DAC k přehrávači - optika

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 2. 2017 16:55

Navazuji na tohle téma:
viewtopic.php?f=1709&t=1259379&start=135

Momentálně mám připojen přehrávač Minix X8-H a po reinstallu už docela funguje, ale je tam starý Android 4.4 takže připojit DAC přes USB je trochu problém, resp. zkoušel jsem připojit GeekOut 720 a nefunguje. Jedu teda na interní DAC v zesilovači. Navíc mám na zesilovač připojenou i TV (optika přes "DAC" z Aliexpressu na RCA).

Zkoušel jsem hrát i z přehrávače Shanling M1 a ten má zvuk jednoznačně nejlepší a proto bych rád koupil DAC zhruba stejné kvality abych mohl připojit přehrávač Minix přes externí DAC a ne přes zesilovač. Ideálně bych připojil i TV, ale ta má zase jenom optiku.

Tzn. varianta 1, DAC s 2x optickým vstupem, plus ideálně asi s dálkou na přepínání vstupů, ale nic takovýho jsem neviděl za rozumný peníze.

varianta 2, jenom DAC k přehrávači, tzn 1x optika, tady bude výběr asi daleko větší, TV bych jel přes interní DAC v zesilovači, asi by to stačilo

varianta 3, kopě jiného přehrávače, např. Raspberry + hifiberry DAC nebo tak něco, ale v tom se moc nevyznám. Požadavky na přehrávač jsou aby tam běželo KODI, Google Play Music (Windows, Linux, Android) s co nejlepším DACem.

Rozpočet je cca 100-150$ (3500Kč) , poradí někdo jak to co nejefektivněji vyřešit? Nákup kdekoli, klidně bazar.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků