DAC/AMP pro Sennheiser HD598 do 5000 Kč

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Liivanec 4. 9. 2016 11:33

Zdravím,
pořídil jsem HD598 a po dvou dnech čtení fór a recenzí si stále nejsem jistý, čím tato sluchátka nakrmit. Rozpočet mám do 5000 Kč.
Docela slibně se jeví FiiO E10K nebo Audinst HUD-mx1, ale narazil jsem na hroznou spoustu podobných zařízení v těchto cenových hladinách a nevím, které by bylo nejlepší.
Vyčetl jsem, že s combem Schiit Magni 2 + Modi 2 bych měl vystaráno, bohužel v ČR vyjdou na 8400 kč a přímo z USA na 6500 (ale záruka neuplatnitelná), což je docela dost...
Nejsem si jistý jestli bych byl spokojen s FiiO E10K, protože už to by bylo to nejlepší co jsem v životě slyšel, nebo jestli by mělo smysl se plácnout přes kapsu a pořídit Schiit, cenový rozdíl je obrovský... Cílem je se kvalitou zvuku za rozumné peníze posunout co nejdál od integrované zvukovky. Co byste v této situaci a s tímto rozpočtem pořídili vy? Jaké zařízení by k Sennheiserům zvukově nejlépe sedělo? Díky za každou radu :-) .
Liivanec
Naposledy upravil Liivanec dne 4. 9. 2016 11:38, celkově upraveno 1
Liivanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 9. 2016 11:38

K temhle sluchatkum nema smysl porizovat nic lepsi nez nejaky fiio.

A schiit z usa te teda vyjde drazs nez pises. Nejlevnejc jde poridit v evrope od sonorita audia za 7000,-.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liivanec 4. 9. 2016 11:44

Díky, docela o FiiO uvažuju...
Schiit stack objednaný z oficiálních stránek z USA vyjde s poštovným na 250$, což je lehce přes 6000. V Evropě jsem našel nejlevněji za těch 7000,- jak píšeš :-) .
Liivanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 9. 2016 11:58

z ameriky budes platit 21% dph a nejaky celni poplatky.

Na cem vubec poslouchas ted?
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 4. 9. 2016 12:59

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 9. 2016 13:35

Neviem ako si na tom s kupovanim zo zahraničia, ale niečo od Hifimediy či SMSL je ďaleko lepšie ako Fiio.
https://www.aliexpress.com/store/produc ... AvNq8P8HAQ
http://hifimediy.com/DACs/Sabre-9018-DAC
http://hifimediy.com/DACs/usb-dac2
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Androsaurus 4. 9. 2016 14:15

SMSL a XDuoo jsou skoro pořád v akci na massdropu, sledoval bych to tam a koukal na recenze třeba z head-fi. A oproti integrovaný zvukovce bude obrovskej posun skoro cokoliv.
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Liivanec 4. 9. 2016 14:45

sashafckinggrey píše:z ameriky budes platit 21% dph a nejaky celni poplatky.

Na cem vubec poslouchas ted?


To s tím DPH jsem nevěděl, díky za info. Donedávna Sennheiser HD 595 na integrované zvukovce, teď mám nově ty HD598, pořád na integrované...
Liivanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liivanec 4. 9. 2016 18:00

Díky moc za tipy na Schiit, SMSL a XDuoo. Pořádně na ně pročtu recenze :-). O massdropu jsem nevěděl že existuje, díky za rozšíření obzorů, takový SMSL M6 za 135$ vypadá že bude bomba :-)
Liivanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Androsaurus 4. 9. 2016 18:19

Jen dej pozor na to, že ty dropy jsou aktivní jen pár dní a na nejnižší cenu musí být požadovaný počet lidí. Taky je potřeba počítat s dph, clem a s tím spojeným řízením :/

Jinak teď jsem koukal na Schiity a v evropě to teda stojí dost, u nás pak extradost... Ale docela mě nadchly, kort ty uber verze, asi příští rok pověřim kámoše co pojede do států :D
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Liivanec 4. 9. 2016 20:12

Tak volba padla na SMSL M6 přes massdrop. Díky všem za rady :tleskani

Androsaurus píše:Jen dej pozor na to, že ty dropy jsou aktivní jen pár dní a na nejnižší cenu musí být požadovaný počet lidí. Taky je potřeba počítat s dph, clem a s tím spojeným řízením :/

Jinak teď jsem koukal na Schiity a v evropě to teda stojí dost, u nás pak extradost... Ale docela mě nadchly, kort ty uber verze, asi příští rok pověřim kámoše co pojede do států :D


Jak prosímtě funguje to dph? To mi na hranicích balík zadrží a ke 145$ budou chtít doplatit ještě 21% DPH (30$)? Jak mě o té platbě DPH dají vědět? A nedá se to nějak obejít :-D ? Clo se prý platí až od 150€, tak to by chtít neměli.

Američani se maj, tam je cena Schiitu bezkonkurenční a navíc můžou podpořit domácí produkt :D. Skorem by se vyplatilo jich tam nakoupit víc a pak to tady prodávat po Evropě nebo aspoň kamarádům vzít :D.
Liivanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 9. 2016 20:15

poslou ti z ruzyne dopis

U zboží do hodnoty 22 eur se neplatí clo, ani DPH.
Na zboží v hodnotě od 22 do 150 eur se vztahuje DPH, nikoli clo.
Zboží nad 150 eur podléhá clu i DPH.
Zdroj: http://mobil.idnes.cz/dovoz-mobilu-telefonu-z-ciny-dph-a-clo-treti-zeme-f6e-/mob_tech.aspx?c=A140804_115535_mob_tech_hro
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Androsaurus 4. 9. 2016 21:47

Obejít se to nedá, leda že by si toho nevšimli/nechali to plavat, ale to se už moc nestává. Buď to můžeš v Praze na celnici vyřešit sám až ti napíšou nebo za nějaký poplatek to vyřeší pošta. Každopádně to trvá, celnice to totálně nestíhá. Nechci nějak strašit, ale věci z massdropu jsou obvykle s nějakou prodlevou, bejvá to tam napsaný, takže bych s dacem počítal tak pod stromeček :(

Jinak když už se to tu řešilo. Jak velký je rozdíl v modi 2 ve verzi s uber a bez uber po stránce zvuku? Vstup jenom USB neřešim, ty ostatní nepotřebuju. Druhá otázka, dá se normálně ten DAC nastavit aby přehrával všechny systémový zvuky, youtube, hry, prostě všechno co zvukovka, nebo to jde spárovat jen s něčím jako je foobar?
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Liivanec 4. 9. 2016 22:08

Na massdropu mají SMLS M6 za 145$, ale jen "napájecí adaptér s americkou zástrčkou".
Na Ebay má prodejce SMLS M6 za 170$ a lze si vybrat 110V a 220V verzi. Prý do US posílají 110V a mimo US 220V.
Oficiální prodejce SMLS na Alibaba a Ebay napětí vůbec neuvádí, v příslušenství je uvedeno pouze 1x Power supply.
Je tu nějaký vlastník SMLS M6? Jak to s tím napájením doopravdy je? Je rozdíl jenom v koncové zásuvce, nebo je potřeba pro každé napětí i různý adaptér? Bohužel se v tom vůbec nevyznám 8-S
Liivanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Androsaurus 4. 9. 2016 22:29

Každá voltáž má jinou zástručku do zásuvky. Když má zařízení trafo zabudovaný tak je to trafo obvykle naprojektovaný tak, aby dokázalo jet jak na 110V 60Hz tak na 220-240V 50Hz, podrobnosti asi rozepisovat netřeba. Na zařízení to musí být napsaný a použiješ jen jinou šňůru s vyhovující zástrčkou. V případě M6 dostaneš trafo, podobně jako třeba k set top boxu, notebooku... Do zařízení pouštíš 9V stejnosměrně, pokud nebudeš mít eu verzi trafa tak zajdeš do GM, kde koupíš trafo s odpovídajícím napětím a koncovkou (myslím že i ta koncovka se značí DC), jen dáš pozor aby to trafo dávalo dostatečný proud. Bude to napsano na původním trafu, v návodu a člověk v GM nebo podobném ti nejspíš poradí.

Na massdropu píšou že dostaneš trafo s tim americkym dvoj/tří kolíkem. Pokud to bude trafo stylu toho co bejvalo k Nokiím, koupíš jiný. Pokud bude stylu notebooku s odpojitelnou napájecí šňůrou, koupíš jen šňůru (pořád platí že na trafu musí být napsáno že je i pro naše napětí a frekvenci sítě).

Když to po sobě čtu, tak si nejsem jistej jestli to někomu bude dávat smysl, klasická neděle večer :-D
Naposledy upravil Androsaurus dne 4. 9. 2016 22:32, celkově upraveno 1
Androsaurus
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků