Schiit Modi

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Herrer77 24. 4. 2017 10:09

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by se mi u sestavy Marantz PM6005 a beden KEF Q100 vyplatilo investovat do Schiit Audio Modi 2 Über. Potřebuju poslouchat i z PC přes USB a HQPlayer. Zatím k tomu využívám stařičké Fiio E10 a připojení přes coax do zesilovače. Nehraje to k mému překvapení vůbec zle už teď, nicméně byl by ten lepší DAC posun? Hodil by se mi i proto, že bych časem dokoupil Magni a měl bych asi vystaráno i pro své DT150, které z výstupu na zesilovači nehrajou nijak zázračně.

Btw, bedny v blízké době plánuju vyměnit za nové aktivní KEF LS50, takže kdyby měl někdo zájem o ty Q100 a Marantz, tak dejte vědět, bo každá koruna dobrá ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 24. 4. 2017 15:24

Nikdo nic? :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 24. 4. 2017 18:17

No moc jsem tě nepochopil a asi v to máš trochu guláš. Ty to z PC pouštíš přes USB do E10 který nedělá nic jiného než že to koaxem pouští zase dál v digitálu do DACu který je v tom Marantzu. Celý zvuk ti tedy tvoří Marantz a Fiio E10 používáš pouze jako převodník z USB na Coax ( co ti to dělá s jitterem teda netuším ale asi nic pěknýho to nebude ). V tomto zapojení ti moc nepomůže jakejkoliv jinej DAC, protože ho prostě jako DAC nepoužíváš ( pouze asi pro ty sluchátka ).
Coax výstup na PC nemáš ? Některé lepší základní desky ho mívají. To by byla nejlepší varianta jak to dostat přímo do toho Marantzu.

Se Schiitem by jsi musel jít ven analogovým výstupem do Marantzu a ten by pak byl jen zesilovač pro repro i sluchátka. Tím by jsi obešel jeho DAC. Který DAC je lepší je otázka.
Ale sluchátka by jsi musel poslouchat jen z toho Marantzu, protože Modi je jen DAC a ne sluchátkový zesilovač. Po případném dalším zakoupení sluchátkového zesilovače sice nakrmíš sluchátka, ale budeš muset přepojovat kabely z analogového výstupu z DACU mezi Marantzem a sluchátkovým zesilovačem.
Myslím že by pro tebe bylo spíš řešení koupit nějaký slušný DAC se sluchátkovým zesilovačem, který k tomu má i line out a z toho pak krmit ten zesilovač ...
např. levná Fulla 2, Audinst HUD mx2 ( DX1), NFB-11, Jotunheim, DacMagic Plus ( některé ale nemají digitální výstup ). Musíš taky vědět jakým vstupem chceš v budoucnu krmit ty svoje šílený aktivní repro.

Takže být tebou tak si napřed uvědomím co a čím chci vlastně nahrazovat a jaké vstupy a výstupy budu v budoucnu potřebovat a podle toho se začnu dívat po zařízeních které mi to splní.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 4. 2017 18:28

Otazka je aj či si neskušal ten Marantz pripojiť s Fiiom analogovo. Treba skusiť či to nebude hrať lepšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 24. 4. 2017 19:52

theedge: Máš pravdu, trapas. Jsem si neuvědomil, že coax je vlastně pořád digitál... :-) Využívám Fiio vlastně jen k tomu, že potřebuju nějak dostat zvuk z PC, protože ten Marantz má jen jeden optický vstup a ten používám pro zvuk z TV. Teď jsem koukal na desku a coax tam bohužel není, jen modrý, červený a zelený díry na jack a optika. Zkusím zjistit, co za DAC je v tom Marantzu.

Ohledně těch aktivních beden, proč myslíš, že jsou šílený? Já slyšel pasivní LS50 a byly super, jenže k nim měli ve studiu ukrutně drahej zesík a na to nemám ani prachy, ani odvahu zkoušet něco svýho a ten stávající Marantz, by pro ně asi nebyl to pravé ořechové :-) Navíc se mi na těch aktivních bednách líbí, že mají USB, coax, optiku a RCA, takže konektivita parádní. Četl jsem, že jsou vyladěné tak, aby hrály podobně dobře jako kvalitně krmený pasivní LS50. Lákají mě u nich i ty DSP režimy, které řeší umístění beden a to taky nemám ani zdaleka ideální. Jako 60K je hrozná rychta, ale pokud by hrály tak, jako jejich pasivní verze, tak bych do nich zainvestoval a asi bych měl vyřešeno navždy. Sluchátka bych pak pořešil samostatně třeba Modi/Magni kombem.

Já vím, mám to hrozně zprasený, proto hledám něco blbuvzdornýho. Když už jsem se takhle odkopal, tak se zeptám ještě na jednu věc. Marantz i KEF jsem kupoval v jednom obchodě a nechal si k nim hned u nich udělat docela drahej kabel pro bi-wire zapojení. Až doma jsem zjistil, že čtyři banánky mi vedou do každý bedny, ale do zesilovače jen 2x dva. Neměly by bejt v zesilovači taky zapojený pro každou bednu zvlášť vejšky a středobas? že bych pak měl na zesíku aktivní A i B Speakers? Zkonili to oni, protože viděli lamu? Jak moc velkej vliv to může mít na finální zvuk? Nebo to zas chápu úplně blbě?

Ryan: Nezkoušel, nemám patřičný kabel. Asi bych to měl udělat přes Line Out na Fiio a na druhým konci dva cinche do zesíku, je to tak?

Díky vám oběma za rady a tipy ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 4. 2017 21:56

Ahoj. Nevím jak dobrý je transport USB-coax FiiO E10. Ale já mimo jiné jako tenhle transport používám FiiO X3 2nd a je to mnohem kvalitnější transport než Hiface 2 a nebo coax výstup z ESI Juli@ Ten rozdíl je docela propastný, s tím že Hiface je nejhorší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod theedge 25. 4. 2017 09:49

Herrer77: Myslím že by jsi si měl napřed uvědomit co vůbec chceš a než to zjistíš tak to bude nějakou dobu trvat.
Nějak se mi nezdá kupovat aktivní repro za šílených 65k. I když to stojí majlant tak mi příjde že ten zesilovač v tom Marantzu musí být lepší.
Sám říkáš že tvoje stávající sestava hraje překvapivě dobře - tak proč ji cheš měnit ? Měl by sis napřed něco naposlouchat a pak si uvědomit co vlatně chceš a jestli ti to stojí za to.

Napřed bych se asi snažil optimalizovat tvoji stávající sestavu. Bůh ví jak ty repro máš vůbec zapojený - nastuduj si co je to zapojeni biwire a biamp ( třeba tady mjí jednoduchý polopatický obrázky ):
https://www.hifimarket.cz/bi-wiring-bi- ... cholu-a224
A zjisti co z toho ti podporuje tvůj zesilovač a repro a podle toho to zapoj.
Pak bys měl optimalizovat hlavně onen výstup z PC. Do toho Fiia to pouštíš jak ? Přes primární ovladač zvuku ve win, nebo přes něco jako ASIO nebo WASAPI ?
Posloucháš mp3 nebo flac ? To všechno má na kvalitu zuku vliv.

Pak taky zkus ten Marantz nakrmit z toho sluchátovýho výstupu na fiiu.
A pokud nevíš co s penězma tak si myslím že za 65k pořídíš lepší sestavu v klasické podobě zesilovač + regálý než nejaké aktivní repro s podivným prostorovým efektem.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 4. 2017 12:19

K tomu zapojení biwire kabelu ještě více polopatě - ano je to naprosto správně tak jak ti to vyrobili. Takhle se to běžně dělá.

Aktivní LS50 bych v žádném případě, narozdíl od ostatních, nepodceňoval. Nepochybuji o tom, že to hraje jako pasivní verze s velice drahou elektronikou okolo. Minimálně ten zesilovač je z principu jistě o poznání lepší než laciný Marantz 6005. Třída D s 200W na basech a klasický A/B pro středovýšky je promyšlená kombinace. Nepotřebuješ milion krabic okolo, to upřímně by mi taky nevadilo. jako nevýhodu vidim, že D/A převodník časem zastará a ten už nevyměníš. Zrovna převodníky jsou oblast, která se každým rokem hodně mění k lepšímu. Co byl před pár lety hit, je teď s.hit (přehánim, ale zas ne tolik).
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 26. 4. 2017 13:36

theedge: WASAPI, FLAC. HQPlayer mp3 neumí :-)

Kocmeister: Ohledně bi-wire jsem se chytil už z obrázků :-)

Mně se na těch aktivních LS50 právě taky moc líbí to, že nebudu muset řešit žádný jiný chytače prachu. Nejsem purista, ani hračička, abych po zbytek života něco ladil. Už jsem měl doma aktivní Dynaudio XEO 2 a ohledně komfortu velká pohoda. Bohužel zvukově to navzdory dobrým recenzím žádný zázrak nebyl, všechno znělo tak nějak divně synteticky, nebo jak to říct. To i tahle celkově levnější stávající sestava zní mým uším přirozeněji a jakoby víc organicky. Až budou aktivní LS50 někde v ČR k poslechu, zkusím a kdyžtak půjdu do nich.

Díky všem :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 26. 4. 2017 15:13

jo používám ke spokojenosti foobar tak jiný přehrávače moc neznám ...
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 4. 2017 16:29

Myslim, že jsou k poslechu v Roth Audio v Praze. Aspoň jsem je tam viděl před 3 tejdnama. Teda jestli nedělá KEF ještě jiný aktivy, nejsem zrovna jejich znalec.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 6. 5. 2017 12:00

Kocmeister: Díky moc za tip na Roth Audio, bez tebe bych ho asi ani nenašel. Od včerejška jsem šťastným majitelem aktivních KEF LS50 :-) Vymýšlel jsem, jak popsat dojmy, ale asi bych akorát sklouznul k superlativům a dostal za uši. Takže jedním slovem - nádhera! ;-)

Dík patří i ochotnému prodejci za nabídku i fajn pokec.
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 5. 2017 11:06

Neni zač, minulej tejden jsem si je i poslechl a moje dojmy: Velká kontrola nad zvukem, především bas je pěkně ukočírovaný (aktivní výhybka a silný D class zesilovač je poznat). Umí hrát velmi důrazně a nahlas bez toho aby byl zvuk agresivní nebo se rozsypal. Opravdu povedené. Osobně se mi líbí více než sloupy KEF R700, které tam jsou vystavené také. Jako menší nevýhodu (pro někoho naopak výhodu) bych uvedl, že je hodně možností nastavení beden přes mobil. A zvuk se dost mění k lepšímu nebo horšímu podle toho co tam nastavíš. Ale když si člověk pohraje, je to supr.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků