DAC + sluchátkový zesilovač k Sennheiser HD800

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Faid3r 29. 12. 2016 22:39

Můžete mi prosím doporučit adekvátní DAC se zesilovačem k Sennheiser HD800? Cenově zhruba 15-20.000,-
Poslech především z počítače a občas z gramofonu / CD přehrávače.

Díky
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 12. 2016 23:34

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 30. 12. 2016 03:02

+treba bottlehead crack, feliks audio elise, ale to jsou dost exoticky alternativy

Jotunheim je spatna kombinace. Jinak to Wolverine shrnul dobre.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faid3r 1. 1. 2017 12:16

Díky, zvážili jsme různé varianty a výběr se zúžil na:

Schiit Audio Bifrost USB 14.990,-
Schiit Audio Valhalla 2 12.990,-
= 27.980,-

Schiit Audio Bifrost Multibit 19.990,-
Schiit Audio Valhalla 2 12.990,-
= 32.980,-

Marantz HD-DAC1 20.000,-

Music Hall dac25.3 19.990,-

Audeze Deckard 23.290,-

TEAC UD-503 27.990,-


Tak který určitě ano a který určitě ne? :-)

Rádi bychom to koupili v ČR.
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Odeslat příspěvekod kychtax 1. 1. 2017 15:49

A co Antelope Zodiac Plus.. za 1100Eur, podle mne, o ligu výš než všechny uváděné "hračky". Antelope dělá výrobky pro profesionální recording a toto je vyšší "entry level". Co o něm soudíte? Slyšeli jste někdo?
Docela mne zajímá..
http://www.head-fi.org/t/828268/antelop ... -pardo-psu

Ještě se mi hodně líbí Mytek Brooklyn DAC. Taky jde použitý koupit za cca 30tis. Taky tipuju vyšší liga, než všechny ostatní zde (vynikající implementace ESS Sabre, vyrábějí ho Poláci, žijící v Brooklynu, kteří se podíleli na vývoji ESS Sabre).
https://www.kreatek.cz/mytek-digital-brooklyn-dac.html
Slyšeli jste někdo?
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 1. 1. 2017 16:00

Faid3r píše:Díky, zvážili jsme různé varianty a výběr se zúžil na:...

Nesmysl. Bifrost ted nema smysl kupovat, protoze modi multibit je lepsi a levnejsi. K tomu tu valhallu a mas vystarano.

Vsechno to ostatni od "repro" znacek vubec nestoji za zminku. Deckard je taky jen predrazenej prumernej ampdac a slouzi k jednomu ucelu, aby jednodussi zakaznici nemuseli neco slozite vybirat ke svym Audezim.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 1. 2017 16:30

... a čo takto Chord Hugo? ... hmmm, ale na ňom si gramo nepustíš ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faid3r 1. 1. 2017 16:36



Na ten jsem už narazil a taky mě zaujal, ovšem cena je až příliš vysoká a čekat na příjemnější cenu bazarového... :) Možná posun do budoucna.


sashafckinggrey píše:Nesmysl. Bifrost ted nema smysl kupovat, protoze modi multibit je lepsi a levnejsi. K tomu tu valhallu a mas vystarano.


V čem je prosímtě Modi 2 Multibit lepší?
Zatím je Schiit asi nejblíže ke koupi.
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 1. 1. 2017 17:16

Modi multibit je na tom zvukove lepe jak klasickej deltasigma bifrost. Je to zmensena verze Bifrost multibitu, rozdil je jenom v tom, ze modi nema svuj vlastni sitovej zdroj a nema upgradovatelnou strukturu desek, jenze je taky o 50% levnejsi. Zvukove jsou ale na 98% stejny.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 1. 1. 2017 17:53

Schiit Lyr 2?
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Faid3r 1. 1. 2017 19:35

sashafckinggrey píše:Modi multibit je na tom zvukove lepe jak klasickej deltasigma bifrost. Je to zmensena verze Bifrost multibitu, rozdil je jenom v tom, ze modi nema svuj vlastni sitovej zdroj a nema upgradovatelnou strukturu desek, jenze je taky o 50% levnejsi. Zvukove jsou ale na 98% stejny.


Díky, to už je důvod otestovat oba :)

Naskytla se příjemná nabídka na Sennheiser HDVD 800... takže to vidím na souboj Schiit vs. Sennheiser.
# Shure SE846 // Audioquest DragonFly Cobalt // Audinst HUD-mx1 // NuForce uDAC2
Faid3r
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 1. 1. 2017 19:48

HDVD nema dobry dac a je nepouzitelny s jinymy nez vysokoohmovymi sluchatky. Za ty penize bys mel uz treba mjolnir nebo pomalu i neco z antickyho od Eddie Current nebo Deckwaru. Samozrejme jde stale jen o muj pohled na vec.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 1. 2017 21:24

Ještě se mi hodně líbí Mytek Brooklyn DAC. Taky jde použitý koupit za cca 30tis. Taky tipuju vyšší liga, než všechny ostatní zde (vynikající implementace ESS Sabre, vyrábějí ho Poláci, žijící v Brooklynu, kteří se podíleli na vývoji ESS Sabre).
Slyšeli jste někdo?


Já ho mám asi od Března. Můžu k němu něco napsat. Celkově materiál šasí je kvalitní, vypadá to moc hezky, ale nevypadá to tak luxusně jako z fotek. Vše se dá ručně upravit na displayi jas i vypnout a tak. Musim říct, že Mytek má výborný support všechno je hezky přehledný jednoduchý od manuálu až po stáhnutí nových firmwarů atd. který hlavně ze začátku hodně aktualizovali a stále vylepšují.
nějaký info se dá dohledat v podstatě jen na computeraudiophile foru kde je hodně dlouhý vlákno jinak toho moc není kupodivu.
Já to poslouchám s aktivním repro a zvuk je výborný, Brooklyn vše co umí tak umí na úrovni a má tedy i velmi dobrý předzesilovač. Zkoušel jsem i sluchátka v obchodě LCDX, LCD3, HE560 a zejména s LCDX to hrálo taky výborně, na ostatní bych to potřeboval otestovat déle doma, ale taky to bylo dobrý. Podle specifikace výkon pro sluchátka s nízko impendencí dá Brooklyn 6W. Rozhodně pro normální lidi kvalita sluchátkového výstupu stačí, ale dokážu si představit, že s nějakým špičkovým nebo dobře udělaným zesilovačem to bude lepší, taky záleží co posloucháte a s jakými sluchátky s LCDX si nebylo na co stěžovat, jak by si to sedlo s HD800 těžko říct jestli by to byla konečná.
Někteří lidi k Brooklynu dokupují lepší oddělený zdroj, takže místo na zlepšení tam je. Co sem četl nějaké info od vlastníků tak udajně kvalita Brooklynu je ve tříde Auralic Vega která je výborně hodnocená lehhce pod Yggdrasil a Holospring tohhle samozřejmě strašně subjektivní alá jedna paní povídala..

edit: žebříček nějakýho Darka. Hezky se na to kouká, ale radši to už nečtu :-)) je to ztráta času.
http://www.digitalaudioreview.net/the-darko-dac-index/

Faid3r:
Asi bych být tebou volil nějakou jednoduchou levnou kombinaci na začátek plácnu O2dac a k tomu otestovat např. CustomWorks Hypa1 nebo něco podobného s lampou třeba tu Valhallu ať si uděláš obrázek ohldně synergie k HD800, Eddie Current Black Widow to už by asi bylo drahé :-)) .
A pak můžeš časem upgradovat lepší DAC nebo hned na začátku záleží kolik do toho chceš investovat. A rozhodně taky ozkoušet dobře udělané kabely např. Kabelguru má slušné signálové kabely za slušnou cenu.
Naposledy upravil hmpf dne 2. 1. 2017 08:34, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 1. 2017 00:50

Marantz, Music Hall, Deckard, TEAC, HDVD800 nebrat.

Pokud víš, že to bude k HD 800 (nebo HD 800 S), tak zesilovač vem Schiit Valhalla 2.

A k tomu DAC: Schiit Modi Multibit, popř. Bifrost Multibit - lepší napájecí část, možnost upgradu, zvukový posun asi minimální. Pokud z nějakého důvodu nechceš R2R, tak Bifrost, ale pohlídej si ať je to nejnovější verze (AK4490 a USB v základu). Ale Modi Multibit by měl být zvukově o něco lepší než delta-sigma Bifrost. V podstatě tady chybu neuděláš s ničím.

Pokud chceš kupovat v ČR, tak přes Audigo, měly by být schopní zajistit jakýkoli Schiit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 2. 1. 2017 08:45

Taky proč ne. Navíc Schiit je populární a dobře by se to časem prodávalo což je taky dobrej fakt pokud začnou být jiný zájmy v budoucnu např..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků