SMSL SD-793 II alebo fx-audio DAC-X6

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ppes1986 16. 12. 2016 00:04

Zdravím Vás,

pred rokom som som si kúpil štúdiové repro JBL LSR305. Mám to zapojené cez creative x-fi surround pro 5.1. Túto zvukovku som mal ešte predtým pri starých 5.1-tkách. Chcel by som nejako vylepšiť zvuk. Zvukovka ktorú mám teraz slabý operačný zosilňovač. Rozmýšľam nad tým že dokúpim DAC prevodník z optickým vstupom a dám to medzi zvukovku a repro. Vo výhľade sú tieto dva stroje:

SMSL SD-793 II - vo fórach ho celkom chvália

https://www.aliexpress.com/item/SMSL-SD ... 1004753ef0


fx-audio DAC-X6 - o tom sa píše trochu menej ale je to v podstate konkurencia pre smsl

https://www.aliexpress.com/item/2014-DA ... aefa1d6342


Ktorý DAC by ste mi poradili? Mal ich niekto v ruke? Alebo viete o nejakom inom riešení do max. 100 €?
ppes1986
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 16. 12. 2016 00:39

Ja myslim, ze vymejslis neuveritelny blbosti. JBL 305 jsou aktivni repra, jediny co k nim potrebujes je DAC, proc mezi to proboha cpat nejakou zvukovku? Jediny o cem muzes premyslet je pasivni preamp. Rozdil mezi nejakym random oem chipem v tom kreativu a tady temahle cinanama bude minimalni, ne-li nerozeznatelny (spis to druhy).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppes1986 16. 12. 2016 18:32

Prečo to je až taká blbosť? Zvukovka pôjde pred DAC. Keby som ju nemal tak by som mohol napojiť DAC priamo z PC cez SPDIF. No SPDIF zo vstavanej zvukovky nikto neodporúča. Keď už mám tu Creative tak použijem jej optický výstup a prepojím to do DACu od SMSL, SMSL má iba optický a koaxiálny vstup. Ako som už písal tak si ho za tú cenu dosť chvália. Napr. tu: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21016 K tomu sa to dá aj trochu upraviť. O tom druhom DAC-X6 neviem skoro nič. Keď je nejaké lepšie riešenie do 100 € tak si nech rád poradiť. Pred rokom som si tu na fóre nechal tiež poradiť. Kúpil som si Presonus Ceres 4,5 BT. Hrali pekne no po n´mesiaci mal som možnosť vymeniť ich za niečo iné. Za ten mesiac som si všímal hudbu naokolo viac ako predtým a zapáčil sa mi zvuk JBL. Takže voľba bola jasná. Hrá to úplne ináč ako Presonus. Je to také vyrovnanejšie a dokážem ich počúvať aj celý deň. Chýba mi len väčšia dynamika basu. Som presvedčený o tom že za to môže zvukovka. K počúvaniu hudby sa dostanem možno tak 2x do týždňa. Takže do toho nechcem veľa vrážať.
ppes1986
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2016 19:44

ppes1986 píše:Prečo to je až taká blbosť?
Pretože je.

Napr. ten X6 ma USB (resp. nejaky iny usb dac), pripojiš to priamo s PC cez to. Ťahať to ešte cez jednu zvukovku je uplny nezmysel. Je to len zbytočna prekažka v ceste signalu. Tej zvukovky sa zbav a kup nejaky lepši usb dac. A nevymyšľaj sprostosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppes1986 18. 12. 2016 10:13

No dobre. Creative pôjde preč. Čo sa dá kúpiť do 100 €? FX-audio DAC-X6 bude dobrá voľba? Podmienka je aby to malo reguláciu hlasitosti. Bude to iba na tých JBL. Slúchadlový zosilňovač tam nemusí byť.
ppes1986
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppes1986 26. 12. 2016 13:58

Hľadal som na rôznych zahraničných fórach. Nakoniec to vyzerá na

https://stoneracoustics.com/ud125/

pozeral som ešte na HIFIMEDIY SABRE USB DAC 2 (EXTERNAL PSU) ASYNCHRONOUS a GEEK OUT 450. Stoner je momentálne vypredaný. A tak čakám kedy bude v ponuke. Za ten čas sa možno znova rozhodnem pre niečo iné. O tomto Stonery je toho popísane dosť málo. Ale po tom čo som si prečítal o 120 alebo 110 v2 som pripravený risknúť to. Myslíte, že o bude dobrý DAC?
ppes1986
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 27. 12. 2016 01:29

kup si schiit fullu2 a mas vystarano
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 12. 2016 10:57

Mám doma DAC SMSL M8 a jsem max. spokojený a nemyslím si, že všichni žlutí DACani hrají stejně. Každopádně nečekej, že to bude změna zvuku v desítkách %. Ohledně ovladačů je SMLS naprosto bez problémů, ale stejně nejlepší je mít linuxový OS, kde vše funguje nativně bez jakékoliv instalace, stačí jen vložit USB od DACu a funguješ a víš, že ti Wokna necpou žádný balast, případně všelijaké nastavení foobaru ad.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppes1986 29. 12. 2016 12:10

Ďakujem za rady. Nakoniec som objednal niečo iné, ale aspoň ma to prinútilo viac hľadať a študovať. Rozhodol som sa, že si trochu priplatím a objednal som si DragonFly Red. Našiel som ho za 185 €, čo je na DragonFly dobrá cena. V recenziách ho vychválili. Dúfam, že to je dobrá voľba.
ppes1986
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron