Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 23. 8. 2016 22:01

Ano Fostex TH-X00 je fakt povedená kombinace,nikdy se nezapomenu usmát,ze jsem to projednou vychytal a dobre nakoupil.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 24. 8. 2016 09:54

akburt píše:Ano Fostex TH-X00 je fakt povedená kombinace...
.. a čo ešte TH900-ky! :love: ... tie s Mojo fungujú jednoznačne lepšie ako s firemným HP-A8
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 24. 8. 2016 12:13

Bacile a když srovnáš Fostex s Oppo PM-3?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 25. 8. 2016 22:10

co k mojo za dap? Nic macateho, radeji placateho, preference je vydrz na baterky a propojeni coaxialem nebo usb, pouzitelny ekvalizer. A druhej dotaz, jak jde menit na kazdem kanalu zvlast hlasitost - jen na ampu? Napr u fiia x3ii to pri spokeni line-outem do e12a nefunguje. dik
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 7. 9. 2016 20:56

Odpovím si na první dotaz sám, ten druhý je off topic, to si můžu zjistit jinde. FiiO X3ii je spárovatelné s Mojem přes koaxiál. X1 spojit nepůjde, a Sony NWZ-A15 (entry level high res DAP, který má úzký profil) také asi ne - vycházím z předpokladu, že přes USB je s Mojo propojitelný jen telefon, a to jen takový který umí OTG, což asi není případ NWZ-A15. Kdyžtak mne vyveďte prosím z omylu.

A teď k propojení X3ii s Mojo přes koaxiál - řešil jste tohle někdo? Jedna možnost je pořízení drahé custom propojky od Moonaudio, ale ta by s poplatky za dovoz a s pravoúhlými konektory už pomalu atakovala cenu použitého Fiia. Pak mne napadlo zkusit na koaxiální kablík, jenž je součástí balení X3ii (kabel 4pin 3.5mm to RCA female) napojit redukci RCA male-RCA male a na to ještě navrch redukci RCA female to mono 3.5mm. Jestli to bude hrát nevím, ale objednal jsem. Znáte-li ověřený způsob jak tohle vyřešit, podělte se o něj. Dík.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 9. 2016 21:08

X1 určitě nejde. A15, no teoreticky možná ano, pokud koupíš speciální kabel: https://www.amazon.com/dp/B00YWEHSQY

Tenhle kabel fungoval s Oppo HA-2, jak je to s Mojem ale netuším.

A co se týče kabelu k Fiiu, zkusil bych napsat do Kabel Guru. Za pár stovek by snad něco poskládali.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 7. 9. 2016 21:13

díky, tohle je ten originální přiložený k X3ii
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 8. 9. 2016 07:44

Překvapilo mě jak DT880 s Mojo ožily, jediné co jim chybí je bas :-). Pokud jde o HE-400i, je to také lepší - uvěřitelnější, živější, konzistentnější zvukový projev proti X3ii a E12A. Řekněme, že u Fiia nechybí detail ani tělo projevu, ale to co je slyšet nedává smysl, je to pasivní, digitální zkušenost.

Hledal jsem vysvětlení a našel jsem video ( https://www.youtube.com/watch?v=z0h4uM03jk8 ), kde Rob Watts vysvětluje, že v Mojo je custom čip a naprogramovaný algoritmus (filtr), obojí orientované na dopočet transient timings (okamžiků přechodů) při převodu digitálu na analog. Problém je prý schován v tom, že při kódování analogu na digitál (nebo při zaznamenávání na nosič?) se signál ukládá po 22mikrosekundách (CD), a dekódovat tyto "mezery" v audiosignálu do původní analogové podoby si vyžaduje co nejpřirozenější, původní zvuk reprodukující, algoritmus a co nejsilnější (nejrychlejší) čip, který tento algoritmus ve výpočtu podpoří.

Podle toho co tam říká, jiné high end DACy za jeho řešením zaostávají (jiný algoritmus, slabší čip, jiná podpora algoritmu ze strany čipu). Budoucnost tedy asi přinese přesnější výpočty, rychlejší čipy a tím pádem přirozenější (muzikálnější) projev dekódovaného audia, ale jak se všude hledí na náklady (..), bude to asi záležitost konkrétních značek.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 8. 9. 2016 13:07

zajímavé.
V mojo "Analogové" zabarvení zvuku dělá DSP čip - dopočítává algoritmus. Naprogramován je tak, aby se blížil zvukovému podání PCM63, pokud se nepletu. Takže jinými slovy zvuk zčásti chytře dopočítá a zčásti deformuje v digitální doméně (tj. dává mu určitý charakter), aby ho následně převodník převedl a výsledek byl blízky vintage čipu PCM63. To je trochu drbání levou rukou za pravým uchem, ale zřetelně to funguje. Mně se teda pořád zdá lepší klasická cesta jít rovnou do vintage DAC převodníku a signál upravovat méně. Chápu ale, že v dimenzích mojo je jediné a logické řešení spočívající v programování.
Dále, ty nejrychlejší čipy už tady dnes jsou a troufnu si odhadnout (nehledal jsem to) ze takovy XMOS XU208 (8-jádro) bude mnohem rychlejší, než to, co je v mojo. O tom, kdo mé lepší algoritmus jen težko se hádát, tj. asi jako kdo vaří v čechách nejlepší pivo.. nebo v Itálii nejlepší špagety. :-))
Zajímavé je, a v tom se hodně recenzentů shoduje, že zatím, i s použitím výkonných čipů, a sofistikovaných algoritmů zřejmě v signálu zůstane určitý otisk těchto úprav v digitální části. Třeba Březina mluví o DSP zvuku a zřetelně to tam slyší. Není jediný.
Takový Chord Dave by bylo velmi zajímavé si poslechnout, jestli i tam by to bylo slyšel :D. ALe Chord si rozhodně hodně věří, viz cena převodníku Dave - 8000 liber 8-D :shock: ...
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 9. 2016 06:37

:oboze :oboze :oboze
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 9. 9. 2016 16:09

razerfan píše:Pak mne napadlo zkusit na koaxiální kablík, jenž je součástí balení X3ii (kabel 4pin 3.5mm to RCA female) napojit redukci RCA male-RCA male a na to ještě navrch redukci RCA female to mono 3.5mm. Jestli to bude hrát nevím, ale objednal jsem.


Hraje to.

A ke custom propojce - levnější variantu k lomeným propojkám od Moonaudia nabízí Dyson audio. Z Kabel Guru mi napsali, že výroba propojky je možná, ale lomené konektory nejdou sehnat, a kvalitní rovné konektory by bylo třeba objedat - datum dodání by se protáhlo. Přesto díky, Bíno.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 13. 9. 2016 16:50

https://headmania.org/2016/08/20/chord-mojo-review/
jako mínus je menší, i když kompaktní soundstage. To jsem měl při poslechu shodný dojem s recenzí. :D
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 15. 9. 2016 07:02

podle Deana hraje Mojo velmi dobře se sluchátky s impedancí okolo 80 ohm, pro flagship sluchátka se nehodí
http://headfonics.com/2016/04/the-mojo- ... 2843228887
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 9. 2016 10:41

razerfan píše:podle Deana hraje Mojo velmi dobře se sluchátky s impedancí okolo 80 ohm, pro flagship sluchátka se nehodí

Gratulujem! výborná investigatívna práca! ... na objavenie a "správne vyextrahovanie" takejto zásadnej informácie je treba talent, vytrvalosť aj šťastie ... a hlavne prajem veľa šťastia pri zháňaní tých pravých neflagšipových 80ohmových sluchátok
:tleskani :tleskani :tleskani

Obrázek
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 9. 2016 19:49

akburt píše:Nasel jsem zajímavý clánek o pouzdru,modulu pro Iphone a chystaný modul,který z Mojo udelá DAP.
Clánek je v nemcine,ale translátor poresí prípadný problém s nemcinou.
http://www.modernhifi.de/chord-mojo-zubehoer/


Ad ty moduly

v tomto rozhovoru z konce min.roku se píše, že (na letošek) chystají několik modulů - "An SD card reader. A WiFi DNLA streamer and a Bluetooth unit too".
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků