DAC+AMP k Raspberry Pi, cca do 70eur.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dkdkdk 23. 8. 2016 18:03

_daRK píše:...KODI v Raspberry equalizer nema...


Jakou distribuci Kodi pro Raspberry používáš? LibreELEC, OpenELEC,OSMC...

Na RPi3 (bez zvukovky, připojená HDMI do AVR) jsem nainstaloval poslední verzi LibreELEC
RPi2 and RPi3 (Combined) Build (info)
z Add-ons (Install from all repositories) - AudioDSP jsem nainstaloval Biquad filter = 10i kanálový equalizér.
Obrázek
..pak už jen zapnout Settings/System/Audio/AudioDSP a vybrat Biquad filter ON
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 8. 2016 20:36

Mam LibreElec verziu 7.0. 2, ale upravovany build na dual audio (kvoli výstupu coax/spdif do receiveru a zároveň hdmi do telky), lebo mam kartu Hifiberry Digi+ ale dcere pustam zvuk do TV. Ten biquad filter mi nesiel, myslím, ze je to kvoli dual audio, skusim to teda dat na čistý LibreElec, dual audio sa da poriesit cez audio profily.
Diky moc, idem skúšať, predpokladam vsak, ze ked to aj rozchodim, tym ze mam z RPi coax do receiveru a nie hdmi ako ty, tak mi to nepomôže. Ked nie, tak pôjdem do tych AMP/DAC, co mi doporucili Ryan a bogino.

-- 23. 8. 2016 22:19 --

Presne ako som sa obaval, ak som nastavil výstup do HDMI, tak mi ten biquad siel nastavit, ked chcem poslať cez coax (passthrough), tak to nejde :( Chápem, ze hoci mi receiver ukazuje PCM stereo, v skutočnosti tam pusta digitálny zvuk a preto ho nemá dovod upraviť cez DSP. Moj receiver nema možnosť spracovať analog z hdmi kabla a pustiť video osobitne dalej, takže som skoncil. No aspon si to viem zdôvodniť :)

Tak idem riešiť ten DAC/AMP so vstupom coax alebo zostanem iba na prehravani cez mobil (+ Fiio Q1 a jemu pod.)
Co by ste si vybrali vy?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 23. 8. 2016 22:36

HDMI prenasa digitalny signal a nie analogovy ... rovnako ako coax ci optika (alebo aj USB).
DSP (Digital Signal Processing) sa odohrava cisto v digitalnej domene, nic analogove sa tam nedeje.
Do analogu prevadza az tvoj receiver (iny DAC nemas).
Skus nejako inac nastavit coax namiesto HDMI.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 8. 2016 23:12

ďakujem za vysvetlenie, zatiaľ sa mi nedari sprístupniť Audiodsp pri zapnutom pass-through cez coax. Ale nevzdávam to.
Pre záujemcov o túto tému pastnem parádny článok, ktorý presne rieši {resp. skor pojednáva :) ) to, co sa snažím dosiahnuť : http://www.computeraudiophile.com/conte ... ents4.html
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 23. 8. 2016 23:15

Neviem presne co robis, lebo take som este nerobil, ale mozno prave pass-through zabranuje DSP. Nevies to do coaxu pustit nejako podobne ako do HDMI?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 8. 2016 09:06

bogino: len na vysvetlenie - raspberry ma v zaklade len analog vystup cez jack (ale ten je kvalitou uplne ze zly) a potom cez HDMI, ktory ako som pochopil, je digitalny. Pretoze moj receiver nema moznost extrahovat audio z HDMI (je to starsi kusok), tak som si dokupil zvlast kartu k RPi s nazvom HifiBerry Digi+ s chipo Wolfson, ktory ma dva dalsie digitalne vystupy: coax (ten sa snazim vyuzit pre receiver alebo pre sluchatka) a dalsi digitalny opticky SPDIF, ktory pouzivam na moje sluchtka Sony MDR-DS6500 7.1 s priestorovym zvukom. Kodi viem nastavit tak, aby posielal zvuk do HDMI alebo ako "passthrough" cez zvukovu kartu, nema vsak uz moznost oddelene nastavovat COAX a SPDIF. Ten COAX zatial ide do receiveru a planujem ho vyuzit ako vstup pre sluchatkovy zosilovac, ak na zaklade diskusie nepochopim, ze pre tie Beyerdynamic DT770 80ohm bude lepsie riesenie pouzit mobil a k nemu DAC/AMP (napr. ten Fiio Q1 od Ryana).
Najdolezitejsie na celej zostave su pre mna tie Sony sluchatka, pretoze sledovanie filmov v priestorovom zvuku je pre mna zasadne (nie som sice audiofil, ale videofil urcite :) ).

Este je moznost pouzit Volumio, co je zvlast operacny system na hudbu pre RPi:
https://volumio.org/forum/equalizer-t45.html
http://www.opennet.za.net/e107/e107_plu ... content.12
No tato cesta bude asi trnista - nie som zrovna linuxak :(
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 24. 8. 2016 17:17

Ked uz si kupil ten Digi+, skor by som hral z neho nez z mobilu. Mobil by som pouzil len ako bezdrotove dialkove ovladanie.
Ak by si hral z mobilu, musel by si ho mat cez USB "zadratovany", co je menej prakticke a prehravanie hudby by mobilu viac uberalo z baterii.
Ale v zasade aj z mobilu to ide.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod errorosus 24. 8. 2016 18:33

Myslim ze pre prehravanie hudby by malo ist aj v Kodi vybrat ako vystup priamo Digi+ (ci uz Coax alebo optiku), bez pasthrough modu. Tj. bude fungoval equal. plugin (ale nebudes mat na vystupe multikanal)- nemam to vyskusane...

-- 24. 8. 2016 19:43 --

bogino píše:Ked uz si kupil ten Digi+, skor by som hral z neho nez z mobilu. Mobil by som pouzil len ako bezdrotove dialkove ovladanie.
Ak by si hral z mobilu, musel by si ho mat cez USB "zadratovany", co je menej prakticke a prehravanie hudby by mobilu viac uberalo z baterii.
Ale v zasade aj z mobilu to ide.


Ako pise bogino prehravanie cez Rpi a ovladanie mobilom je pravdepodobne zaujimavejsie ako mobil napriamo (az na to ze to nieje /prenosne/). Pouzivam Volumio (inac nova verzia ma ekosystem pre pluginy takze je len otazka casu kedy bude podobny equal. plugin ako je v Kodi aj pre Volumio a nebudes sa musiet babrat v prikazovom riadku...) a ovladanie smartfonom alebo z kompu cez browser je super. Mozes si na android nainstalovat Buble DS a potom budes moc streamovat do Rpi aj Tidal, hudbu ulozenu v telefone alebo hudbu ulozenu v cloude (Google Drive, Dropbox, Onedrive...)
errorosus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 8. 2016 20:02

Myslim ze pre prehravanie hudby by malo ist aj v Kodi vybrat ako vystup priamo Digi+ (ci uz Coax alebo optiku), bez pasthrough modu. Tj. bude fungoval equal. plugin (ale nebudes mat na vystupe multikanal)- nemam to vyskusane.

Tak som skusil, fakt to nejde :( Addon AudioDSP je povolené len pri výstupe Analog a Analog+HDMI, overil som.

Ešte skúsim to Volumio, tiez som na pochybnostiach, ze ten EQ tam pôjde cez Digi+, asi kvoli tej optike SPDif (?).

Napíšem, či sa podarilo niečo, minimálne kvoli tomu, ak niekto v budúcnosti natrafi na túto tému.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod profik12345 15. 10. 2018 23:03

existuje nejaka verzia libreelec dualaudio pre S905x ?
napr tanix TX3 mini a podobne androidove boxy.
na raspbery ide dualaudio v pohode (SPDIF 5.1 + HDMI)
profik12345
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků