Jaký sluchátkový zesilovač s DAC pro iPhone?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mourners 6. 11. 2017 10:30

Děkuji za rychlou odpověď.
Ještě bych zde rád nasál nějaké doplňující informace.
1) Pokud bych koupil Fiio Q1 Mark II (o čemž nyní silně uvažuji), bude pak problém jej připojit do pracovního Notebooku, kde jako zaměstnanec nemám možnost instalovat ovladače a pod.?
2) Pokud jsem Vás dobře pochopil, koupí Q1 Mark II budu připraven na pořízení lepších sluchátek, ale u nynějších se zvukový projev o moc nezlepší.
3) Pořízením Fiio K1 bych si nezlepšil zvukový projev sluchátek, ale mohl bych jím pouze vyřešit problém, že po připojení sluchátek Sony k iPhonu musím nastavit hlasitost na cca 90%, abych dosáhl rozumné hlasitosti (prakticky bych jej používal jako zesilovač - mají odpor 40 Ohm a je to už znát).
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 11. 2017 01:36

1) Na Windows je potřeba instalovat ovladače, na Macu funguje bez ovladačů.
2) Z těch sluchátek, která jsi uváděl, už víc nevymáčkneš, resp. ani nemá cenu to zkoušet. Q1 Mark II samozřejmě nezvládne nějaká žravá sluchátka, ale pokud vybereš i dražší/lepší sluchátka s nízkou impedancí a vyšší citlivostí (přenosná i domácí), tak by neměl být problém.
3) Obě zmíněná sluchátka mají nízkou impedanci a dostatečnou citlivost - není důvod to provozovat na 90%.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madjazzman 17. 12. 2017 11:29

Mám dotaz. Utáhne Q1 Mark II, Superlux HD-660? Píšou o nich jako o žravějších kouscích. Mát to být dárek pro šváru, takže je ještě nemám k dispozici.
Madjazzman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 12. 2017 17:28

Nejlepší by opravdu bylo to vyzkoušet, ale obávám se, že spojení vyšší impedance a nižší citlivosti těch Superluxů a nízkého udávaného výkonu Q1 Mark II pravděpodobně vyústí v to, že to nebude stačit (zejména pokud poslouchá na vyšší hlasitosti).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 12. 2017 19:40

... ak je pravda, že HD660 majú 150 ohm a citlivosť 98dB/mW, tak ich Fiio Q1 Mark II utiahne ... nie síce z veľkou rezervou, ale utiahne
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madjazzman 18. 12. 2017 08:30

No mám doma čerstvě HD330 a přímo na nich je psáno 2x150 ohm. Tak je otázka jak to číňan myslel. Co se hlasitosti týká, mám pocit že je to metalák co rve na koncertě hlavu do repráku :shock: Tak až se rozehrají a on si na ně zvykne, vezmu ho někam na zkušenou. Bohužel to jinak asi nepůjde. Ale díky za info!

Edit: Doporučíte nějaký vhodný AMP ale raději DAC/AMP pro posluchače který prozatím poslouchal jen "chrastítka"? Bohužel v podobné cenové relaci.
Madjazzman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 12. 2017 20:36

V téhle ceně mě nic lepšího nenapadá. Totiž ten Q1 Mark II není vůbec špatný - má dobrý zvuk, slušnou výbavu a solidní výdrž. Akorát není určen k provozu s vyskokoimpedančními a méně citlivými studiovými sluchátky. Abych řekl pravdu, tak nechápu tu cenovou diskrepanci - DAC/AMP za dva sedm a k tomu sluchátka za osm stovek. Já bych koupil sluchátka za trojku a připojil to do iPhonu rovnou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madjazzman 19. 12. 2017 10:20

The Wolverine píše:Abych řekl pravdu, tak nechápu tu cenovou diskrepanci - DAC/AMP za dva sedm a k tomu sluchátka za osm stovek. Já bych koupil sluchátka za trojku a připojil to do iPhonu rovnou.

To je klasické naprosto neaudiofilní pomatení smyslů. Na začátku danému člověku přijdou tři stovky za sluchátka moc, když v Makru může mít špunty za 99Kč. Pak se bez hlubšího rozmyslu vybere vánoční dárek podle recenzí a následně se řeší čím to nakrmit O:-) (Jako dlouholetý správce všeho okolo PC pro širokou rodinu, bych mohl vyprávět) Možná se oželí mobilita a předřadí se něco jako FeiXiang FX-AUDIO DAC-X6. Načež se zjistí že to není vlastně čím pořádně krmit. Výsledek bude stát okolo 10K ale sluchátka za 300Kč jsou drahá!
Takže se omlouvám že jsem zaplevelil téma o Iphonu.

PS: Moje Superlux HD-330 se stejnou papírovou specifikací: na firemním mobilu Samsung J5 je potřeba tak 75% volume na běžný poslech. Pi-DAC+ s audio headphone amplifierem TI TPA6133A který má 142mW (http://www.ti.com/lit/ds/slos821b/slos821b.pdf), je třeba asi 25%. To zda je výkon dostatečný si prozatím netroufám tvrdit, pořád se poznáváme.
Madjazzman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 2. 1. 2018 00:26

Teraz som na vianoce kupoval synovcovi HD-330 a Fiio Q1 (starší model - výkon 190mW/32ohm) a myslím, že Q1 na ne stačil. S nižším gainom som musel dať potenciometer skoro na plno, s vyšším gainom do polovice a zvuk bol dobrý a dynamický, bez pre mňa počuteľného skreslenia aj pri hlasnejšom posluchu. Utiahol ich aj môj Fiio E17 - ešte s väčšou rezervou ako Q1. Pre Q1 zase hovorí oveľa väčšia výdrž.

Ale Q1 mark II má podľa špecifikácie pri single-ended výstupe výkon 75mW/32ohm a pri balancovanom výstupe 220mW/32ohm. Predpokladám, že slúchadlá prekáblovávať nebudeš. Takže to nechám na posúdenie skúsenejších, či to postačí :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků