Externy budget DAC vs. DAC AV/receiver vs. ChromeCast Audio

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 7. 2017 11:17

Zdravim. Asi som dal otazku do zlej sekcie (riesil som povodne repraky), tak pisem radsej sem.

Kupil som si nove repraky Dali Zensor 3 a ChromeCast Audio, do ktoreho streamujem 320kbit(minoritne aj flac) a cez optiku posielam do receivera Philips FR986(z ktoreho vyuzivam DAC a zosik). A/V receiver planujem casom vymenit, ale otazne je, ci by mi zo zaciatku nebolo lepsie dokupit este nejaku lacnejsiu DAC s SPDIF optickym vstupom (idealne dvoma, lebo prehravam este aj RaspberyPi)- napr. Creative SOUND BLASTER X-Fi HD, FX-AUDIO DAC-X6, prip. doporucte inu - aj ked tu na fore je o nich dost info.

Predovsetkym ma zaujima : ak by som kvoli neskorsiemu nakupu A/V receivera ostal pri cenovej hladine DAC do nejakych 80e-100e, bude ext DAC vobec prinos oproti DACu z receivera ? Prip. nebude stacit dokonca DAC z Chromecast Audio (AKM AK4430 192kHz 24-Bit Stereo DAC) ?
PS: Len pre istotu spomeniem, ze mam Fiio E10k (v praci) a Xduoo X3 a s kvalitou vystupu oboch som max spokojny, nemyslim, ze by som dokazal ocenit lepsie hifi hracicky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 11. 7. 2017 12:53

Kdysi jsem také používal Sound Blaster X-fi HD do domácího audia a oproti receiveru Pioneer VSX (přesné číslo si nepamatuji) co jsem měl, ale bude to kvalitou zvuku přibližně podobné tomu Philipsu ... tak zvuk byl od začátku jasně lepší. Tahle zvukovka je docela fajn, akorát se můžeš občas s občasnými "lupanci" ve zvuku. Já to tak kdysi měl a co jsem tenkrát koukal na netu, tak jsem nebyl sám. Tuto zvukovku jsem používal výhradně jenom s notebooky ... testoval jsem ji konkrétně na 4 a jenom na jednom to "nelupalo", paradoxně na starým EEEčku s XPčkama :-). Možná už to za tu dobu výrobce vychytal nebo doladil ovladače - nevím. Momentálně tuto kartu používám jako dac k Playstation 4 přes usb a tam mi to taky občas lupne.
Další věc je ta, že pokud chceš tu zvukovku napájet nabíječkou, tak se obávám, že to nepůjde. Teď jsem to vyzkoušel - píchnul jsem jí do usb na notebooku a hned se rozsvítila modrá signalizační dioda a do červena i optický výstup, což u připojení do standartní nabíječky po světýlku ani památky :oops:
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 7. 2017 13:05

Ok, dik za dolezite info... zatial to tiez vidim, ze z tych dvoch bude ta FX-Audio X6 lepsia (aj kvoli poctu vstupov, prip. este SMSL M3), teda otazka stale je, ci bude lepsia ext. DAC ako DAC v receiveri :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků