Jaký sluchátkový zesilovač s DAC pro iPhone?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slama 23. 2. 2017 09:55

Poradíte mi jaký pořídit sluchatkový zesilovač s DAC pro iPhone 6? Sluchátka mám Bang Olufsen H6 a rád bych dostal z iPhona lepší zvuk a byl i připraven do budoucna na iPhona 7 kde není sluchátkový výstup. Cenový limit cca 5 tis. Zesilovačů s DAC pro Apple jsem moc nenašel
.. děkuji
slama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 2. 2017 10:43

Tohle by mohlo být kvalitní řešení. Ale nevím na kolik to dohromady přijde.
https://www.youtube.com/watch?v=WA49thrxvaY
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maverick5 23. 2. 2017 21:59

Myslím, že samotný zesilovač by mohl stačit, případně ten Dragonfly by fungoval asi dobře, ale bude to potřebovat ještě dokoupit aplikaci USB audio player PRO abys ten DAC naplno vyuzil.
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior

Odeslat příspěvekod slama 24. 2. 2017 05:26

Dragonfly se mi líbí... ale mám předplacenou Apple Music, takže potřebuji aby to fungovalo bez další aplikace.
slama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maverick5 24. 2. 2017 08:09

Tak to bych Dragonfly asi nebral protoze na moji S7 edge, funguje Dragonfly zesilovac pouze s tou aplikaci s kterou jsem psal. Jinak to hraje snad vic potichu nez ze samotneho telefonu
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 2. 2017 16:36

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magma 2. 3. 2017 22:51

Uz sice tyzden stara tema, ale na jablcnych zariadeniach funguje Dragonfly bezproblemovo a nepotrebujes aplikaciu ako na androide. Pouzivam Black s iPad PRO a Huawei P9. Urcite odporucam!
PC, NB, iPad > Aune S6 / DragonFly Black > Ultimate Ears Triple.fi 10 PRO, Beyerdynamic DT-1770 Pro, Sony MDR-1RBT, Focal Alpha 50;
magma
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 3. 3. 2017 08:30

takže bude fungovat i spotify? cck + dragonfly black nebo red (pro náročnější sluchátka) a funguje to napříč ios aplikacemi? to vypadá jako všestranné zařízení (ios, android od lollipop/kitkat, mac, win)
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 3. 3. 2017 11:24

Mne dragonfly black funguje na androide s kazdou aplikaciou. A s hlasitostou tiez nieje problem.
Na ios by mal tiez fungovat Oppo ha2 ktory predavam.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VobludaVobluda 3. 3. 2017 13:56

Mam Dragonfly black a funguje na iPhone s jakoukoliv hudebni applikaci, zkousel jsem Spotify, Tidal a Apple Music streaming, vse bezproblemu.
VobludaVobluda
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 3. 2017 21:34

Když už je tu tady to téma, co levnější FiiO Q1 a K1 a podobné kousky, fungovaly by s iPhonem 7? K noťasu nebude problém, ale toto by mě vcelku zajímalo.
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 3. 2017 23:41

V iOS zařízeních chybí ekvalizér protože by příliš žral baterku - zdroj.

Dekódování hudby ze ztrátového formátu také sežere míň baterky než z bezztrátového.

Možná tedy je příčinou odstranění headphone jacku příprava na prodej(přehrávání) a streamování High Res audia. Když nebude dekodérem iPhone/iPad, nebude negativní dopad na baterku. Kdyby zvedli kvalitu služby Apple Music a baterka šla do kytek, lidi by nadávali.

Známému APple doporučil k Dragonfly Red používat propojku lightning - USB 3.0 místo lightning - USB 2.0. Důvodem jsou jak jsem zjistil na headfi stížnosti applistů na občasné "kousnutí" hudby, které ta novější propojka odstraní. Přidejte k tomu jitterbug na čištění signálu od ruchů a začnete být rádi, že posloucháte z iOS hudbu na shitty sluchátkách, protože za kvalitu zaplatíte složitostí .-).
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 30. 3. 2017 21:05

Sattero píše:Když už je tu tady to téma, co levnější FiiO Q1 a K1 a podobné kousky, fungovaly by s iPhonem 7? K noťasu nebude problém, ale toto by mě vcelku zajímalo.


Ahoj dle http://www.fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=40754&extra= by problém být neměl, pokud jsi z Prahy můžeme zajít na kafe a můžeš si mou Q1 otestovat.
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mourners 5. 11. 2017 10:50

Zdravím zdejší milovníky Hi-Res zvuku.
Jakožto čerstvý nováček bych si rád nechal poradit, popřípadě vysvětlit jestli by pro mě byl vhodný nějaký DAC , který bych připojil k iPhonu 6. Tento externí DAC bych také rád využíval na macbooku pro 2011 a pak také v práci na notebooku DELL.
Sluchátka jsem kupoval v době, kdy jsem se po lepším zvuku moc nepídil a tak nemám zakoupeny žádné "osvědčené" kousky.

https://www.sony.cz/electronics/sluchatka-s-paskem/mdr-10rc Sony MDR10 rc

https://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/akg-k-323xs-yellow/ AKG 323 xs

Doma převážně poslouchám na Sony, cestou do práce a zpráce AKG a v práci většinou na Earpodech - pohodlnější manipulace ,když na mě jde dotaz a musím sluchátka vyndat a nasadit.
Moje knihovna je 40% Flac nebo ALAC v CD kvalitě (16bit/44kHz ) a asi 3 alba 24bit/96kHz, zbytek je 320 MP3
Hudební žánr je Black metal, melodickej Death a metal obecně. Také 70% doby poslouchám na iPhonu.
Zajímalo by mě jestli by mi např Fiio K1, nebo černý dragonFly dokázal zlepšit výstup ze sluchátek a jestli by mělo cenu k mým sluchátkům externí DAC kupovat. (Asi osobně preferuji Fiio K1, protože se dá lépe sehnat redukce lighning -micro USB, originál Apple camera redukce stojí cca 1000,- a to mi přijde za kabel docela dost).
Děkuji za odpověď.
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 5. 11. 2017 15:30

Pro ta sluchátka je nesmysl cokoli pořizovat, radši došetři na lepší sluchátka.
Navíc aby měl ten DAC/AMP nějaký význam, tak by to chtělo pořídit něco jako Q1 Mark II a ne chrastítko typu K1.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků