USB Audio interface vs DAC + DAC/AMP

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod daw1d 19. 3. 2016 01:50

Dobrý den,
řeším už dlouho jak nejlépe vytáhnout kvalitní zvuk z PC. Zvuk potřebuju k práci (video produkce), k poslechu muziky a k hraní her (cca 50/30/20). Po pročtení x fór a článků jsem se rozhodnul, že ideální řešení bude externí DAC + studiové monitory. Monitory jsem řešil KRKy, Mackie a na konec jsem dle referencí a recenzí vybral Yamaha HS7 (zatím nemám pořízené). Na ebay jsem náhodou narazil na Cambridge Audio DAC Magic a jelikož jsem v tý době nepoužíval sluchátka, koupil jsem ho jako první článek do řetězce. Teď bych ale rád začal používat i sluchátka (mám vybrané ATH-M50X) a řeším kam je připojím a jak to všechno co nejlépe spojit do fungujícího celku. Řešení jsem zúžil na dvě varianty a rád bych slyšel nějakej fundovanej názor popř. tip jaký zařízení pořídit.

1. Nechat si CA DAC Magic a k tomu pořídit nějaký rozumný DAC/sluchátkový zesilovač (FiiO E10K, Cambridge Audio DacMagic XS, JDS Labs - Objective2, Focusrite Scarlett Solo).
+ monitory dostanou XLR zdroj z kvalitního DACu
+ sluchátka budou mít svůj "kvalitní" DAC/AMP
- dražší řešení
- nutnost přepínat zařízení při přechodu sluchátka/repro

2. Prodat CA DAC Magic a pořídit jen Focusrite Scarlett Solo / Behringer UMC202HD a do něj zapojit jak sluchátka tak monitory.
+ levnější řešení = brzký pořízení monitorů
+ žádný přepínání sluchátka vs monitory
? nevím jak velký bude rozdíl v kvalitě zvuku jak v monitorech tak ve sluchátkách

Samozřejmě je tu ještě třetí varianta a to ta, že bych našel někoho kdo se mnou vymění můj DAC Magic za DAC Magic Plus s nějakým rozumným doplatkem. To by vyřešilo mojí situaci na jedničku ;-)

Ještě doplním, nedělám žádný hudební mixy. Jen chci kvalitní zvuk jak pro práci tak pro poslech muziky. Nepotřebuju nic nahrávat do PC, USB interface bych používal jen jako DAC a sluchátkový výstup. Akustiku místnosti řeším souběžně s hardware.
Předem díky za informace.
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 3. 2016 09:22

Predaj ho a kup nieco aj so sluchatkacom. Avsak nie Scarlett ci Behringer.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daw1d 19. 3. 2016 19:14

Díky za stručnou radu, i když teda bez jakýhokoliv doporučení. Co třeba combo Schiit Magni 2 Uber + Modi 2 Uber? Nebo možná si nechat CA DAC Magic a k němu pořídit jen non-Uber Magni 2? Přecijen si nekupuju audiofilský sluchátka, tak by možná levnešjí zesilovač stačil. Co jsem četl, tak ATH-M50X ani žádný zesilovač nepotřebují, takže prakticky chci jen obejít výstup na integorvané zvukovce.
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 3. 2016 20:44

Na doporucenie si nedal cenovy limit, takze odporucit ti mozem uplne cokolvek. Do toho som sa ale pustat nechcel.

Magni+Modi je dobra kombinacia. Pokial si spokojny s Dacmagicom, tak samozrejme staci sluchatkac. Ale Modi je lepsi dac ako Dacmagic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků