Zvukovka Creative-problém

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jeremydes 14. 4. 2017 23:41

Zdar, mám externú zvukovú kartu Creative SoundBlaster X-FI HD a začalo sa mi diať to, že sem-tam sa ozve jedno, až ohlušujúce, prasknutie. Nepravideľne, niekedy dva dni nie a niekedy 3-krát za 2 hodiny. Popri tom sem tam zachrapčí zvuk. Mám ju už skoro dva roky, doteraz problém nebol. Deje sa to nech mám nainštalovaný ovládač z CD alebo aktuálny zo stránok výrobcu. Robí to aj keď ide zvuk cez direct windowsu, aj keď ide cez wasapi alebo asio z prehrávača. Skúšal som všetko možné, čo som vygooglil aj načo som logicky prišiel ale nič nepomohlo. Vie niekto poradiť?
jeremydes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 15. 4. 2017 15:25

Zdar, když jsem si tu samou kartu pořídil cca před 2 roky, tak jsem řešil ten samý problém a podle reakcí na netu mnoho dalších. Bohužel v té době na to prostě nebyl lék 8-S. Skoro mi to přišlo jako nekompaktibilita s některými přístroji (notebooky), já osobně jsem ji zkoušel na 4 noťasech a pouze na jednom jela normálně, bez těch lupanců a to paradoxně na starým dobrým EEE z Mountfieldu, kterej dávali k sekačce nebo k čemu to tenkrát bylo :D. Původně jsem myslel, že by to mohlo být napájením usb, ale vzhledem k výkonu EEEčka, si myslím, že to tím nebude. Momentálně používám zvukovku na Playstationu 4, kde mi při píchnutí do usb foukne analog do zesíku a prská mi to občas taky, takže bych to viděl na problém Creativu.

Ty tu kartu máš na stejném pc, nebo to začalo dělat na jiném ? Já jsem nakonec žádné ovladače neinstaloval, jenom jsem jí připojil do usb a zvukovka se sama po chvilce aktivovala sama, teda jenom čistě driver na zvuk.
Tuhle variantu jsi zkoušel ?
Případně po jaké události to začalo dělat ?
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jeremydes 23. 4. 2017 05:28

Mám ju od začiatku na tom istom PC, len medzičasom som prešiel na win10 z osmičky. Mám podozrenie, že mi to spôsobili nejaké "užitočné" aktualizácie MS pretože zrazu je to dobré. Žiadna významná udalosť, ktorá mohla mať na to vplyv mi neprichádza na um. Ale už pár dní je to v poriadku....
jeremydes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 14:48

Potvrzuju, vina je v "desítkách" - a v tom, že nejsou vývojářema poskytovaný aktualizace vždycky dotažený až tak, aby nezpůsobovaly komplikace jiným aplikacím. Bohužel po tom, co se Mr.dkošrot začal cpát do počítačů i přes odpor uživatelů násilím doslova jak Putin na Krym jsou tyhle problémy čím dál tím častější, jak si novej soft nerozumí se starším HW, na kterým často nebyl ani testovanej, natož aby se pro něj dělala nějaká zpětná kompatibilita případně i optimalizace.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hynex 23. 4. 2017 15:12

jeremydes píše:Ale už pár dní je to v poriadku....

Tak to buď rád, já to štěstí neměl :mrgreen:
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků