DAC okolo 5k-PRO-JECT DAC BOX S USB?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2016 13:41

Nazdárek,
tak po upgradu řetězce zesilovačem HK 675 jsem přemýšlel co je nyní nejslabším článkem...
A došel jsem k tomu, že to nejspíš bude viset na zvukové kartě SB X-fi Titanium. Je to karta cca za 2000, ale zaměřená spíše na hry a prostorový zvuk. Našel jsem si recenzi na SB X-fi Titanium HD, která stojí 2x tolik a je určena spíše na stero poslech a ani ta není žádná sláva.
Takže jsem se začal poohlížet po něčem, čím bych ji nahradil, nebo spíše do čeho bych strčil optický kabel z jejího výstupu :-) Narazil jsem na tento převodník:
http://www.luxusni-elektronika.cz/pro-j ... -usb-d9103
Opticky by mi tam zapadal, funkcemi je vyhovující... Zvukově..? Nemám tušení, nemáte někdo zkušenost?
Zvládá tedy vzorkovací frekvence max 96kHz, ale doma mám stejně nejlepší nahrávky v 96kHz 24bit... Tak si říkám, jestli má cenu se pídit po 192kHz DAC...
Nemáte s ním někdo zkušenost?
Po případě, co jiného by jste doporučili?

-- 14. 1. 2016 13:43 --

Teď jsem dostal odpověď, že je stále platný inzerát na tento DAC, to vypadá také dost slibně...
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... dio-id100/
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 1. 2016 14:03

Sahnul bych po DAD Magicu. Je to solidni zakladni prevodnik. A za tuhle cenu....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2016 16:48

Pokusím se :-)
A cena tedy myslíš taky dobrý? Mohl by to stáhnout tak na 4500,-.... Kor když už mu to tam půl roku visí...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 1. 2016 18:32

Já myslím že cena je dost vysoká už jsem viděl dacmagic 100 levnější,teda na bazarech okolo 4000kč.Jestli netrváš na usb tak třeba Styleaudio carat sapphire,srovnatelný s dacmagic plus seženeš za 5000kč,mám ho a mohu doporučit.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 1. 2016 19:48

Pro přehrávání z PC je právě asynchro USB to nej řešení...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2016 20:03

No tak na USB úplně netrvám, ale rozhodně ho vítám...
Zkusím dořešit ten Magic... Zatím komunikace moc nefunguje.
Ale mimo jiné budu potřebovat kabel cinch cinch...
Do oka mi padly tyto:
https://www.alza.cz/inakustik-star-0-75 ... 1.htm?o=31
https://www.alza.cz/audioquest-audio-to ... 5.htm?o=33
https://www.alza.cz/real-cable-moniteur ... 9.htm?o=35
Má cenu si připlácet za Audioquest, nebo je to prašť jako uhoď?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 1. 2016 20:18

Výhody USB jsou oproti jiným propojením (optika, koax) v lepším časování, který řídí DAC a ne karta v počítači, kterej je zarušenej kdečím. Není to hifi komponent.

Kabely bych moc neřešil.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2016 20:21

Aha :-) Na tom něco bude...
Tak nějakej kablík vemu, ideálně aby zbylo ještě na delší USB kabel :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 1. 2016 07:36

Jeden z tipů na USB může být Kabelguru. Mám jej, porovnával jsem jej s 5x dražším USB a nechal si tenhle - rozdíl ve zvuku celkem pochopitelně nulový.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 15. 1. 2016 08:20

No já už jsem včera večer objednal na Alze (aby to dneska bylo, pro případ, že si zítra přivezu Magic) tento:
https://www.alza.cz/roline-gold-usb-2-0 ... 808263.htm
Tato značka se mi osvědčila ve verzi 2x RCA a jack 3,5 který jsem kupoval k tomu HK 675, tak jsem si říkal, že to zkusím i na USBčko.. za ty prachy. Ale RCA - RCA kabel jsem nakonec neodolal a vzal Audioquest tower.

-- 15. 1. 2016 08:23 --

Ale koukám, že kabel guru mají hezky dělaný i ty RCAčka... Ten Calsic S vypadá i líp než ten tower sákra :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 1. 2016 08:41

Myslím, že zvukově bys ty USB od sebe nepoznal. Mě se Kabelguru líbil zpracováním, to je za ty peníze doopravdy naprosto špičkový.

Jinak RCA jsem od nich měl Tomcat L a zase poměr cena / kvalita perfektní. Nakonec jsem ho spíš "pro ten pocit" a na doporučení p. Vrány z Casea.eu vyměnil za Audioquest MacKenzie.

Takže uvažujem podobně ;-) (i když s jinou cenovkou, ale o tom to není) a za sebe si myslím, že obě firmy dělají dobrý káble za rozumný peníze bez zbytečných pičičovin kolem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 15. 1. 2016 10:32

Právě, já bych skoro určitě rozdíl nepoznal :-) Digitální datový přenos je mnohem méně citlivý na kvalitu přenosu než analogový signál na linkové úrovni řekl bych...
Jj, asi jo :-)
To už jsou výborný kabely... A chápu, že se pohybuješ trochu v jiných cenovkách, když vezmeme v potaz, že máš i dost jinou sestavu :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 1. 2016 10:44

Myslel jsem to jinak - právě že i na sestavě z vyšších pater je rozdíl mezi signálovým kabelem za 1200 a 5000 Kč na hranici rozlišitelnosti při poctivém slepém testu a pekelném soustředění. Úspěšnost tak 70 %.

Takže s nákupem kabelů jsi určitě chybu neudělal. Opravdu podstatný jsou úplně jiný věci ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 15. 1. 2016 12:00

Jj, to věřím... já jen, že mi přijde přirozený poměr- ke mě tower, k Tobě Tomcat L...
Za 5000,- to už je trochu úlet... ale opět bych to pochopil u někoho se sestavou za půl mega... ale spíše principiálně, než že by to měl být nějaký, natož velký, rozdíl :-)

Jsem se s tím teď nějako rozjel a přemýšlím, že bych si udělal nějaký reprokabel z CYKYny... Ale co zase to moje přepínání s AVR.. sákra, to nejde dohromady :-[
No nic... to si budu muset ještě promyslet :hm
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 1. 2016 12:34

misakq píše:Za 5000,- to už je trochu úlet...

No tak je to 5 % ceny přehrávače+zesu, který propojuje... Žádný overkill, podle "pravidel" spíš naopak.


Dej pak vědět, jak objednání dopadlo a jak jsi spokojenej ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků