Topping D30 + A30

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hifionania 28. 2. 2018 11:52

Odpoveď od Topping

"Sorry for the very late reply!

 

The driver which D30 use is from XMOS's website, since XMOS haven't release newer version, we could not solve this problem yet. We also buy newest drivers from thesycon, but they refuse to add PID and VID of D30 to support list, so only our new products which use XMOS could use newest thesycon drivers."


Až na to,že iba 32 bit widle majú problém s pôvodným ovládačom 2.26.0 od Topping.
Na 64 bit OS funguje tento ovládač bez chyby
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 13. 3. 2018 09:43

Ake pouzivate nastavenie?
Co vsetko dokazete prehrat a upsamplovat?
Mne sa konecne podarilo "rozchodit" bezchybne upsample vsetkych FS ktore vo svojej zbierke mam.
Zatial to funguje bezchybne a bez akychkolvek výpadkov pri prehravani.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 6. 2018 09:08

Zdravím,
porovnával jste někdo Topping D30 s DragonFly Red? Já jsem spokojený s DragonFly Red, který mám půjčený, a chci ho koupit, jenže nemá optický vstup, takže bych kvůli chytré TV musel kupovat další DAC s optickým vstupem a nechci kupovat úplně nejlevnější za 700 Kč z Alzy, protože přes Android TV se dají pouštět i koncerty a tam by mně vadila mizerná kvalita.
Takže přemýšlím o náhradě DragonFly Red + mizerný DAC s optikou za Topping D30.
Kupovat DragonFly Red pro hudbu z PC PLUS Topping D30 pro koncerty z chytré TV už je asi drsné vyhazování peněz. Pravda je, že DragonFly Red mně v přímém srovnání na reprobednách Dynaudio Emit M20 nepřišel vůbec horší, než DAC za 12 000 Kč. V Senheiserech HD 660 S už je určitý rozdíl, ale zkousnutelný.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 6. 2018 18:54

Ja by som šiel do toho Topping...
Aký je tam cenový rozdiel?
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 12:40

Dragon Fly Red jsem si nakonec nechal za slušnou slevu něco pod 5000 Kč, protože funguje, dobře hraje a je k dispozici teď, kdy vybírám reprobedny. S čekáním na Topping D30 do 8. srpna (nebo jaké datum tam píší u Shippment) z eBay plus průtahy na celnici bych musel odložit dokončení audio sestavy na podzim. Chtěl jsem to ladit na defintivní zvuk.
Jenže tu Android TV stejně musím nějak rozchodit, takže nějaký Optical Output -> 2x cinch pořídit musím. Takže jsem si zatím jen půjčil AQ převodník za 750 Kč, ale přímo na AQ mně říkali, že jestli fakt nejsem jen Běžný Franta Uživatel, který chce jen dostat nějakou TV do nějakých repro, tak abych to fakt nebral. No, ještě jsem to nezapojil, ale teď zase ještě nemám ty bedny a když to budu monitorovat ve sluchátkách, tak ten rozdíl přeženu.
Proto jsem koukal na různé S.M.S.L. a Toppingy na eBay, no a v tom čínském zmatku miliónu verzí se rýsují asi tak dvě třídy, jedna okolo 1500 Kč bez DPH, poštovného a cla, druhá je okolo 2500 Kč bez DPH, poštovného a cla, kam patří ten Topping D30.
Ty levnější jsou, pokud se to dá dohledat, postavené okolo převodníku TI PCM 1793, no a ta druhá je na Cirrus CS 4398 a až nejvyšší Topping D50 má high-end ESS 9038.
Ale jak jste opakovaně psali, záleží na tom okolo a to asi bude hodně poplatné ceně .
Odstup signál -šum uvádí od 107 dB po 140 dB, člověk neví, co je vycucané z prstu.
Přeci jen je dlouhodobě blbé omezení si říkat, že když chci poslouchat něco kvalitně, musím z mini PC přes Foobar 2000, zatímco všechno, co více user-friendly pustím přes chytrou Android PC, bude mít horší zvuk. Dá se to, ale je to v dlouhodobém horizontu otrava. Takže mě napadá koupit Topping D30 pro optický výstup a pokud by se stabilitou a zvukem přes USB vyrovnal Dragon Fly Redu, tak ten Dragon Fly s nějakou ztrátou pak prodat až budu vědět, že ten čínský Číňan z Číny je stejně spolehlivý jako evropský EuroČíňan z Číny distribuovaný přes Evropu.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 13:50

tak se mrkni na nemeckej Amazon, do týdne doma, já tam kupoval svoje smsl.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 6. 2018 14:32

Presne. Dodané z GB za pár dní.
Ale zas cena bola vyššia. Teraz to nesledujem takže neviem aké sú teraz ceny.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 14:36

jo ale z Číny zase hrozí clo a dan takže to si musí každej zvážit sám. to moje SMSL bylo tak o 5% dražší na Amazonu takže žádná tragédie
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 15:08

Jo, je to 3200 Kč versus 2500 Kč, přičemž někteří ti Číňani mají na eBay, že posílají z Německa z Brém, takže pokud tam mají mezisklad, je to jejich problém jak to do EU dostali a proclili. Mě to fakt nezajímá. Ale třeba je to návnada a stejně to proclí?
Jinak koukám, že ty levnější srandy tipu Neoteck 192 kHz stejně varují, že zvuk AC3 5.1 a pod. nesežerou, že berou jen PCM, tam může být u různých zdrojů při streamování filmů nebo záznamů koncertů docela problém, ne? Topping D30 to zvládá?
Anebo Sony TV dokáže konverzi na stereo PCM?
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 16:10

... aha, takže to asi nezvládne vůbec nic a je nutné se zdrojům Dolby Digital 5.1 a DTS vyhýbat, že? Můj starý AV receiver Panasonic to zvládal. Pak mám ještě naprosto děsivý nápad. Nevyhazovat ten starý receiver a využít ho jako DAC a dokonce, pokud to půjde i jako konvertor 5.1 na stereo:
http://www.hifi-review.com/150758-panas ... -xr30.html
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 6. 2018 16:11

Neviem, nepoužívam to k TV. Možno ti odpovie dakto iný.
Osobne keby som vedel,že to vie zaslať aj výrobca (nechcelo sa mi s ním sa dohadovať mailom) tak to radšej objednám priamo od Topping.
Novú dosku som mal bez cla za 50€ doma priamo od nich.
Síce to dlhšie trvalo ale aspoň mi tam priamo dali DIP adaptér a tak môžem nerušene podľa chuti vymieňať opAmp. A síce môžem ale akosi nie je chuť. V poslednej dobe na hudbu akosi nie je nálada.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 16:16

Zvládne fungovat jako DAC optical Toslink IN a cinch out?
https://www.manualslib.com/manual/25981 ... e=6#manual
Pokud u toho ještě převede Dolby Digital 5.1 na stereo cinch výstup, tak ho do té popelnice asi nevyhodím. :-)
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 20. 6. 2018 21:20

jeste jsem nemel placatou TV, ktera by neumela nastavit na vystupu PCM. mohla by mit problem prehrat DTS zvuk, ale s AC3 by by nemel bejt problem
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 22:04

Ptám se jako kdybych spadl z Marsu (taky proto mám nick ForeignerOnEarth, aby se nikdo nedivil, že se ptám blbě):
Fajn, takže ona prostě vezme z AC3 5.1 jen ty přední 2.0 a předá to DACu jako PCM?
Takže cenově výhodné S.M.S.L. M3 za 85 Euro z té televize přes optický Toslink SPDIF vezme drtivou většinu běžných formátů třeba ze Stream Cinema a předá to přes cinche plně analogovému NADu C326BEE ? A díky tomu, že S.M.S.L. M3 má stejně jako trošku dražší Topping D30 (120 Euro) stejný DAC čip Cirrus CS4398 a zřejmě srovnatelnou kvalitu ostatního zpracování, tak bude za 2 200 Kč přinášet lepší zvukovou kvalitu, než ty úplně nejlevnější v Čechách dostupné krabičky za 750 Kč?
A zapojovat místo téhle malé krabičky zbytečně 50x větší nepotřebný vyřazený Panasonic AV receiver jen jako DAC z optiky a konvertor AC3 a DTD je nesmysl.
Mám už na sluchátka z USB výstupu desktop PC a pro audio sestavu z mini PC přes USB zapojené dva DACy se zase stejným chipem Sabre ESS 9016, konkrétně Arcam irDAC-II a Dragon Fly Red, takže potřebuji třetí DAC pro televizi, který bude co možná nejlevnější, ale ne zbytečně nekvalitní. Nějak jsem to při těch postupných nákupech nezoptimalizoval.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 08:01

Spis slouci vsechny kanaly do dvou. Da se to nastavit v menu TV, i kdyz je fakt, ze Android TV jsem nikdy nemel, ale predpokladam, ze takova zakladni vec tam pujde taky.
Ten NAD uz je koupeny?
Viktor69
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků