Topping D30 + A30

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DavidMat 19. 3. 2017 14:08

Dobrý den, má někdo prosím osobní zkušenost s kombinací tohoto DAC a sluchátkového zesilovače? Papírově je to zajímavé, ale realita?
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 30. 3. 2017 18:45

Tiez nad tym uvazujem. Nedavno to bolo na Massdrope ale cena (ked priratame dopravu a DPH) bola smiesna, na Ebay to ide zohnat lacnejsie.

http://www.head-fi.org/t/821559/topping ... mos-cs4398
Audiolab 8200P + Audiolab 8200DQ, Bower & Wilkins 683 S2, Project Polaric, Topping D30 AKG 701, Bayerdynamic DT-1770, Fostex T-X0, Hifiman HE4XX
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod DavidMat 31. 3. 2017 01:23

Ja to videl na Aliexpresu dohromady za cca 220usd. Takze zalezi jak to hraje a podle toho je to cena dobra nebo spatna. Na ebay kouknu...
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 31. 3. 2017 17:11

Mas na mysli tento set?
https://www.aliexpress.com/item/TOPPING ... dc567bbecf
Tiez ma zaujima nakolko ma prave ten dac v celku slusne parametre. A podla diskusie by to nemuselo byt az tak zle

Ale vzhladom k DPH a Clu by som to skor bral odtialto
https://www.amazon.de/gp/product/B01NBY ... 3V12SXOG77

https://www.amazon.de/gp/product/B01JU9 ... 3V12SXOG77

Set vide na 239€
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 1. 4. 2017 20:27

Tak som sa odhodlal a zakupil Topping D30 z Amazon.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 2. 4. 2017 21:31

ake CLO a DPH? Cez Ebay z Cini nebudes platit nic. Navyse sa plati len DHP, CLO sa na toto nevztahuje.
Audiolab 8200P + Audiolab 8200DQ, Bower & Wilkins 683 S2, Project Polaric, Topping D30 AKG 701, Bayerdynamic DT-1770, Fostex T-X0, Hifiman HE4XX
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 2. 4. 2017 22:46

A to odkedy?
Jedine, že by mali warehouse v europe pokiaľ sa nemýlim
Clo a DPH sa neplatí iba v prípade, že tovar objednávas z eshop v rámci EU.
Pre Čínu stale plati 22€ pre vymer DPH a nad 150€ sa vymeriava ako DPH tak aj clo.
Do akej kategórie potom spadá tento druh tovaru ak nepodlieha DPH či clu pri doruceni z Činy?
To som fakt zvedavý na tvoje zdôvodnenie.
Neobjednaval by som prvý raz z Číny.
Každopádne to je už i tak jedno. Ja na ten svoj Topping čakám.
Ano tu je to ine
http://www.ebay.com/itm/TOPPING-D30-DSD ... Sw9IpXxqjP
No v tomto pripade rozhodne budes platit DPH
http://www.ebay.com/itm/TOPPING-D30-Dec ... Sw241YmylD
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 4. 4. 2017 10:26

Cena toho Toppingu prekrocila 150EUR? nie
Nedavno som objednaval cey Ebay z Ciny SMSL a neplatil som absolutne nic...mozno to bolo cez Holandsko nepamatam si to uz, ale v aukcii bolo jasne uvedene, ze to je z Ciny
a tu mas link na 85eur D30, aj keby bolo treba platit DPH vyslo by to stale lacnejsie
http://www.ebay.de/itm/TOPPING-D30-Mult ... Sw241Ydx0B
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 5. 4. 2017 07:19

Fajn. Nebavme sa o tom kto za koľko to môže mať.
Objednaj si to teda za lacnejšie.
Hlavne ak potom budeme môcť napísať svoje postrehy.
Navyše si myslím že každý je dospelý a slobodný tak si môže vybrať čokoľvek.
A nemá zmysel sa tu dotahovat o cene.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 5. 4. 2017 09:41

Kazdopadne ako prave zistujem tak moja zasielka uz dorazila o polnoci do BA letecky z Velkej Britanie.
Zasielku by mi mala dorucit Slovenska posta.
Som zvedavy kolko potrva "free shipping" z Číny.
Aj kvôli tomuto sa mi oplatilo priplatit si a nelutujem.

Edit: zásielku už pošta prevzala na doručenie. Očakávam, že zajtra by som ju už mohol mať doma :)
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 6. 4. 2017 12:21

Tak zatiaľ to na wau nie je. Asi to robí ten operak na konci. Zvažujem jeho výmenu.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod DavidMat 6. 4. 2017 13:06

Prosím popiš co nejvíc dojmů.
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 7. 4. 2017 09:54

Asi ste si vsimli ,ze som zmazal vcerajsi príspevok.
Ma to svoj dovod. Bola by uplna hlupost tak dobre zariadenie po par hodinach zadupat do zeme.
Vcera som robil co sa dalo. Testoval a pocuval a myslim ,ze sa dostavil v celku uspokojivy výsledok.
Az vecer ma napadlo pouzit novsiu verziu XMOS driveru.
Konkretne XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-303B_v3.34.0
stahoval som odtialto
http://izo.co.jp/zbxe/5328091
nasledne som doplnil do Foobar pluginy, ale iba tie najnevyhnutnejsie.
Pokial ide o Wasapi,KS ci ASIO plugin, tak po tych som nesiahol.
Takisto som pouzil iba starsiu verziu foo_dsd_asio 0.7.1.2
Dovod preco som nepouzil novsiu verziu bol ten ,ze pri tejto verzii mi Topping neprehraval pomocou DSD:ASIO:foo_dsd_asio absolutne nic.

No a teraz k samotnému zvuku.
Este skor ako som zacal pocuvat a laborovat tak som upravil rozmiestnenie repro a posluchove miesto.
Zaroven som upravil mierne korekcie EQ no nie je to nic vyrazne.
Po nainstalovani vsetkych potrebných pluginov a nastaveni foobar, mozem povedat ,ze toto zariadenie hra vcelku uspokojivo a oproti inym zariadeniam hra daleko lepsie.
Ako som uz spomenul tak som mal moznost pocut kamaratov xonar a donedavna som vlastnil AudioGD.
S kludnym svedomim mozem povedat ,ze ani jedno zariadenie z tych dvoch sa Topping-u v nicom nevyrovna.
Topping ma lepsi priestor, lepsi detail a nic neznie tak agresivne ako v pripade Xonar Essence STX a zaroven pod "dekou" ako v pripade AudioGD.
A nie je to tym , ze som po celodennom pocuvani bol unaveny.
Dnes opät pocuvam a zacina sa mi podanie hudby z tohto zariadenia cim dalej tym viac pacit.
Vcera som preto hned objednal Topping A30.
Tu su dake foto z nastavenia. Ak by mal dakto k tomu vyhrady tak smelo do toho.
Foobar 1.jpg
Foobar 2.jpg
Foobar 3.jpg
Foobar 4.jpg
Foobar 5.jpg

Samozrejme nikto nemoze ocakavat, ze moj nazor a moja skusenost bude prenosna. Niekomu inému nemusi toto zariadenie vyhovovat.
Ja som sa vcera unahlil, no dnes je to ine. Preto moj nazor berte ako nazor dakoho kto nie je profesional, ale kto rad pocuva a nema pri tom pocit unavy.
Toto je cisto individualna zalezitost.
No mam za to ,ze ak sa aj dakto iny rozhodne pre toto zariadenie tak ho nesklame.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod DavidMat 8. 4. 2017 19:33

Děkuji za informace. Máš prosím ještě možnost vyzkoušet, jak to hraje z koaxialniho/optického vstupu?
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 8. 4. 2017 20:25

Ano mam.
Na oboch to hra takmer identicky. Velky rozdiel tam nie je, mam na mysli medzi optikou a coax.
Aspon za mna aj v tomto pripade spokojnost.
AudioGD v tomto smere bolo urcite slabsie.
Priestor a detaily su rozhodne dostatocne takze ani tieto dva vstupy rozhodne nezaostavaju za USB.
Aj ked samozrejme aj vzhladom k DSD je tu rozdiel.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 10. 4. 2017 08:25

Takze info hlavne pre predator8003

Aj napriek tomu , ze som objednal na Amazon.de tak som sa pri druhej zasielke nevyhol colnému konaniu.
Nastastie v tomto pripade colny dlh znasa predavajuci (POZOR nie vzdy to tak musi byt, hlavne ak sa dakto rozhodne objednavat z Ali ci ebay) Ale ako som sa dozvedel, je mozne tento dlh vymahat spätne na predavajucom. Ide to, no je to zlozitejsie riesenie (nutnost komunikacie) ako ked to ponukne predajca sam.
Pripadne sa treba dohodnut dopredu este pre zrealizovanim objednavky a platby za nu.
Vynatok z mailu:
Budem niečo platiť?
Colný dlh nehradíte, bude preúčtovaný odosielateľovi.

Co ma vsak netesi je zbytocne doplnovanie udajov. (hlavne ak je doma skener ale v tlaciarni chyba toner) :oops:
A udaje potrebne na preclenie spolu s registráciou do Financnej spravy-
Opäť vynatok z mailu:

Čo je potrebné k colnému prejednaniu zásielky?

1. Splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní - je potrebné vyplniť, vlastnoručne podpísať a zaslať späť na e-mail.

2. Email s potvrdením o zaevidovní osobných údajov do systému finančnej správy - zaevidovanie si vybavíte online, viac informácií ako aj potrebné tlačivo nájdete na stránke https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... I#fon_szso

3. Doklad o platbe/úhrade za tovar a dopravu - doklad na základe ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke (výpis z účtu, Paypal, snimok obrazovky z internet bankingu a podobne). Na doklade musí byť uvedené meno a priezvisko majiteľa účtu/karty.

4. Objednávka tovaru - objednávka, ktorú ste obdržali pri objednaní tovaru. Mala by obsahovať jednotlivé položky, ktoré su obahom zásielky ako aj ich jednotkovú cenu.

5. Presná špecifikácia tovaru (obsahu zásielky) - čo najpodrobnejšie prosím špecifikujte daný tovar v slovenskom jazyku. Čo to je, čoho súčasťou je daný tovar a na čo slúži?

Uvedené informácie prosíme zaslať čo najskôr od obdržania tohto avíza. Zásielka musí byť podaná na colné prejednanie do 12 kalendárnych dní od jej príchodu na územie SR, v opačnom prípade sa musí vrátiť do krajiny odoslania.

Takze mily predator8003, este stale si myslis ,ze je to tak jednoduche a ,ze Ta aj v pripade objednavky z Činy toto vsetko neminie.
Ano mozes sa s predajcom dohodnut no vystavujes sa tak urcitemu riziku.

Takze ak chces usporit nech sa paci a smelo do toho. ;-)
Len pozor na to aby Ti v jeden krasny den na dvere nezaklopala financna sprava , ze dlzis tomuto statu na DPH.

A navod ako na to sem rozhodne nebudem davat. Kazdy nech sa zariadi podla seba. :hm
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 10. 4. 2017 09:53

Ale prosimta nestrusuj tu s financnou spravou :D. Cez ebay som ho objednal a je na ceste. Jasne, ze to bude trvat dlhsie ako z Amazonu ale kedze ma to vobec netlaci, je mi jedno ci to bude trvat 2 alebo 3 tyzdne. Ak to colnica stopne tak zaplatim DPH co ma bude stat 16eur + tie 3eur spracovatelsky poplatok colnici. Neobjednavam prvy krat mimo EU, z Massdropu bezny postup. Samozrejme ked chces bezpecnejsiu cestu a rychlejsie dodanie kupis si z Europy. To je ale kazdeho volba :).

Kazdopadne som zvedavy na tvoje hodnotenie A30, chcem ho tiez objednat.
Problemy s ovladacmi sa popisuju aj na head-fi (ten link co som sem pastoval) a vela uzivatelov menilo ten stock operak za iny. Odporucam si prejst tu debatu k D30.
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 10. 4. 2017 11:25

Ako vravim da sa to aj bez tej DPH ale to nie je na verejnu debatu.
A co sa tyka problemov s ovladacmi tak som nikde nezaregistroval, ze by to bolo dako vazne. Pokial ide o zmenu vo zvuku tak je mozne ,ze sa to podpisalo aj na charaktere zvuku.
Aj u AudioGD sa ovladace menili a posledna verzia bola na tom daleko lepsia ako predchadzajuce verzie.
Inak som ine problemy nezaznamenal.
Pokial ide o vymenu Opamp tak uvidim.
Mozno zmenim tie v A30. Tie sa daju menit v pohode. V D30 to este zvazim. Uvazujem ,ze by som tam skusil osadit na radu známeho OPA1612.
Dufam ,ze s nimi nebude problem.
Podla datasheet by to mohla byt vhodna nahrada.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 10. 4. 2017 12:59

Na head-fi odporucali OPA2107. Jeden osadzal Burson V5i ale to je myslim 35$. Ja chcem vyskusal Burson HD OPAMP prvej generacie, ale tie su dost velke takze uvidim ci tam bude vobec dost priestoru dat to na lezato cez predlzovacie kable. Obavam sa, ze nie...
Nezachytil som aky bol vlastne problem u teba s tou starsou verziou ovladacou.
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 10. 4. 2017 13:42

V podstate problém nebol žiaden. Ja som iba preinstaloval ovládač na aktuálnu verziu a použil foobar s tými plugin a nastaveniami ako som písal tu v téme.
A pokiaľ ide o v5i tak ak som to správne pochopil boli tam dáke problémy s prúdom pri napájani toho operaku nakoľko sú to vlastne dva operaky v jednom puzdre. Akurát som nepochopil ako to autor tej výmeny vyriešil.
A ja ešte zvážim výmenu zdroja tak ako to odporúčajú na headfi
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 10. 4. 2017 14:53

on pisal, ze ked pouzil vlastny zdroj (nie ten od Toppingu) tak sa mu to rozbehlo po tej vymene V5i
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 10. 4. 2017 16:27

Takze vymena za daco lepsie je nutnostou. Aspon v pripade v5i
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod predator8003 14. 4. 2017 12:49

A30 ti uz prisla?
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 17. 4. 2017 04:57

5-10 dní môže trvať kým to preclia. Ak by som tušil že to bude taký problém tak nebudem trvať na EU vidlici na zdroji.
Inak by to a tou UK už bolo z Británie dávno doma a použil by som redukciu prípadne by som vymenil šnúru na zdroji.
Ale ja sa už i tak nemám kam nahlit.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 4. 2017 17:06

Tak a uz aj A30 je doma.
Trochu ma zarazilo ,ze je to "len" sluchadlovy zosilnovac.
Ale to je najskôr moja chyba ked som sa domnieval ,ze Line OUT je variable.
Miesto toho je fixed. Takze sa neda pouzit ako "plnohodnotny" predzosilnovac ku koncaku.
Zaroven je pri vypnutom zariadeni aktivny nakolko zvuk stale prechadza z Line IN do OUT. Neviem ci je to bezne ale takto to funguje.
Vypnutim slúchadlového zosilnovaca vypinacom je vyradeny iba samotny sluchadlovy zosilnovac.

Pokial ide o sluchadlovy zosilnovac tak ten za nicim neostava za popisovanymi parametrami.
Zvuk aspon pokial ide o mna nema cenu popisovat, nie som fanda tohto segmentu.
No s mojimi Superlux HD660 hra lepsie ako Xonar a dokonca lepsie ako s AudioGD NFB 15.

Za mna davam tejto zostave jednoznacne velke +
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 19. 4. 2017 18:50

Ten aktivní line out je normální.Je to propojený natvrdo.Alespon tak to mám i u Beyer A20.Taky je to fixed.
OPPO HA1 ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 4. 2017 20:55

Obrázek
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 18. 7. 2017 19:56

Som uplny začiatočník.
Chcel som za rozumnu cenu sluchatkovu zostavu, kúpil som D30+A30 a sluchatka senheiser hd6xx, všetko massdrop takze si nejaký cas pockam kým to budem mať doma pokope. Topping príde skor a dovtedy si pozicam sluchatka od kamosa obcas

Môžete poradiť ake RCA kable v zodpovedajucej cene/kvalite by boli vhodne na prepojenie D30+A30 ...a jaku dlzku, staci 20cm?

Mam si poriesit aj nejaký player(fio?) ci mi na zaciatok staci notebook?
A ešte ...nedate mi typa s kade stiahnuť dsd songy( napr metal, rock) ...ci to zvyknete kupovať z netu?

Oplatí sa kupit cd player pustat z neho? Pacilo by sa mi napr citat si booklet/ songy a počúvať cd .
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 7. 2017 16:27

Co se týče RCA kabelu, tak bych doporučil např. tento kousek Schiit PYST RCA nebo si nechat udělat krátký kabel na míru třeba od Kabelguru.

Topping D30 má asynchronní USB s XMOSem, tak proč ho nevyužít. Na notebooku navíc nemusíš řešit nějaké podporované formáty atd., stačí mít správně nastavený softwarový přehrávač.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 19. 7. 2017 17:14

dakujem za info , co znamena asynchronni USB x XMOSem ?

inac budem mat DA30 a A30 vedla seba ... tak som rano objednal tento 30cm kabel za 19e
http://www.ghentaudio.com/part/a01p.html
niekde som videl ze pouzil ghentaudio kable a ze bol spokojny, tak som skusil , hadam bude ok ...chcel som nieco v rozumnej cene...predsa len zostava ma stoji cca240e aj s pripadnym DPH
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 7. 2017 16:55

Když USB pracuje v adaptivním (nebo synchronním) režimu, tak o časování signálu rozhoduje PC, které ovšem stabilní časování neudrží. V případě běžného paketového přenosu je to jedno, ale při použití jako transportu do DACu je to problém. Pokud ale pracuje USB v asynchronním režimu, tak si časování řídí sám DAC, který je k tomuto účelu vybaven přesným oscilátorem.

No a XMOS je výrobce čipů spravujících to USB rozhraní. Je možné osadit DAC USB receivery od různých výrobců jako Tenor, C-Media, Amanero a také právě XMOS, který je dost oblíbený a dá se říct, že je to taková záruka kvality.

Zkrátka ten USB transport je aspoň na papíře vyřešen velmi dobře, tak mi přijde logické ho využít a neblbnout s řešeními jako přenosný přehrávač k stolnímu DACu nebo pořizovat CD přehrávač apod.

Předpokládal jsem, že to budeš mít na sobě, ale pokud to budeš mít vedle sebe, tak ten 15cm kabel by byl krátký.
Ten od ghentaudio vypadá dobře, myslím, že účel splní.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 20. 7. 2017 18:18

Diky moc za vysvetlenie a radu!
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 21. 7. 2017 06:40

No ja dodam iba tolko.
Ak tu Wolverine popisuje ,ze obvodovo to je vyriesene dobre tak to este neznamena,ze sa nic nemoze stat.
A bohuzial stalo sa.
Ja som uz vlastníkom druhého takéhoto DAC.
Ten prvy mi po zapnuti preampu odisiel.
Uz si nepamatam ako som to mal pozapajane ale pri zapnuti môjho povodeho preampu sa DAC rozkmital (ozval sa piskavy zvuk) a viac neslo na nom zhola nic.
Oslovil som teda priamo vyrobcu a ten mi zaslal za 50€ iba DAC.
Komzultoval som to s odborníkmi na elektroniku mimo forum a nikomu to nedavalo zmysel.
Zaver bol jednoznacny a to ,ze DAC musel mat daku vadu uz pri vyvoji alebo to bola vada ojedinela a tak som mal ja to "stastie" ,ze takyto kus skoncil u mna na stole.

Inak zaujimave je to ,ze vyrobca uz ponuka inu variantu ktora je uz na pohlad v casti USB prevodnika rozdielna.
Zodpoveda tomu aj verzia na doske a aj hardverovo sa zariadenia lisia.
Treba len dufat ,ze to bola ojedinela chyba.

Ja som si dal na vlastnu ziadost osadit do dosky DIP8 objimku tak aby som mohol menit OpAmp.
Ale uprimne, to co tam je, hra skvele a ja som tak konecne spokojny.
99% pocuvam na repro a to vsetko co som mal doteraz tak tomu D30 predci.

Cize pokial ide o zvuk, tak za seba mozem povedat jednoznacne ÁNO.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 11. 8. 2017 22:52

Topping je doma cca tyzden a keďže HD6xx z massdropu prídu niekedy začiatkom roka tak som narýchlo kúpil SH840 . Aspoň budem mať nejake na porovnanie alebo keď budem musiet byť od okolia viac izolovaný. Nahravok doma malo ale zatiaľ ma najviac dostal Depeš . Ináč ked som to vybalil tak ma prekvapilo ake je to malé takze zatiaľ to vyzera že budú na sebe, povodne som myslel ze to pichnem niekam pod telku
Přílohy
2017_08_11_21_16_23_OneShot.jpg
2017_08_11_21_14_35_OneShot.jpg
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 8. 2017 07:34

Dost by ma zaujimalo o aku verziu DAC ide ci uz je to ta modifikovana alebo povodna.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 12. 8. 2017 08:18

a jako by som to zistil? Ked D30 otvorim? To sa mi moc nechce ;)...a co by malo byt ine v tej modifikovanej?
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 8. 2017 10:33

Samozrejme ako inak, len otvorit. Modifikovana doska ma inu verziu je to priamo na tej doske. Zvukovo sa prilis nelisia ale novsia doska sa tak neprejavi pri prepinani do DSD.
Aj ked je to len napatrne.
Navyse neviem preco ale mne starsia verzia odisla a nasledne mi poslali inu dosku a ta sa uz v USB DAC lisila. Takze je predpoklad , ze kvôli niecomu upravovane boli.
Este taka mala otazocka.
Ta druha LEDka ti svieti na modro ci na cerveno?
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 12. 8. 2017 21:12

Lava na modro a prava na červeno ...otvarat to zatiaľ nebudem ...mozem skusit poslať sériové cislo vyrobcovy a spýtať sa ho
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 8. 2017 22:06

Ak cerveno tak by to mala byt novsia verzia. Za predpokladu ,ze aj takto sa to da rozlisit.
Moj prvy DAC svietil oboma na modro a teraz uz svieti stavova dioda na modro a lock na cerveno.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 3. 12. 2017 10:51

Tak co "topinkáči" ako ste spokojni?
Mate daco nove?
Ja som spokojny a nemam pocit ,ze by v danej cene bolo treba menit za daco ine.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 3. 12. 2017 13:44

Mam topping s shure840 a senh px100 a popravde uplne uneseny nie som, ale nikdy som nic ine nepocul tak mi je tazko hodnotit.

Jezisko mi donesie HD6XX to som zvedavy ako bude hrat

rozmyslam o burson opAmp upgrade co by malo rozsirit soundstage
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 3. 12. 2017 23:49

No ja sluchadla takmer nepouzivam. Takze v pripade D30 a za tu cenu uplna spokojnost.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 6. 1. 2018 21:58

Burson Opamp dorazil (72eur) a instalacia prebehla hladko,
Prva radost bola ze som ich osadil spravne a zosik hra.
Zmena zvuku nejaka nastala ale kedze som audiofilsky novic tak neviem detailnejsie posudit a popisat zmenu.
Proste hra to a hra dobre :-), zvuk je plnsi ako pred zmenou a basy trocha prijemnejsie.
(HD6XX, SH840 som pozical tak som ich este neskusal )
Odporuca sa nehat 100h "zahoret" ...tak som zvedavy dalej

ephoto-1040162.jpg

na porovnanie , stary, novy a mierka :-)
ephoto-1040168.jpg

vytiahnutie islo hladko
ephoto-1040170.jpg

a osadenie tiez
ephoto-1040174.jpg
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 7. 1. 2018 18:56

Myslim si ,ze vacsi vplyv by malo ak by si vymenil OpAmp v DAC.
Preto som si ja do svojho nechal od vyrobcu osadit DIP8 päticu takze ak chcem, mozem vymenit co chcem a nemusim dosku dodatocne upravovat :D
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod minimus80 7. 1. 2018 19:40

aha tak o tomto si písal v príspevku vyšsie ! chytrý ťah :-)
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 2. 2018 10:41

http://www.xmos.com/support/usb-audio-driver-support

Skúšam Thesycon driver. Vyzerá to celkom zaujímavo.
Stiahnuť ho je možné po zaregistrovaní alebo prihlásení sa cez váš Google či FB alebo iný účet, bez nutnosti registrácie.
Musím však upozorniť ,že je to vývojová verzia. Ale až na občasné defekty kedy sa objaví pisknutie vo zvuku to funguje spoľahlivo.
Ale to najskôr bude chyba odpájania sa usb HDD. Preto som zakázal všetky úsporné režimy HDD.
Uvidíme čo čas ukáže.
Návod na prehrávanie DoP som použil zo support pre D30.
Prepínanie FS je možné sledovať v okne ktoré ponúka samotný driver.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Matsonic 18. 2. 2018 21:39

Nesetkal se nekdo s brumem na Coaxila vstupu?
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 2. 2018 22:59

Ja osobne nie
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Matsonic 19. 2. 2018 00:03

Kdyz chci pripojit TV box, z vystupu 3,5mm Jack mono SPDIF tak stredovy kolik OK ale stineni brumi
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 2. 2018 06:34

Ja pripájam k tomu Pioneer SACD player a mam to bez brumu.
Ak môžeš skús iné zariadenie.
Predpokladam,že problémom bude práve ten TV Box.
Ale kludne to moze sposobovat aj ine zariadenie v zostave. To som zistil i ja sam.
Mne brumel koncak
Ja ine zariadenie s coax okrem SACD nemám takže to "cross" nemám ako overiť. No skutočne s brumom nemám problém.
Prípadne ak mas kde a ako zozen si dáky coax to optical converter.
A oddel tim signalove zeme. Dúfam že to bude mať prínos

https://m.aliexpress.com/wholesale/coax-to-optical.html
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Matsonic 19. 2. 2018 16:30

Dobrej napad, zkusim to.

Tak vim, ze brum je pri pripojeni stineni z TV boxu, ani pres Opt a ani pre USB tam brum neni
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 19. 2. 2018 20:09

... jestli ten tv box má připojenou anténu z nějakého rozvodu, může to být zemní smyčka přes ni...pak by bylo možností galvanické oddělení antény (stojí pár korun a dá se koupit snad v každém elektru) ...nebo si ho vyrob sám : http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=919&t=902325&st=0&sk=t&sd=a&start=0

Stalo se mi, že jsem připojil dac k tv coaxem a brumělo to, ale ne vždy. Zrušil jsem tv anténu, měnil kabely, jejich uložení a pořád brum. Když jsem odpojil od tv pc (hdmi), brum ustal. Pak mne jen tak napadlo, že mám v sestavě tuner, který má anténu připojenou právě do společného rozvodu. Odpojil jsem tedy anténu z tuneru a klid... po brumu ani památky a to ani, když jsem pc opět připojil k tv ...takže v mém případě vznikla zemní smyčka mezi pc a nějakým bodem v anténním rozvodu a "uzavírala"/propojovala se přes tv...

Edit : Základem je mít všechny spotřebiče zapojené do 1 zásuvkového okruhu a ještě lépe do 1 zásuvky (třeba přes "psa").
Naposledy upravil Česlo Česlič dne 20. 2. 2018 07:26, celkově upraveno 1
Česlo Česlič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 2. 2018 20:50

Pomôcť by to mohlo. No nie vždy.
Tiež som mal podobný problém a mohol som sa aj rozkrajat a nič nepomohlo.
Ani odpájanie antén a hocake pokusy a nakoniec som zistil,že to bolo medzi tv a Pc pripojenym pomocou HDMI.
Ale áno súhlasím aj toto moze byť cesta ako vyriešiť problém.

Inak zistil som zujimavu vec.
Po znovu obnovení Pc nedokážem nainštalovať driver. Teda aspoň ten ktorý ponúka Topping na svojich stránkach.
Jediný ktorý funguje je ten čo som sem daval naň odkaz od Thesycon.
Ale ten ma zas problém pri prehrávaní pomocou DoP.
V určitých intervaloch sa ozýva pisknutie.
Pokiaľ prehravam cez Ten Thesycon driver priamo tak problém s výpadkami nie je.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Matsonic 20. 2. 2018 16:19

Česlo Česlič píše:... jestli ten tv box má připojenou anténu z nějakého rozvodu, může to být zemní smyčka přes ni...pak by bylo možností galvanické oddělení antény (stojí pár korun a dá se koupit snad v každém elektru) ...nebo si ho vyrob sám : http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=919&t=902325&st=0&sk=t&sd=a&start=0

Stalo se mi, že jsem připojil dac k tv coaxem a brumělo to, ale ne vždy. Zrušil jsem tv anténu, měnil kabely, jejich uložení a pořád brum. Když jsem odpojil od tv pc (hdmi), brum ustal. Pak mne jen tak napadlo, že mám v sestavě tuner, který má anténu připojenou právě do společného rozvodu. Odpojil jsem tedy anténu z tuneru a klid... po brumu ani památky a to ani, když jsem pc opět připojil k tv ...takže v mém případě vznikla zemní smyčka mezi pc a nějakým bodem v anténním rozvodu a "uzavírala"/propojovala se přes tv...

Edit : Základem je mít všechny spotřebiče zapojené do 1 zásuvkového okruhu a ještě lépe do 1 zásuvky (třeba přes "psa").

To byvalo drive na ATI grafickych kartach s TV tunerem, kde byl problem s rozdilnou kostrou anteny a PC. Tam stacilo vlozit do anteniho privodu kondenzatory a vse bylo v poradku.
Tady ten TV player antenu nema, signal jde pres WIFI a pak dal HDMI.
Vystup je Jack 3,5 SPDIF, ktery pres kabel Jack 3,5 mono to Cinch(coaxila cable) jde do vtstupu D30
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 2. 2018 17:42

Česlo Česlič píše:Edit : Základem je mít všechny spotřebiče zapojené do 1 zásuvkového okruhu a ještě lépe do 1 zásuvky (třeba přes "psa").

Zaklad mozno. Lenze v dnesnej dobe uz ani toto neplati do bodky.
Vsetky svoje komponenty som mal vzdy zapojene na jeden obvod a v celom dome mam TN-S rozvody.
A aj napriek tomu som mal problemy.
Je to jednoducho individualne, univerzalny navod v dnesnej dobe asi neexistuje.
Alebo aspon ja na ne neverim.
Vsetko si to treba odskusat a zistit.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 2. 2018 20:48

No inak to instalovanie starych ovladacov na aktualny build W10 je pekna sracka.
Bez vypnutia kontroly podpisu ovladacov to ani nejde.
Novy Thesycon 4.11.0 s prehladom, ale je to vyvojova verzia a to piskanie tam je permanentne.
A stare ovladace bez Disabled Driver Signature tam nenatrepete.
A aj ked ho vypnem tak po restarte sa ovladac opät znefunkcni.
Takze este skusim zapnut vo vidliach Test Mode.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 23. 2. 2018 20:39

Přeju hodně štěstí (bez ironie) oběma. S tím hledáním a zkoušením to je pravda, ale někomu kdo o problému nemá ani páru, je každá rada drahá (ovšem to se evidentně Matsonica netýká).

Problémy s drivery jsou jedním ze zásadních důvodů, proč jsem si na většině pc doma nechal w7. Paradoxně desítky (prozatím v pohodě - klep, klep, klep na dřevo) jedou na tom nejstarším compu (P43, xeon e5450, ddr2).
Česlo Česlič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 23. 2. 2018 21:12

Vyriesene. Aj ked Lenovu teraz chybaju dake ovladace ktore za boha neviem najst ale zvukovka ide s pôvodným od vyrobcu.
A pisal som aj na podporu Topping tak som zvedavy.

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=19 ... #p11850996
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Matsonic 24. 2. 2018 07:02

Česlo Česlič píše:Přeju hodně štěstí (bez ironie) oběma. S tím hledáním a zkoušením to je pravda, ale někomu kdo o problému nemá ani páru, je každá rada drahá (ovšem to se evidentně Matsonica netýká).

Problémy s drivery jsou jedním ze zásadních důvodů, proč jsem si na většině pc doma nechal w7. Paradoxně desítky (prozatím v pohodě - klep, klep, klep na dřevo) jedou na tom nejstarším compu (P43, xeon e5450, ddr2).

Zatim jsem zkusil na ebay objednat https://www.ebay.com/itm/96kHz-Optical- ... 2749.l2649 tak uvidim, jestli se neco zmeni.
Samo, ze vsechny jsou v jedne zasuvce a skoda, ze tam neni pripojena ta antena, to by bylo nejspise hned po problemu
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 26. 2. 2018 22:51

Tak som to nakoniec vyriešil. Kúpil som Lenovo ThinkPad X220 s dokom za150€. Je na ňom 64bit Windows 10 a ovládač bez problému šiel na prvú inštaláciu.
A celkovo je to oproti MiiX 300 neporovnateľne.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 28. 2. 2018 12:52

Odpoveď od Topping

"Sorry for the very late reply!

The driver which D30 use is from XMOS's website, since XMOS haven't release newer version, we could not solve this problem yet. We also buy newest drivers from thesycon, but they refuse to add PID and VID of D30 to support list, so only our new products which use XMOS could use newest thesycon drivers."

Až na to,že iba 32 bit widle majú problém s pôvodným ovládačom 2.26.0 od Topping.
Na 64 bit OS funguje tento ovládač bez chyby
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 13. 3. 2018 10:43

Ake pouzivate nastavenie?
Co vsetko dokazete prehrat a upsamplovat?
Mne sa konecne podarilo "rozchodit" bezchybne upsample vsetkych FS ktore vo svojej zbierke mam.
Zatial to funguje bezchybne a bez akychkolvek výpadkov pri prehravani.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 6. 2018 10:08

Zdravím,
porovnával jste někdo Topping D30 s DragonFly Red? Já jsem spokojený s DragonFly Red, který mám půjčený, a chci ho koupit, jenže nemá optický vstup, takže bych kvůli chytré TV musel kupovat další DAC s optickým vstupem a nechci kupovat úplně nejlevnější za 700 Kč z Alzy, protože přes Android TV se dají pouštět i koncerty a tam by mně vadila mizerná kvalita.
Takže přemýšlím o náhradě DragonFly Red + mizerný DAC s optikou za Topping D30.
Kupovat DragonFly Red pro hudbu z PC PLUS Topping D30 pro koncerty z chytré TV už je asi drsné vyhazování peněz. Pravda je, že DragonFly Red mně v přímém srovnání na reprobednách Dynaudio Emit M20 nepřišel vůbec horší, než DAC za 12 000 Kč. V Senheiserech HD 660 S už je určitý rozdíl, ale zkousnutelný.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 6. 2018 19:54

Ja by som šiel do toho Topping...
Aký je tam cenový rozdiel?
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 13:40

Dragon Fly Red jsem si nakonec nechal za slušnou slevu něco pod 5000 Kč, protože funguje, dobře hraje a je k dispozici teď, kdy vybírám reprobedny. S čekáním na Topping D30 do 8. srpna (nebo jaké datum tam píší u Shippment) z eBay plus průtahy na celnici bych musel odložit dokončení audio sestavy na podzim. Chtěl jsem to ladit na defintivní zvuk.
Jenže tu Android TV stejně musím nějak rozchodit, takže nějaký Optical Output -> 2x cinch pořídit musím. Takže jsem si zatím jen půjčil AQ převodník za 750 Kč, ale přímo na AQ mně říkali, že jestli fakt nejsem jen Běžný Franta Uživatel, který chce jen dostat nějakou TV do nějakých repro, tak abych to fakt nebral. No, ještě jsem to nezapojil, ale teď zase ještě nemám ty bedny a když to budu monitorovat ve sluchátkách, tak ten rozdíl přeženu.
Proto jsem koukal na různé S.M.S.L. a Toppingy na eBay, no a v tom čínském zmatku miliónu verzí se rýsují asi tak dvě třídy, jedna okolo 1500 Kč bez DPH, poštovného a cla, druhá je okolo 2500 Kč bez DPH, poštovného a cla, kam patří ten Topping D30.
Ty levnější jsou, pokud se to dá dohledat, postavené okolo převodníku TI PCM 1793, no a ta druhá je na Cirrus CS 4398 a až nejvyšší Topping D50 má high-end ESS 9038.
Ale jak jste opakovaně psali, záleží na tom okolo a to asi bude hodně poplatné ceně .
Odstup signál -šum uvádí od 107 dB po 140 dB, člověk neví, co je vycucané z prstu.
Přeci jen je dlouhodobě blbé omezení si říkat, že když chci poslouchat něco kvalitně, musím z mini PC přes Foobar 2000, zatímco všechno, co více user-friendly pustím přes chytrou Android PC, bude mít horší zvuk. Dá se to, ale je to v dlouhodobém horizontu otrava. Takže mě napadá koupit Topping D30 pro optický výstup a pokud by se stabilitou a zvukem přes USB vyrovnal Dragon Fly Redu, tak ten Dragon Fly s nějakou ztrátou pak prodat až budu vědět, že ten čínský Číňan z Číny je stejně spolehlivý jako evropský EuroČíňan z Číny distribuovaný přes Evropu.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 14:50

tak se mrkni na nemeckej Amazon, do týdne doma, já tam kupoval svoje smsl.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 6. 2018 15:32

Presne. Dodané z GB za pár dní.
Ale zas cena bola vyššia. Teraz to nesledujem takže neviem aké sú teraz ceny.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 15:36

jo ale z Číny zase hrozí clo a dan takže to si musí každej zvážit sám. to moje SMSL bylo tak o 5% dražší na Amazonu takže žádná tragédie
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 16:08

Jo, je to 3200 Kč versus 2500 Kč, přičemž někteří ti Číňani mají na eBay, že posílají z Německa z Brém, takže pokud tam mají mezisklad, je to jejich problém jak to do EU dostali a proclili. Mě to fakt nezajímá. Ale třeba je to návnada a stejně to proclí?
Jinak koukám, že ty levnější srandy tipu Neoteck 192 kHz stejně varují, že zvuk AC3 5.1 a pod. nesežerou, že berou jen PCM, tam může být u různých zdrojů při streamování filmů nebo záznamů koncertů docela problém, ne? Topping D30 to zvládá?
Anebo Sony TV dokáže konverzi na stereo PCM?
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 17:10

... aha, takže to asi nezvládne vůbec nic a je nutné se zdrojům Dolby Digital 5.1 a DTS vyhýbat, že? Můj starý AV receiver Panasonic to zvládal. Pak mám ještě naprosto děsivý nápad. Nevyhazovat ten starý receiver a využít ho jako DAC a dokonce, pokud to půjde i jako konvertor 5.1 na stereo:
http://www.hifi-review.com/150758-panas ... -xr30.html
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 20. 6. 2018 17:11

Neviem, nepoužívam to k TV. Možno ti odpovie dakto iný.
Osobne keby som vedel,že to vie zaslať aj výrobca (nechcelo sa mi s ním sa dohadovať mailom) tak to radšej objednám priamo od Topping.
Novú dosku som mal bez cla za 50€ doma priamo od nich.
Síce to dlhšie trvalo ale aspoň mi tam priamo dali DIP adaptér a tak môžem nerušene podľa chuti vymieňať opAmp. A síce môžem ale akosi nie je chuť. V poslednej dobe na hudbu akosi nie je nálada.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 17:16

Zvládne fungovat jako DAC optical Toslink IN a cinch out?
https://www.manualslib.com/manual/25981 ... e=6#manual
Pokud u toho ještě převede Dolby Digital 5.1 na stereo cinch výstup, tak ho do té popelnice asi nevyhodím. :-)
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 20. 6. 2018 22:20

jeste jsem nemel placatou TV, ktera by neumela nastavit na vystupu PCM. mohla by mit problem prehrat DTS zvuk, ale s AC3 by by nemel bejt problem
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 23:04

Ptám se jako kdybych spadl z Marsu (taky proto mám nick ForeignerOnEarth, aby se nikdo nedivil, že se ptám blbě):
Fajn, takže ona prostě vezme z AC3 5.1 jen ty přední 2.0 a předá to DACu jako PCM?
Takže cenově výhodné S.M.S.L. M3 za 85 Euro z té televize přes optický Toslink SPDIF vezme drtivou většinu běžných formátů třeba ze Stream Cinema a předá to přes cinche plně analogovému NADu C326BEE ? A díky tomu, že S.M.S.L. M3 má stejně jako trošku dražší Topping D30 (120 Euro) stejný DAC čip Cirrus CS4398 a zřejmě srovnatelnou kvalitu ostatního zpracování, tak bude za 2 200 Kč přinášet lepší zvukovou kvalitu, než ty úplně nejlevnější v Čechách dostupné krabičky za 750 Kč?
A zapojovat místo téhle malé krabičky zbytečně 50x větší nepotřebný vyřazený Panasonic AV receiver jen jako DAC z optiky a konvertor AC3 a DTD je nesmysl.
Mám už na sluchátka z USB výstupu desktop PC a pro audio sestavu z mini PC přes USB zapojené dva DACy se zase stejným chipem Sabre ESS 9016, konkrétně Arcam irDAC-II a Dragon Fly Red, takže potřebuji třetí DAC pro televizi, který bude co možná nejlevnější, ale ne zbytečně nekvalitní. Nějak jsem to při těch postupných nákupech nezoptimalizoval.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 09:01

Spis slouci vsechny kanaly do dvou. Da se to nastavit v menu TV, i kdyz je fakt, ze Android TV jsem nikdy nemel, ale predpokladam, ze takova zakladni vec tam pujde taky.
Ten NAD uz je koupeny?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 09:51

Ano, mám koupeno zatím:
Sennheiser HD 660 S
Arcam irDAC-II
DragonFly Red
NAD C326BEE
a bedny budu vybírat mezi Xavian Bon Bonus a RIHA Nano S, ještě mě mrzí, že jsem neslyšel Warfedale 11.2, ale předpokládám, že Xaviany ani RIHA nepřehrají tak, že bych litoval.
Takže zbývá ještě vyřešit optický výstup z TV, přikláním se k S.M.S.L. M3 z Amazonu DE.
Další varianta je koupit Topping D50 a pak případně prodat Dragon Fly Red, ale to se mně nechce, když ten Sabre ESS 9016 je jak v Arcamu, tak v Audioquest Dragon Fly Red a tak mám hezky shodnou konverzi do sluchátek i do repro a ještě jsou to oba oficiální produkty západních firem se zárukou a ne Čína z Číny. Jen je trošku blbý financovat 3 převodníky.
Já jsem se nechal přesvědčit, že je dobrý mít zvlášť kvalitní analogový zesilovač a DA převod mít oddělitelný a upgradovatelný, to jsem ale netušil, že vlastně budu potřebovat 3.
Arcam jsem kupoval jako společný pro sluchátka i zesilovač, jenže prostorově to nedám, nepotáhnu 7 metrů kabel. Buď 7 metrů USB - to ani nejde nebo 7 metrů cinch - cinch nebo prostředkem pokoje 3 netry kabel ke sluchátkům s tím, že bych si musel hudbu pouštět přes Team Viewer na mini PC, to je všechno tak nešikovný nebo degradující kvalitu, že Arcam, který by se krásně hodil k zesilovači, budu mít u PC a sluchátek. Dragon Fly Red má dva problémy se Sennheisery: brumí na desktop PC a nemá dostatečnou sílu jako Arcam.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 10:58

Riha Nano S? Takze nakonec se Ti vejdou sloupovy? No pokud jo, tak zas usetris za stojany :)
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 12:24

Tak jsem se asi upsal, prostě RIHA Nano M.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 6. 2018 13:08

nevím jestli jsem něco prosvihnul někde ale na co máš 3 převodníky? chápu jeden k PC na sluchátka a další na tv, resp. mini PC co máš k TV ale na co třetí? Ptám se protože to mám stejně a staci mi bohatě 2 převodníky, resp jeden k tv před zesilovačem a jeden mobilní k notebooku, mobilu apod.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 14:02

Arcam irDAC-II mám připojený k USB výstupu počítače na pracovním psacím stole, u kterého střídám poslouchání muziky s prací nebo to u práce méně náročné na soustředění míchám.

DragonFly Red jsem zapojil mezi multimediální mini PC a zesilovač NAD C326BEE. Je to podél stěny vzdálené 7 metrů od pracovního stolu a 3 metry středem obýváku, takže bohužel neexistuje rozumný způsob, jak Arcam využít i na poslech ze sedací soupravy když člověk nepracuje u psacího stolu, ale s rodinou poslouchá hudbu či sleduje film či koncert.
Dragon Fly Red má výhodu shodného DAC čipu jako Arcam, takže charakter té hudby zůstává stejný jako ve sluchátkách, pochopitelně ve sluchátkách je kvalita lepší, ale projde to přes stejný převodník (Arcam nebo Audioquest DragonFly), takže na vstupu do zesilovače to je stejně zkonvertováno do analogu. A mám to tedy dvojitě ověřené, že mně to vyhovuje.

No a bohužel DragonFly má nevýhodu pouze USB vstupu, takže do něj nenapojím televizi Sony XE90 s Androidem, co má SPDIF optický Toslink výstup, která user-friendly způsobem pouští filmy, koncerty a prostě audio-visual obsah. Samotnou muziku pouštím z foobar 2000 na mini PC, kdy obraz do té televize jde přes HDMI a zvuk přes DragonFly do NADu. Jenže existuje spoustu dobrých důvodů proč audio-visuální obsah často nehonit přes to mini PC, ale přímo přes televizi.
Jeden z těch důvodů je třeba, že TV umí 4K video, to mini PC-čko s onboard grafikou pochopitelně ne. Další důvod je, že zapnutí televize a spuštění nějakého filmu či koncertu je rychlejší někdy o hodně a někdy o strašně moc. Záleží na tom třeba kde je zdroj toho multimediálního obsahu. Ale zapnutí televize s Androidem je stále rychlejší, než mini PC s Widlema 7, které se furt na tom ZOTACu různě vypínají, aktualizují a vypínají, odhlašují, musím zapnout vzdálenou klávesnici, počkat, až se domluví, .... A pak přes touchpad honit kurzor a pouštět Power DVD 17 nebo Kodi, zatímco na tom Androidu na TV je sice taky menu nic moc, ale jde to přesto rychleji. A pak Kodi na TV optimalizované na ovladač je přeci jen lepší, než něco na W7. Třeba jsem jen nešikovnej, .... Zase ale Internet na TV pustím raději přes Win 7, než tu Operu na Droidu.
Takže hledám 3. převodník, už jsem měl vybraný SMSL M3, ale dočetl jsem se, že prý umí jen 24-bitový zdroj, no a co já vím, jestli z té televize nejde 16-bitový. Už mně někdo napsal, že AC3 a možná i DTD se předělá na PCM, takže jestli to bude PCM 24 bitů, tak O.K.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 6. 2018 14:16

formáty poresi sw to bych neřešil. jinak proč teda zůstávat u toho dragonfly když nemá dost vstupu? kup něco jako ten topping d30 nebo SMSL, já mám třeba sanskrit 6th za 3k cca a určitě nebude zásadní rozdíl v kvalitě proti tomu dragonfly. nebo prostě něco z toho amazonu. já si troufnu tvrdit že na těch bednách o kterých uvazujes ten rozdíl nebude nijak dramatickej jestli vůbec nějakej poznáš. na sluchátkách ty rozdíly víc vyniknou ale na repro to není nic drastickyho, resp. nejvíc se na zvuku podepíše repro a zesilovač. dac je jen tresinka na dortu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 14:21

Mozna nebude umet zpracovat 32b, ale pokud umi 24bit, tak bude umet jiste i 16b. Ale neznam ho a hledat to nebudu.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 14:33

Tohle mě znervóznilo:
https://www.xtenik.com/smsl-m3-portable ... phone-amp/
Tam někdo píše v review:
One thing to remember is that the M3 is NOT COMPATIBLE WITH 16 BIT AUDIO -only 24 bit, which is fine, just set Windows and Foobar to output 24 bits.

Ovšem Topping D30, který má také dekódující čip CS4398, tak ten má umět 16-24 bitů, zatímco u SMSL M3 píšou pouze 24 bitů a dokonce i v popisu na eBay píší u Topping D30 16-24bitů, 44/48/96/192 kHz a u SMSL jen 24bitů/192kHz.
Je to možný??? meno je to chyba. Topping D30 by pak byl zbytečně o 900 Kč dražší, což na třetí DAC....
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 16:00

To bych neveril, ze je mozny. Takze k tomu nepripojis CD nebo DVD prehravac a i v PC musis vsechno upsamplovat? To je pitomy. I kdyz on je to koncepcne skutecne spis DAC k PC kvuli tomu USB napajeni.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 6. 2018 17:20

tak se vykašli na M3 a vezmi trochu lepší Sanskrit 6th nebo Pro verzi s BT nebo M8, všechno máš na Amazonu a dragonfly můžeš prodat. Mě osobně to přijde prostě ne moc ekonomicky efektivní mít 2 dacy pro jedny repráky, navíc se bavíme o kategorii kde IMHO nemá dac zásadní vliv na zvuk. Resp. lepším dacem si polepsis o pár procent, lepsima bednama o pár desítek procent. takže bych se soustředil na nákup beden a zesilovače a pak prostě koupil dac za to co zbyde a šel hlavně po konektivitě a ne po výrobci čipu, což samo o sobě moc neznamená.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 21. 6. 2018 18:16

Ale už to tu prestáva byť o Topping!!!
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 7. 2018 20:36

Dnes som do D30 objednal OpAmp. Konkretne OPA2228P
https://www.tme.eu/sk/details/opa2228p/ ... gLE1fD_BwE
Nie je to sice SparkoS ale dufam ,ze neurazi
https://sparkoslabs.com/discrete-op-amps/
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 17. 7. 2018 19:18

OpAmp je doma.
Je to uplne iny level ako s OPA2134.
Celkovo sa prejav presvetlil, basy spevneli a priestor je viac definovany a otvoreny.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod Milos66 18. 7. 2018 07:19

OPA2134 je SoundPlus. OPA2228 je obyčajný šváb. Teda ak sa ti svetlejší zvuk páči viacej, alebo to vyžaduje tvoja zostava, tak vyskúšaj aj OPA2604. Ten je na tiež dosť slušný a hlavne už hodne svetlý a taký moc technický.
Čo sa týka celej rady SoundPlus, tak si myslím, že sú to podarené šváby s hodne presným zvukom. Možno by u teba stálo za zmienku vyskúšať aj niečo od NJR rada Muses https://www.njr.com/MUSES/index.html
Ja mám v prevodníku na výstupe Muses8820 a zdá sa mi veľmi dobrý.
Milos66
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 7. 2018 10:46

Jedinou nevýhodou je fakt jeho svetlosť.
Teraz už počujem aj to čo som pred tým nepočul a veľa nahrávok je zbytočných pretože sú skutočne nekvalitné.
Pokiaľ ide o celkový vnem, tak si to potrebuje "sadnúť" s mojimi ušami.
Momentálne sa mi to páči tak ako to je. Už aj preto,že nie je potreba si pred repro sadat na vrchol pomyselného trojuholníku a to bez straty detailu či pocitu priestoru.
Ak ma to zunuje tak možno siahnem po dacom inom.
Zatiaľ nemám potrebu.
A Opa2604 ani zďaleka podľa datasheet nedosahuje to čo 2228.
Možno by to chcelo zmerať aby bolo isté ,že je všetko v poriadku ale do tohto sa mi akosi nechce.
hifionania
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 7. 2018 07:19

Teraz ma napadla ešte iná alternatíva.
V D30 nechať 2228 a do A30 natlačiť dačo muzikalnejsie a viac prijateľné pre slúchadlá tak aby to maskovalo nedokonalosti nahrávok no zároveň to nič nestratilo na vernosti.
Takýto delenec má svoje čaro. :-D
hifionania
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor