Schiit nebo ADL GT40a?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 28. 7. 2016 14:36

Tvuj nazor? Tys ten dac snad slysel? Nebo jenom papouskujes to individuum na youtube? A co tohle video dokazuje krome toho, ze je ten typek hluchej jak poleno?

Zeos je recenzent, kterej neni vubec schopnej popsat cokoli o zvuku u zadnejch produktu, coz je docela problem, kdyz 90% jeho videi je audiu. Vetsinou se to omezi na "best xyz i ever heard" a podtim ti nalinkuje svuj odkaz na amazon z kteryho ma provizi.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 7. 2016 15:14

Možno ty nie si schopný popísať čokoľvek o zvuku, počuť rozdiely a nežiť len napríklad na nejakých placebách, to je už tvoja vec

Zeos začal robiť unikátnu robotu a produkovať materiál, ktorý iní neprodukujú, recenzie nielen z technického ale aj polopatistického uhla - naopak veľmi veľmi zrozumiteľného vysvetľovania a jeho "Best XXX I ever heard" - bohužiaľ, to sa stáva, keď stále má niečo nové, ak ty povieš o LCD2, že sú tým najlepším, čo si kedy počul, budeš do konca života sa tváriť, že nič lepšie nie je, aj keď si ich napríklad medzitým už predal, lebo si už mal 3 ďalšie slúchadlá, ktoré sú pre teba best ?

A minimálne mne osobne jeho videá neuveriteľne pomohli a dali mi obrovské info z rôznych oblastí, nehovoriac o tom, že áno, má právo povedať "B XYZ I E H", lebo toho nepočul pár kusov ale desiatky, desiatky a desiatky rôzneho equipu

A k tej poslednej úbohosti typu linky na amazon, používa tam svoj kód ? Tak nech, používa pop-up reklamu vo videu ? Neviem, ako, koľko, kde a za koľko platí ale ak si chce privyrobiť trošku aj s YT, tak nech - alebo máš pocit, že na začiatku každého videa ide nejaká dokrútka na najúžasnejší produkt, ktorý je v každom jednom videu ?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 28. 7. 2016 15:19

Takze neslysel. A tak nasledujes recenzenta, ktery slysel desitky a desitky equipu, pricemz neni schopny se vyjadrit jaky je zvukovy rozdil mezi alpha dogama a hd 600.

Co se tyce tech odkazu, nevim, kterou cast jsi nepochopil. Spousta low end gearu, co on hypuje na svym kanalu bylo objektivne prokazano jako elektronickej odpad, kterej taky tak i zni. Proc to asi jen dela? Protoze za jakejkoli prodanej produkt z odkazu, co ma pod videem dostava penize a jeho fanousci si to kupuji. Prijde ti tohle jako dobra cesta jak delat recenze? Mne teda ne. Je teda fakt, ze vetsina audio marketu je timhle pristupem deformovana, to ho ale nijak neospravedlnuje.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 7. 2016 17:41

Ó, máš pravdu, osvietil si ma, takže on je len špinavý propagandista, samozrejme

Avšak to je pekné na audiu, ty hovoríš, že nepočuje rozdiely (verím, že asi ho celkovo nepoznáš a nemáš prehľad o jeho činnosti), ja hovorím, že ty si rozdiely medzi Sigma-delta a Multibitom len namýšľaš a chceš, aby tam boli, tak tam sú...Kto má pravdu ? Ty, On ? pozri si head-fi, nájdeš minimálne toľko ľudí, ktorí po (pre teba relevantných) skúške povedali, že multibit je placebo ako tých, ktorí povedia, že nie

Recenzuje všetko možné, recenzuje ako low-cost veci, tak recenzuje ultra-drahé produkty a má úctihodný prístup ku každému produktu, linkuje všetko, linkne amazon, linke ofi stránku, linkne massdrop, linkne iný shop, to fatkt rozoberáš takú koninu ? To je ako neriešme to, o čo ide ale riešme to, že vonku prší
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 28. 7. 2016 18:18

Tvuj nazor je prebranej nazor 1 cloveka, co udelal video na youtube. Muj nazor je zkusenost se samotnym pristrojem. Kdo ma pravdu?

Mimochodem head-fi nectu, vetsina informaci je tam stejne relevantni jako zeosovo recenze, akorat zeos je nasmerovanej na jiny miniony.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod errorosus 28. 7. 2016 22:19

dropadred píše:Ó, máš pravdu, osvietil si ma, takže on je len špinavý propagandista, samozrejme

Avšak to je pekné na audiu, ty hovoríš, že nepočuje rozdiely (verím, že asi ho celkovo nepoznáš a nemáš prehľad o jeho činnosti), ja hovorím, že ty si rozdiely medzi Sigma-delta a Multibitom len namýšľaš a chceš, aby tam boli, tak tam sú...Kto má pravdu ? Ty, On ? pozri si head-fi, nájdeš minimálne toľko ľudí, ktorí po (pre teba relevantných) skúške povedali, že multibit je placebo ako tých, ktorí povedia, že nie

Recenzuje všetko možné, recenzuje ako low-cost veci, tak recenzuje ultra-drahé produkty a má úctihodný prístup ku každému produktu, linkuje všetko, linkne amazon, linke ofi stránku, linkne massdrop, linkne iný shop, to fatkt rozoberáš takú koninu ? To je ako neriešme to, o čo ide ale riešme to, že vonku prší



Neuskodi spravit si vlastny nazor...Modi Multibit ma cenu ktora je dostupna takmer kazdemu... Rozumiem tomu co sa snazis hajit ale zaroven mam osobnu skusenost ze pocut rozdiely medzi prevodnikmi nieje tak uplne priamociara zalezitost. Zaroven sa drzim hesla- Nepocujes-nekupuj! (to ale neznamena ze ked nepocujem ja na mojom systeme nemoze pocut nikto iny na svojom...) Pri Bifroste MB si clovek moze postazovat ze to je pomerne drahe pri Modi MB uz ale ani medzi najlacnejsimi nenajdes moc konkurencie (ak neberiem v uvahu DSD)
errorosus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 29. 7. 2016 07:59

Nie nie, to je v poriadku, ja som reprodukoval jeho názor, keďže som tých niekoľko prípadov s rovnakými prístrojmi/slúchadlami mal rovnaký názor, preto som písal pôvodný príspevok
Naposledy upravil dropadred dne 29. 7. 2016 08:50, celkově upraveno 1
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 7. 2016 08:48

... neviem čo sa v poslednej dobe idú všetci p0srať z multibitu ... to je zase nejaká celoplanetárna móda ... ja si pamätám praveké časy digitálu, keď prakticky všetky prevodníky boli multibit a vôbec o nič nešlo ... potom prišiel Sony s jednobitom (dnes sa tomu myslím nadáva DSD) ... a nakoniec prišla delta-sigma ... pokiaľ viem, tak sa odvtedy nič prevratné nevymyslelo, iba sa prudko zvýšil výpočtový výkon hardvéru ... na samotnom princípe DACu až tak nezáleží, hlavne sa to všetko musí podstatne presnejšie/lepšie spočítať a realizovať (Chord 8-) )

... ono aj to tu všade na nete oslavované "h0vn0" nie je myslím až taká výnimočná firma, oni len správne pochopili, že najdôležitejšie pri PR je "dobrá story" :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 1. 8. 2016 18:55

#dropadred

Tie Zeosove videá by si mal prestať pozerať. Aj ja si myslím, že je hluchý jak poleno.
Hudba sa tak nepočúva ako to on robí vo videu a podľa toho porovnáva. 5 sekúnd jeden prevodník, za 5 sekúnd druhý a stále dookola, z toho akurát hlava zblbne.
Potom má tam toľko ďalších faktorov, čo mu degradujú zvuk, ako ten USB kábel z tlačiarne (no teraz všetci do mňa), ale hlavne ten úžasný prepínač na rca.
Ešte by som vedel pokračovať...

Hľadaj inšpiráciu inde, len u neho nie...

-- 1. 8. 2016 19:57 --

No ale späť k Schiitu, keď niekto budete mať doma Modi Multibit, podeľte sa o názor :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 1. 8. 2016 20:15

taky jsem to video viděl a myslím, že je to dost přitažené za vlasy. Ale jako nějaký vtip dobrý :-D
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 1. 8. 2016 21:04

tibormi

. USB nie je od tlačiarne ale od jedného zo SMSL produktov
- veci na videu prepína hlavne pre ukážku - veci testuje týždne
- čo máš proti tomu switch boxu ?

Radšej chceš počúvať jeden deň jeden a druhý deň druhý alebo mesiac jeden a mesiac druhý a potom len z rukáva sypať, aký je to rozdiel ? Myslím, že obe postupy by mali ísť ruka v ruke - A B prepínanie je kriticky dôležité pri takýchto produktoch pre rozdiely ako aj dlhodobé počúvanie oboch osobitne

a nakoniec, každému podľa svojho gusta - v živote ale v živote som si nikdy nepomohol nekončiacim počtom recenzií na internetoch na všetkych portáloch ako headfonics, headfonia,... ja som našiel tento zdroj informácii, ktorý mi neuveriteľne pomohol, dal inšpirácie, pobavil, spríjemnil chvíle a pomohol mi v nekonečnom počte audio produktov.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2016 10:33

tibormi píše:Hudba sa tak nepočúva ako to on robí vo videu a podľa toho porovnáva. 5 sekúnd jeden prevodník, za 5 sekúnd druhý a stále dookola, z toho akurát hlava zblbne.

Tiez som to videl prvykrat, toho recenzenta nepoznam, takze sa tych recenzii nejdem zastavat. Ale napadlo ti take, ze to rychle prehadzovanie je len pre ilustraciu kvoli videu?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 8. 2016 11:01

Je to presne tak ako píšeš, spomenul som to vyššie
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Addams 3. 8. 2016 12:59

v0tv0r píše:Díky za info. V tom eu shopu jsou ceny o dost nižší než v Audigu hlavně u těch dražších strojů. Maj tam teď ale dovolenou až do konce července tak mam dost času si to promyslet.


Schiit před pár dny uvedl Modi Multibit, takže pokud jsi ještě nic neobjednal, stojí určitě za zvážení. Má to úplně stejný převodník a většinu elektroniky jako Bifrost Multibit, ale horší napájení (velký trafo prostě nepřekonáš). Já mám Schiit Vali 2 a plánuju koupit Modi Multibit až bude k dispozici na Audigu (vždycky můžu do 2 týdnů vrátit).

koho zajímá víc o Schiit audio, doporučuji "knihu" (série článků na head-fi) od spoluzakladatele Jasona Stoddarda. Kapitola "2016, Chapter 10: Because We Can" je o vývoji a uvedení Modi Multibit. A celkově je to psaný fakt zábavně.

Schiit Happened: The Story of the World’s Most Improbable Start-Up
http://www.head-fi.org/t/701900/schiit-happened-the-story-of-the-worlds-most-improbable-start-up

-- 3. 8. 2016 14:03 --

oops nevšimnul jsem si že se tady o Modi Multibit už psalo
Addams
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 8. 2016 14:58

... aj to že najdôležitejšie pri PR je "dobrá story" sa tu už písalo :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků