Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kychtax 28. 3. 2016 13:58

http://www.head-fi.org/t/784602/chord-m ... -post/1065
Ještě to bylo v nějaké z recenzí na Mojo, ale nemůžu to najít..
Testovali tam Mojo s různými mainstream sluchátky a NH vybral recenzent jako nejlepší párování.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 3. 2016 14:41

... hmmm ... no ono to prekvapivo zaujímavo hrá aj so všeličím iným :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 28. 3. 2016 17:26

Tak to bych si dal libit taky :tleskani
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod akburt 5. 4. 2016 17:43

Moc pekná recenze a srovnání s konkurencí.Mojo je opravdu super.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 5. 4. 2016 18:45

Mně nevyhovuje form faktor, mám trochu nedůvěru v baterii a vlastně momentálně hledám spíše řešení ke stolu a s více možnostmi zapojení. Pokud by toto všechno mojo splňovalo v dané ceně, tak neváhám. Taky i mojo může mít svá omezení. Podle všeho hraje dost muzikálně (což může ale i nemusí vyhovovat) a taky má zřejmě limity v podání prostoru, proti stolním řešením. Hodilo by se nějaké porovnání.. Zatím, co jsem se dočetl bylo srovnáváno právě s DAC19/SE DAC multibitem, který mám teď tu čest vlastnit. Takže si trochu umím udělat obrázek. A i reakce, zdá se, odpovídají tomu, že někdo kdo poslouchal léta Delta sigmu konečně poslechl něco podobného multibitu a "objevil ameriku" (protože podobné reakce jsou při přechodu na R2R).. Na závěr se chci omluvit za trochu spekulativní úvahu., ale zeptám se, slyšel někdo z majitelů moja zde rovněž i rozumné řešení postavené na multibitu?
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 19:05

kychtax: áno, moc špekuluješ ... a máš zjavne málo napočúvané ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 5. 4. 2016 21:08

Jeste jedna recenze,je tam zmíneno i IFI
http://www.metal-fi.com/chord-electronics-mojo/
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 5. 4. 2016 21:11

Bacil: Slysel jsi nekdy multibit?.. Jaký?
Odpovedet nekdy trochu k veci by neskodilo, jestli to zvladnes..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2016 23:30

Hmmm ... multibit? ... to je teraz akože moderný výraz pre normálny klasický prevodník? ... niečo ako TDA1541? ... lebo to bola celá moja "digitálna mladosť" ... staré zlaté časy CDP Philips, Tesla atď ...

... a ak si dobre pamätám, tak tá úžasne moderná vec, ktorú dnes volajú ajťáci "DSD" sa vtedy nazývala 1-bitový prevodník :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 5. 4. 2016 23:54

To není žádná novinka, právě naopak.

PCM 1704
These tests showed that, at least subjectively, the PCM 1704 was easily the best.

The PCM 1704 is out of production and represents the end of the era when quality was first on the minds of DAC engineering laboratories. In today's production, all remaining DAC's are of the Sigma/Delta type. These incorporate more technologies into one chip, including two channels for stereo, volume control, upsampling, and often even clock oscillators of their own. Production costs have been saved, but the issue of quality of sound reproduction is no longer the primary issue.

Parallel multibit converters display a distortion spectrum which is more friendly to the ear. This distortion spectrum falls off at a lower frequency than it does in sigma-delta converters.

At the lower dynamic levels, parallel multibit converters produce a much more esthetic sound than sigma-delta converters.

Parallel multibit converters produce less sound coloration, and hence the sound is more natural, more lifelike.

Details and microdynamics are more readily audible using parallel mulitbit converters.


Our empirical tests showed that these differences are indeed audible and that Burr-Brown's PCM 1704 is the very best converter chip in existence today. Earlier achievements in quality such as the legendary PCM63 have been bettered by the PCM 1704.

http://www.lessloss.com/page.html?id=30
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 4. 2016 05:05

... nechápem prečo hentie OT drísty sem dávaš ... to si akože potrebuješ za každú cenu dokazovať, že aký geniálny prevodníček si si kúpil od Číňana, alebo čo? ... to sem mám teraz aj ja (na oplátku ako malé urazené decko) začať dávať nejaké oslavné žvásty na starý dobrý TDA1541 a spomínať na "zlaté časy" digitálu, keď sa ešte všade tak veľmi neojebávalo ako teraz?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 6. 4. 2016 16:56

Bacil: Když neumíš v padesáti (nebo kolik Ti je) odpovídat slušně a normálně, ale jenom napadáš (přečti si svoje poslední tři příspěvky tady), nebudu se s Tebou dál bavit. Jestli mne chceš naštvat, pokračuj v tom dál, ale děláš tady obrázek o sobě sám..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 4. 2016 21:44

kychtax: v posledných troch príspevkoch som ťa celkom šetril, mal som totiž pôvodne chuť napísať niečo úplne iné ... ja si tu na staré kolená nepotrebujem leštiť imidž nejakého napudrovaného slušáka ... nech si o mne robí úsudok každý aký chce ...

PS: keď máš nebodaj pocit, že ti tu niekto ubližuje, tak to kľudne nabonzuj moderátorom ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 7. 4. 2016 10:05

Podívej, tady pan recenzent slyšel a srovnával oba DACy, na rozdíl od tebe (multibit DAC19 vs Mojo) proto jsem to sem postoval - do vlákna o mojo.
http://www.head-fi.org/products/chord-m ... iews/14291

a na závěr píše..
It really comes down to a different presentation between the two, but they are close

Jo, tak tys mně šetřil, tak děkuji.. Ale slovo multibit jsi zřejmě ještě neslyšel, takže... ;-)

Tady něco speciálně pro Tebe :D
http://www.head-fi.org/t/779572/r2r-mul ... ts-audible
Naposledy upravil kychtax dne 7. 4. 2016 11:01, celkově upraveno 1
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků