Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 2. 2016 12:21

Je to prostě malá piksla s převodníkem a jakýmstakýms sluch. výstupem - to od toho někdo fakt očekává zázraky? Dejte si vedle sebe početné množství různých takovýchto kombo krabiček v podobné cenové relaci a zjistíte, že to plus minus hraje všechno z technického úhlu pohledu stejně.

To jediné, co bych považoval za skutečně důležité, je synergie zařízení s mnou vlastněnými sluchátky - pokud ji tam subjektivně neslyším, tak pro mě nemá smysl zařízení vlastnit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 2. 2016 12:22

pro Bacila

Tak to si pochopil špatně. Hraje to dobře. Mojo si zasluhuje lepší sluchátka, než Savanty, aby bylo možno vytěžit to co umí. A rovněž tak jsi nepochopil, že jsem účelově nic nedefinoval, psal jsem ,,berte to s rezervou" a bylo to výhradně z důvodu přirovnání.
To co píšu jsou pouze mé subjektivní dojmy a nevydávám je za obecně platné pravdy. Není tedy zapotřebí žádně jízlivosti. Nesouhlas se dá vyjádřit i korektně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 2. 2016 14:09

mrazíkovo píše:pro Bacila

Tak to si pochopil špatně. Hraje to dobře.
... tak to sa mi hodne uľavilo ;-)

mrazíkovo píše:Nesouhlas se dá vyjádřit i korektně.
... aký nesúhlas ? ... s čím nesúhlas? ... ja som si iba (ako jeden z menšiny tu prítomných retardovanejších audiofilov) chcel ujasniť, že či správne chápem to, čo je v podstate napísané medzi riadkami tvojho príspevku ... no a zistilo sa, že asi nechápem vôbec nič :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 2. 2016 14:12

Mezi řádky nic nebylo. Tos hledal zbytečně. Já jsem poměrně jednoduchej.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 2. 2016 17:09

Dnes mi přišel kablík od Lavriho. Dobrá zpráve je, že funguje. Není tedy potřeba nadále používat CCK od Apple. Nepříjemný je, že je kraťoučkej a když posloucháte, nelze s telefon prakticky nic dělat. Koupil jsem proto ještě 0,75m dlouhý kabel od Audio Quest - Pearl. Ten se musí používat s CCK, ale těch 75cm umožní s telefonem normálně fungovat a Mojo nechat ležet kus vedle. Zvukově mezi těmito kabely rozdíl neslyším. Na zvuk jsem si už zvykl a začínám v něm nacházet zalíbení. Občas zmíněný šum jsem zatím nezaznamenal. Nevím jesli je lepší Mojo nebo plnotučný DAP ( X7. P1, QP1R, atp. ), to nechť si každý rozhodne sám. Je fakt, že Mojo bude umět udělat kvalitní zvuk i z méně dobrých přehrávačů, pokud půjdou s Mojem propojit. Já si Mojo zatím chvilku nechám. Baterka dá kolem 8 hodin, což není žádná sláva, ale tak to prostě je.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 25. 2. 2016 09:33

Také se pridám se svou troskou do mlýna.Od chvíle,co jsem ho na vlastní usi slysel neuplynulo mnoho casu a uz je doma.Pustil jsem kvůli nemu AK240 do sveta a musím konstatovat,ze toho rozhodne nelituju.Uvazoval jsem,ze k nemu koupím jako transport alespon FiiO X3 2nd,ale ve finále jsem dal prednost svému telefonu a super,usetril jsem peníze.
Tahle malá osklivá krabicka je naprosto úzasná.A ve finále je to vlastne pomerne levné resení kvalitního poslechu.Pokud nepocítám telefon,který vlastníme zrejme bez rozdílů vsichni je tak jediný náklad samotné Mojo.Takze za cca 16 000Kc máte kvalitu,které se neváhám ríct nevyrovná zádný prodávaný DAP.Úzasný dac ve spojení se zesilovacem,který z mé domácí sbírky sluchátek nic nezaskocí a na výstupu je to,co mé usi povazují za malý zázrak.Muzika má drive a dynamiku i na relativne tichý poslech a detaily...to se musí slyset.A pokud to chcete "vohulit",vyskocí vám membrány ze sluchátek.Doporucuji kazdému z vás,neváhejte,pokud budete mít moznost poslechu,zvazte sami,co tomu reknete.No a abych jenom nechválil,tak ano,je trochu uzsí prostor,vykoupený je detailem a separací.A pak ty tri "rybí voči",tj.kontrolky.Dovedl bych si predstavit tri prepínace s indikací ledek.
Jinak jedu z Samsungu Note 2,coz bohuzel jeste nemá 5kový android,takze pres free Hibymusic s OTG micro to micro.A v notasu na W10 po doinstalování ovladace, ve Foobaru i Jriver media 21 naprosto bez problémů.
Vláda
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 25. 2. 2016 09:42

Mužů se zeptat, jaký Dap kromě AK240 jsi s Mojo porovnával?
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 2. 2016 10:26

to F.B.
No pár prehrávaců jsem uz vlastnil.Ipod 30GB,160GB,asi rok jsem mel Ibasso DX50 a nakonec cca dva roky AK240.Rozhodne netvrdím,ze je to reprezentacní vzorek toho,co je dnes na trhu.Nemám ve velké oblibe IEM,vadí mi,tak preferuji sluchátka pres usi.A k Moju jsem si pustil pár skladeb od MP3 320,flac i DSD.Poslouchal jsem na Hifiman HE 400i,AKG Q701 a Denon D2000.A príme porovnání proti AK 240 vyslo naprosto jasne ve prospech resení s Chord Mojo.Ale poslouchal jsem to já a treba druhý posluchac to uvidí/uslysí jinak.To je samozrejm velmi pravdepodobné a ostatne to vidíme v mnoha diskuzích.V tomto smeru je vsak pro mne rozhodující,jak to vnímám já,s ostatními samozrejme mohu polemizovat,ale pro me,je toto resení best.A tak by to i melo být.Moc se mi líbil jeden príspevek v diskuzi k Fiio X1.Kolega tam ríkal,ze pro nej je nirvána si na tom poslechnout Brandenburský koncert a za nej spokojenost.A tak by to i melo být,kazdý si najde to svoje.A protoze je tady diskuzní forum,tak i obcas pridáme své slysení hudby.A je vcelku jedno,jestli je to za 1 000Kc,nebo 100 000Kc.V tomhle segmentu není problém utrati cokoliv.Je vsak problém,najít to,co bude vyhovovat práve vám/nám.A já ted mám dojem,ze jsem udelal za relativne slusný peníz krok vpred.Vlastne jsem jeste stále usetril.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jencekgs 25. 2. 2016 11:51

Vlado, napsal si to moc pekne a jsem rad, ze jsi spokojeneny. To je to nejdulezitejsi.
Tak preju at Ti to dlouho vydrzi.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 26. 2. 2016 18:31

Měří velmi dobře, to každopádně.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 9. 3. 2016 14:05

mrazíkovo píše :
Mojo si zasluhuje lepší sluchátka, než Savanty, aby bylo možno vytěžit to co umí.


Jaký je teoreticky přibližně poměr ceny DAC a sluchátek, aby navzájem spolu ladily a navzájem se doplňovaly ?
Je k Mojo nutné kupovat sluchátka za 20 - 30 - 40 000Kč ?
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 3. 2016 14:27

Jirka L. píše:Jaký je teoreticky přibližně poměr ceny DAC a sluchátek, aby navzájem spolu ladily a navzájem se doplňovaly ?
... pomer sa pohybuje v intervale cca medzi 3:1 až 1:3 :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 3. 2016 21:10

Jirka L. píše:mrazíkovo píše :
Mojo si zasluhuje lepší sluchátka, než Savanty, aby bylo možno vytěžit to co umí.


Jaký je teoreticky přibližně poměr ceny DAC a sluchátek, aby navzájem spolu ladily a navzájem se doplňovaly ?
Je k Mojo nutné kupovat sluchátka za 20 - 30 - 40 000Kč ?



Savanty jsou dvouměničová sluchátka s lehce světlejším projevem. Teď mám k Chordu připojený Kaisery s deseti měniči. Kaisery mají trošku jiný charakter zvuku, než Savanty a k Moju sedí dle mne lépe. Myslím, však že by s Mojem ladila i řada jiných sluchátek v nižších cenových hladinách. V penězích to neni. Je to pudové. Buď to pude nebo nepude.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 17. 3. 2016 13:01

Tady to teda chord trochu schytal jako "masivne predrazena zalezitost" :-))
Přílohy
900x900px-LL-a65117db_2wlrdjt.png
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 17. 3. 2016 15:43

Prosím Tě napiš odkaz. Uvažuji pro své špunty o Hugu, tak mě to zajímá.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků