Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 12. 11. 2017 18:06

lithrai píše:Asi ti operačný systém do toho zasahuje. Keď prehrávaš cez foobar2000, maš správne nastavené WASAPI? Alebo čo používaš?

ten foobar jsem teprve vcera instaloval, takze jeste WASAPI a SOX ani dalsi doplnky nemam jeste nainstalovany, zatim jsem si je jenom postahoval, ale neinstaloval. Prave ze nevim, co z toho je podstatny. Vetsinou spis funguju na Linuxu. Ale diky, taky se na to jeste podivam.

-- 12. 11. 2017 18:37 --

martas38 píše:S winckama ti nepomůžu, ale v tom linuxu musíš najít přehrávač, který umí posílat zvuk přímo na hw výstup zvukové karty, jinak se vše převzorkovává na 48kHz a kontrolka by měla svítit oranžově, červebě svítí při 44.1kHz. DeadBeef by to měl umět já používám Audacious. Ten zvukový výstup se nastavuje přímo v přehrávači a budeš tam mít několik výstupů na výběr. Ty musíš vybrat např. hw. 2.0 (USB audio) v případě USB (to číslo může být jiné, záleží kolik máš zvukových karet, jako zvukovou kartu to může brát i HDMI výstup grafické karty, takže to může být třeba i hw.3.0 apod.). V případě optického výstupu bude ten výstup označen napři hw 1,1 (sb IEC958) - kde sb je název chipu zvukové karty a IEC958 značí, že je použit digitální toslink výstup z karty.
Možná to zní složitě, ale klidně tě navedu po soukromých zprávách.

Diky za reakci.
USB jsem mel default system nastaveny primo na Mojo analog output, v Deadbeefu jsem mel nastaveny "default device".
Optiku zkousim takto: Systemovy default mam s/pdif. V DeadBeefu ze seznamu mam vybrany jako vystupni zvukovy zarizeni."IEC958 Creative X-FI non audio output IEC958 (S/PDIF) audio digital output". Ve volbe vystupniho zarizeni Je asi padesat ruznych kombinaci, co ta zvukovka nabizi, plus i co nabizi integrovana, kterou nepouzivam. tahle volba je jedina s S/PDIF. Nad tim je vyber pluginu, tam mam ALSA Output plugin. PulseAudio plugin nenabizi zadne vystupni zarizeni. OSS taky ne. Zkusim teda jeste vybirat v seznamu jiny vystupni zarizeni, ale moc tomu nedavam.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 11. 2017 19:44

Alsa je správně. Nainstaloval jsem si zkušebně DeadBeef a mám tohle nastavení pro USB. Podle vzorkovací frekvence se mění i barva kontrolky, takže se to nepřevzorkovává a vše funguje jak má. Pokud dáš Mojo Default Audio Device, tak se to právě převzorkovává - kontrolka svítí oranžově.
Každopádně doporučuju vyzkoušet ten Audacious, je podle mě lepší a víc toho umí.
Jinak přes USB hraje Mojo nepatrně líp než přes optiku
Přílohy
mojo.jpeg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 13. 11. 2017 21:29

Tohle funguje dobre, barvy odpovidaji kHz, zrada byla v tom, ze po aktivaci equalizeru v DeadBeefu Mojo zcervena a uz tak zustane az do deaktivace EQ a restartu DeadBeefu at hraje cokoliv...
Ted akorat soubor .dff, ktery kdyz byl z PC pres optiku ze SoundBlasteru do zesilovace i z XDuoo X10 do Mojo normalne hral, ale pusteny z DB pres Mojo chrci. Vsechny ostatni formaty jsou O.K.
Audacious se mi zatim rozchodit nepovedlo, at delam co delam, tak haze chybovou hlasku "ALSA error: snd_pcm_hw_params_set_format failed: Nepřípustný argument", nebo nepise nic, ale nehraje dost nahlas nebo vubec. Za mne spokojenost, diky.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 11. 2017 00:08

Až budu doma, pošlu nastavení Audacious.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 14. 11. 2017 10:46

tak jsem taky novým(a šťastným) vlastníkem Mojo- k tomu jsem si ještě udělal radost pořízením oppo pm-3,poněvadž jsem se dočetl že tato kombinace je uchu-lahodící,dynamická a muzika má prostě"štávu".no a ve výsledku se pod toto můžu podepsat.úžasně mě to baví a poslouchal bych hodiny a hodiny...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 11. 2017 01:19

Tak tady je to slíbené nastavení Audacious (ekvalizér nemá na vzorkovací frekvenci vliv). Číslo USB zvukového zařízení může být jiné než 3.0 podle počtu a pořadí zvukových zařízení.
Přílohy
mojo1.jpeg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 15. 11. 2017 18:22

Diky za prikladne a nazorne pomucky, takhle to hraje dobre, SKORO vse je jak ma byt. JENOM, a v tom je ta zrada v Audacious, ze kdyz chci prehrat 6channel multichannel 96kHz 24b flac soubory, mlci a hazi to stale tu chybovou hlasku, zatimco DeadBeef vse prehrava v pohode. Ostatni nemultichannel FLACy fungujou. Soubory *.dff ani ted neprehraje pres Mojo ani jeden program. Jeste jednou diky, UFF, to je celej vedni obor.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 11. 2017 19:51

To jsem nikdy nezkoušel, ale mám pocit, že jsem někde na head-fi četl, že to Mojo neumí přehrát, takže to asi DeadBeaf nějak převádí na rozdíl od Audacious. Možná se ovšem pletu. Ale dsf soubory mně to taky nepřehraje, ty přehrává jen DAP. Pak Mojo svítí bíle. Řekl bych, že je to problém kodeků.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hikoki 3. 12. 2017 07:38

Zdravím. Uvažuji o Mojo jako o upgradu k Chromecast Audiu, že kterého streamuju Spotify a taky vlastní hudbu ve flac. Používám analogový výstup do Ifi iCan a následně do dt 880 600ohm. Zvuk vůbec není špatný, podle názoru mnohých ( nikoliv na Headfi), interní chip v Chromecast audio je velmi dobrý. Porovnával sem zvuk i s Fiio X5, a nemůžu říct že bych zaznamenal rozdíl,snad byly pevnější basy.
Přesto mě samozřejmě láká možnost využít optický výstup s CCA (ikdyž jistý recenzent Dárko ho dosti sepsul, čemuž moc nerozumím) a použít externí převodník. Měl sem doma Schiit Modi Multibit za téměř 10000 a čekal sem rozdíl. Bohužel, možná i díky mými stárnoucím uším, žádný, pro mě registrovatelný posun ve zvukové k kvalitě, nenastal. A nyní tedy přemýšlím o Mojo. Mělo by to v mé sestavě smysl? Nepoužívá někdo tady na fóru Mojo s Chromecast Audio? Díky za jakékoliv odpověďi
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2017 12:48

To iCan má větší výstupní výkon jak Mojo. Sám mám BD DT880 250ohm a rozehraje je Mojo perfektně. U těch 600ohm už bych si nebyl tak jist, byť píší, že Mojo zvládne i 800ohm sluchátka. Každopádně musím říct, že pro Mojo jsou DT880 hodně slabý konec řetězce a neumožňují ukázat plný potenciál Moja.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hikoki 3. 12. 2017 13:24

Zdravím. Já sem myslel spíš využívat Mojo jen jako DAC na doma. Jinak těch 600ohm u DT 880 není žádný problém, pro běžnou poslechovou úroveň používám u iCan pouze základní stupeň nastavení zesílení a stačí to bohatě.
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2017 18:51

Však ano. Já používám Mojo taky jen na doma. Ale mám pocit, že alespoň papírově má iCan vyšší výkon než Mojo. A 600ohm sluchátka už vyžadují silnější zesilovač. Ale asi to bude stačit. Případně to můžeš třeba v Audigu vyzkoušet.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hikoki 3. 12. 2017 20:14

A měls možnost porovnat Mojo s jinými DACy nebo DAP? Jak bys subjektivně zhodnotil kvalitu zvuku? Zní opravdu tak dobře?
Já bych asi nadále používal za Mojem iCan hlavně kvůli možnosti výrazně přidat basů coz iCan umí skvěle a naše sluchátka potřebují jako sůl.
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2017 23:21

Mojo můžu porovnat s Audio-GD NFB12, které má podle mě velice dobrý zesilovač. Mojo hraje podstatně líp. Podrobněji, dynamičtěji, zábavněji. Takový teplý zvuk, kde nic nechybí ani nepřebývá. Dál jsem měl možnost ho porovnat s Fubar 4. Mojo je úplně jiná liga. Co se DAP týče, mám FiiO X3 2nd a Shanling M1. Hraje podstatně líp, než oba DAPy, ale oba je lze použit k Mojo jako transport, v kombinaci s FiiO hraje podle mě líp. Na head-fi ho hoši porovnávali s Micro iDSD Black Label a tam to bylo tak 50:50. Někomu se víc líbil jeden a někomu druhý DAC. Cenově jsou na tom zhruba stejně. Tady na fóru někteří zkušení borci tvrdí, že do 20 tisíc nehraje nic tak dobře jak Mojo, ale sám nemůžu sloužit, protože jsem toho až tak moc neslyšel. Každopádně za mě obrovská spokojenost, posunulo mně to o obrovský kus dopředu a koupi nelituju. Jinak jak píšeš o basech, Mojo žádné korekce nemá, jen změnu hlasitosti a vypnutí zapnutí. Ale nikdy jsem upravovat zvuk nepotřeboval, řešil bych to jinými sluchátky. A jak už jsem psal, Mojo dává podstatně lepší výstup, než jaký dokáží DT880 využít.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hikoki 4. 12. 2017 00:00

Díky moc za vyčerpávající odpověď. Asi do něj taky půjdu.
Zdravím
Hikoki
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků