DAC/AMP k Shure SRH840

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod theedge 21. 4. 2017 13:40

Ahoj. Prosím o radu s doporučením na USB DAC/AMP (nebo DAC + AMP ) k Shure SRH840.
Doma mám již Audo-gd NFB 15.32 a spokojenost ( podařilo se mi ho zprovoznit i ve Win 10 ). Potřebuji druhé zařízení do kanclu na stůl.
NFB 15.32 se už koupt nedá, tak hledám alternativu. Nechci něco hodně suhého a analytického nebo ostrého.
Četl jsem o Schiit Modi2 + Magni2 -> prý mají ostřejší středo/výšky ( SRH 840 mají taky zvýrazněné středy ), ale hlavně se bojím o konektivitu s Windows 10 (četl jsem o problémech). Potřebuji něco co se přes USB bez problémů spojí jak s Win 7 tak i s 10-tkama.
Zařízení nemusí být přenosné ale klidně může ( Schiit Fulla 2 ? ). Rozhodně ne na baterky, klidně může mít externí napájení.
Schiit Modi 2 + Magni 2
Schiit Fulla 2
Audint HUD MX2 ( prý je ostrý ? )
nebo jestli stačí takové Fiio E10k.
Cena cca do 7k ? Nechce se mi to objenávat odněkud přímo z číny. Dík za vaše tipy a názory ...
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 4. 2017 14:53

vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2017 17:27

Fulla či E10K vs Magni+Modi je sakra rozdiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 21. 4. 2017 17:44

OK dík za postřeh. Dá se říct jaké to je ve srovnání s NFB 15.32 ? Shure SRH840 jsou ostřejší sluchátka s teplejším zvukem ( i když ne tolik ostrá jako SRH940 a spousta jiných sluchátek mi proti nim přišla "pod dekou") a jen se bojím aby to nebylo moc ostré.
Jaké jsou zkušenosti s Win 10? Někde jsem četl o problémech, ale od té doby už Schiit asi vydal nové ovladače protože je má na webu ...
Myslím že tady ->
http://headaudio.weebly.com/clanky/schi ... odi-2-uber
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 4. 2017 19:10

Můžeš zvážit http://www.audinst.com/en/mx1 nebo http://www.audinst.com/en/mini u obou výrobce uvádí podporu pro Win 10. Já to nezkoušel, mám mx1 na sedmičkách nebo macOS. Fiio E10 jsem dřív měl také ale po čase mi začal zlobit konektor pro sluchátka.. z boku se na něj muselo tlačit aby nebzučel, takže s ním pozitivní zkušenost nemám.. navíc Audinst má tu prudce návykovou páčku :-D
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2017 05:04

Ten Audinst ma akurat naviac preamp, inak je to kvalitativna trieda Fiia s trochu vyssim vykonom. Pokial ma rozpocet na kategoriu Modi+Magni, je nezmysel odporucat Audinst.

V porovnani s NFB to ma M+M neutralnejsi zvuk.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 4. 2017 10:25

Na Shure SRH840 je i ten Audinst až až a stačil by i sluchátkům s dvojnásobnou cenou. :-) Já vidím spoustu vyházených peněz protože by to hrálo mnohem líp kdyby za ty peníze vyměnil sluchátka která výsledek ovlivní daleko víc než když k nim dá krabičky za násobky jejich ceny. Řekl bych že účel má být aby to líp hrálo a né aby měl víc povrchů ze kterých lze utírat prach. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 22. 4. 2017 13:39

Urcite bych také doporucil combo od Schiitu.navíc je to kombinace,která splnuje pozadavky s rezervou a je mozné ji vyuzít i po prípadné výmene sluchátek.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 22. 4. 2017 15:02

MacPhenom: jen k těm sluhátkám - SRH840 jsem si teď dokonce koupil druhé ;-) ( jedny mám už několik let doma ).
Několik hodin jsem měl možnost poslouchat spousty různých sluchátek v Audigo v Brně přes sestavu Schiit Bifrost Multibit + LYR2 ( díky za to Audigo protože jinde ta možnost není ).
poslouchal jsem sluchátka od AKG K550 přes hodně Beyerů, Shure 940 a 1540, Grado a Sennhheiser HD 600 a 650.
Přesto jsem znovu koupil SRH840. Poslouchám metal, rock a akustickou hudbu a na SRH840 mi to prostě znělo nejlíp - má to největší drive dostatek basu a přitom i velmi slušný detail. Hodně jsem přemýšlel nad SRH940 ale jsou trochu ostřejší než SRH840 a u metalové hudby už by mne to asi při delším poslechu řezalo ( i když s mým "teplejším" NFB 15.32 by mohli jít dohromady). Třeba u jazzu ale měli úžasně barevné a trošku detilnější výšky. Dál se mi pak líbily až Beyery T90 což je už cenově někde jinde a hlavně je to otevřený model což nemůžu mít. AKG K550 měli na metal kytary hodně potlačené - zdálo se mi trošku zatlumené středy ( SRH840 je mají trošku vytažené spolu s basostředem).
Sennheisry mi přišly naprosto příšerně zahuhlaný ( říká se tomu temný :-D )- pro mne naprosto neposlouchatelné.
Dost mne překvapilo jak veliké jsou mezi těmi sluchátky zvukové rozdíly - tím myslím hlavně charakter zvuku. Hodně velmi drahých sluchátek mi zvukově vůbec nesedlo. Takže si myslím že o lepších sluchátkách jsem si nějaký přehed udělal a to že koupím dražší a papírově lepší sluchátka ještě neznamená že se mi jejich zvuk bude líbít a hudbu si víc užiju.

Naopak jsem i u SRH840 poznal rozdíl ve zdroji - prokreslení detailů a úroveň a konturace basu. Takže jsem si vybral charakter zvuku sluchátek který mi vyhovuje a teď k nim hledám vhodný zdoj ... jak prosté :-)
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 4. 2017 16:22

Já ti ty sluchátka rozhodně neberu ale Schiit Modi 2 + Magni 2 vyjdou dohromady na 12 000.. stojí to za to? Jestli jsi zkoušel kopec sluchátek a tyhle jsou pro tebe nejlepší tak asi jo.. To jsem ale nevěděl a svým příspěvkem jsem chtěl zkrátka jen říct že většího posunu ve zvuku se zpravidla docílí změnou sluchátek než zesilovače/dacu. ;-)
Shure SRH1540 si náhodou nezkoušel? Kolega má jejich otevřenou verzi a je velmi spokojený.
Naposledy upravil MacPhenom dne 22. 4. 2017 16:50, celkově upraveno 1
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2017 16:48

MacPhenom píše:Na Shure SRH840 je i ten Audinst až až a stačil by i sluchátkům s dvojnásobnou cenou. :-)
Akurat že na kvalitu Audinstu sa dostaneš aj lacnejšou krabičkou. Aj za polovic. On ten Audinst totižto nema najlepši pomer cena/kvalita. On už totiž nie je najmladši (vyvoj sa posunul) ale cena veľmi neklesa.

Ja som mu nikde nepisal že ma voliť určite Schiit kombo resp. krabičky v tej cene. Len som skonštatoval že je to uplne o niečom inom.

MacPhenom píše: Já vidím spoustu vyházených peněz protože by to hrálo mnohem líp kdyby za ty peníze vyměnil sluchátka která výsledek ovlivní daleko víc než když k nim dá krabičky za násobky jejich ceny.
Taku univerzalnu "pravdu" je nezmysel tvrdiť. Je to vec pohľadu. Da sa to brať aj tak, že ten Schiit môže mať do buducna. Vymeni sluchadla potom za nejake lepšie, železo už potom meniť nemusi. To už je na jeho zvaženi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 4. 2017 16:53

Můžeš napsat nějaký konkrétní model? mx1 stojí 3500 takže něco okolo 1750 co zvládá sluchátka do 600ohm a má výstup i na repráky? (samozřejmě přepinatelný buď sluchátka nebo repro) O tom že by byl mx1 předražený 2x vůči konkurenci jsem zatím nikde zmínku nenašel, naopak samé kladné ohlasy ;-) .
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 22. 4. 2017 17:35

MacPhenom: Zkoušel jsem i ty SRH1540 ale vůbec se mi nelíbily .. na to kolik stojí pěnez mi přišly hrozně zahuhlaný .. hodně temný. Dost mne to překvapilo. Úplně jiný zvuk než SRH940, spíš jako třeba HD650 možná ještě temnějsí a teplejší.
SRH840 a 940 k sobě mají zvukově velmi blízko - dost podobný charakter zvuku, jen 840 jsou trošku teplejší na basostředu ( dávají rockové kytaře na hutnosti a energičnosti ), 940 jsou na basostředu malinko vyrovnanejší ( ale pořád parádně zábavné ) s o něco detailnějšími a ostřejšími výškami. V podstatě úžasný zvuk. Kdybych neposlouchal 70% hudby metal, který bývá někdy dost ostře nazvučený ,tak bych je určitě vzal. Na moje potřeby mi přišly lepší 840tky. Ale ten rozdíl není až tak veliký.

No vypadá že nakonec se budu rozhodovat mezi Schiit Modi 2 kombem a Audio-gd NFB 11. Modi 2 kombo ( bez Uber ) stojí ze Schiit Holandsko 250€ + nějaká doprava. Určitě ne 12.000,-Kč. NFB 11 příjde s dopravou na nějakých 340 USD což je cca 8.5k CZK.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 4. 2017 18:50

Aha, tak to pak jo ;-) já se díval jen na verzi Uber. Tak ať ti dobře slouží! Já mám AKG K550 a to hlavně kuli pohodlí u pc, hudbu na nich téměř neposlouchám protože mě to ze sluchátek prostě nebaví, beru to jen jako nouzovku. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 22. 4. 2017 19:10

No já právě poslouchám jenom ze sluchátek ... doma rodina s malým dítětem a v práci taky jen sluchátka. K poslechu z repro se absolutně nedostanu. A na sluchátka jsem si už natolik zvyknul že najít tu kavlitu poslechu z repro je těžký ( a stejně na to už není ten klid ). Doma mám regálovky od Wharfedale ale v poslední době na tom jedou pohádky :-D

AKG K550 jsou hodně příjemnýsluchátka a hodně pohodlný, ale na metal nemaji ten drive ... :-)
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků