DAC jako náhrada za Asus Xonar DX/XD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepa006 12. 3. 2017 00:44

Ahoj, z fora Zive.cz mě s mým dotazem poslali za Vámi, takže si jej dovolím zopakovat tady:

do teď jsem používal Asus Xonar DX/XD a byl jsem s ním fakt spokojený. Kvůli nové grafice jsem ho však musel ve skříni posunout. Dal jsem ho krajního slotu před grafiku. Evidentně se na něm něco vyzkratovalo, protože z PC něco začalo být cítit. Karta se tváří, že funguje, tj. v systému nehlásí žádné chyby a nechá se nainstalovat. Dokonce i grafický equalizer ukazuje, že se něco přehrává, ale zvuk z karty nejde žádný zvuk. Jelikož to dělá i po přehození do jiného PC, mám za to, že je po ní. Ale kdyby někoho něco napadlo...

Jinak tedy sháním náhradu. Uvažuji o té stejné, ale mám strach, aby nedopadla stejně. Navíc teď budu kupovat novou dvouslotovou GF 1050, takže zvukovka bude moct být zase na kraji, kde umřela ta předchozí, takže uvažuji o tom, jestli by nebyla lepším a bezpečnějším řešení nějaká externí zvukovka.

Kartu chci hlavně na přehrávání hudby ve stereu. 5.1 není potřeba. Občas nějaká hra. Jako reproduktory používám starou HIFI věž od SONY. Ve spojení s tím Xonarem to bylo pro mě naprosto OK. Když poslouchám tu integrovanou zvukovku, tak se mi po tom Xonaru už teď stýská. Jako náhrada mě zatím zaujalo tady toto: http://www.profi-dj.cz/studio-technika/studio-hardware/zvukove-karty/zvukove-karty-usb/novation-audiohub-2x4/?orderer%5Bproduct_price%5D=asc

Pánové na zive mi poradili Audioquest Dragonfly a já si ještě našel Optoma uDAC3. Zajímalo by mě, jestli něco z těchto externích zařízení je schopno nahradit zesnulou zvukovku?

Díky za odpovědi.
Naposledy upravil pepa006 dne 12. 3. 2017 09:11, celkově upraveno 1
pepa006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 3. 2017 06:41

Oprav si link.

Nahradit tu kartu dokazu obidva, otazka je len ake dalsiu konektivitu potrebujes. Ten dragonfly, ten ma len jediny vystup, takze len repro, takze pripadne sluchadla tam nenarves. Resp. musel by si to zakazdym vytahovat a prehadzovat.
Inak k nejakej Sony vezi je to celkom zbytocne drahe a zbytocne kvalitne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa006 12. 3. 2017 09:19

Pokud bys měl typ na něco levnějšího, co by ten Xonar nahradilo, tak si rád nechám poradit. Jak říkám, ta hifi věž je pro mě OK. Co např. Behringer UCA222 a podobné?
pepa006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 3. 2017 09:48

Nieco lacnejsie napr. SMSL M3, FX Audio X6.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků