Oppo 103EU vs. HRT Music Streamer III

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod philcol 31. 10. 2014 19:25

Zdravím všechny věci znalé.
Asi se divíte, co to je za blbý nadpis, nicméně chtěl jsem se podělit s vámi o docela zajímavý poznatek. Mám oba zmíněné přístroje a jak asi chápete i z mého podpisu, Oppo požívám v kombinaci s NAD 356BEE a repro a HRT MSIII s BV Headamp ke sluchátkům.
Nicméně dneska jsem se někde dočetl, že si někdo velmi chválí kombinaci NADu s HRT převodníky (byly to sice u obou vyšší řady, ale to je fuk). Zkusil jsem to tedy taky a s údivem jsem zjistil, že to asi tak opravdu bude. Na stejné nahrávce, je HRT čistší, výraznější a detailnější. Zdroj byl stejný, lišila se pouze kabeláž, přitom ta od oppičáka by měla být kvalitnější. Je to vůbec možné, aby tam byl takový rozdíl? Všichni mi tvrdili, že převodník OPPO patří k těm nejlepším :-). Nějaká zkušenost?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 10. 2014 19:58

philcol píše:Všichni mi tvrdili, že převodník OPPO patří k těm nejlepším

Tykalo sa to najnizsieho modelu 103?
Ked pozriem na jeho cenu a uvedomim si, co obsahuje ... je nabity impozantnou funkcnostou. Kolko "penazi" vsak ostalo na samotne riesenie prevodnika?

Nepises, akym sposobom si to porovnaval. Ako si hral z Oppo? Pripojenim USB disku ku Oppo 103? Cez DLNA alebo SMB/CIFS?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 31. 10. 2014 20:28

Nie nie je pravdepodobný rozdiel, a nepíšeš ako si porovnával.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 31. 10. 2014 20:45

Oppo jsem přehrával přes DLNA, zatímco HRT šlo klasicky s počítače foobar+asio4all. Skladby byly ve wav.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 10. 2014 21:23

Ono tie 2 zvukove retazce su velmi rozne a je v nich vselico, nie len prevodnik. Vyskusaj pripadne Oppo s USB diskom alebo pamat. kartou v USB citacke, s tym istym WAV suborom. Zaujimave by bolo tiez vypocut si originalne CD s touto nahravkou, alebo dany testovaci WAV napalit na CD a tak pustit cez Oppo. Rozne digitalne transporty sa nejako zvukovo prejavia...

Kto skusa a hra sa, dozvie sa viac. Treba sa hrat, porovnavat, nachadzat svoju pravdu vlastnymi usami.

Ku tvojmu zaveru ... Mas svoje porovnanie, mas svoj vysledok. Pekny vysledok pre HRT MS III, ku ktoremu vsak potrebujes pocitac s nakonfigurovanym SW playerom.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 31. 10. 2014 23:26

To je blbost. neprejavi sa rozdiel ked to v Oppo pusti cez usb ci CD.
Inak to porovnanie zda sa nebolo dobre vykonane, preto ten udajny rozdiel
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 1. 11. 2014 00:39

sands:

Silne slova ako "blbost" by som vazil.

philcol-ovi predpisujes, co ma pocut a co nema pocut?
Je neslusne niekomu tvrdit, ze to, co pocul, je udajny rozdiel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 1. 11. 2014 02:11

Sorry ale siris tu nepravdive myty. Dalej, ja mu nehovorim co ma pocut, ale udajny rozdiel je to az dovtedy kym nie je potvrdeny riadne vykonanym testom, a z toho co pise mi to zatial tak nepripada.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 11. 2014 06:44

sands1 píše:To je blbost. neprejavi sa rozdiel ked to v Oppo pusti cez usb ci CD.

A preco by sa nemohol? Aj mechanika aj usb maju vlastne obvody ktore mozu mat na zvuk nejaky vplyv. Bezohladu na priame porovnanie. Prave take dogmaticke tvrdenia ako tu pises su blbost.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 11. 2014 07:11

phicol:
Zajímavý porovnání, ale jak se píše už výše, spíš než izolovaně převodníky jsi porovnával jiné řetězce. Bude asi těžký ve tvém případě izolovat čistě vliv převodníku.
Ale ono to je na druhou stranu do jistý míry jedno. Zkoušením různých variant jsi dosáhl na stávajících komponentech lepšího zvuku, a to se počítá :-).


A jinak, pánové, neskákejte sandsovi na jeho věčné pokusy vyvolávat flame tím, že napíše zjevnou pitomost, kterou se pak snaží obhajovat jinými pitomostmi. O tom, jestli je rozdíl ve zvuku mezi různými digitálními transporty, není pochyb a ví to každý, kdo si to někdy vyzkoušel (proto to sands neví).

V jiném vlákně na nás vybalil, že zvuk zesilovače závisí jen na hodnotách frekvenčního průběhu, šumu a velikosti zkreslení...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod philcol 1. 11. 2014 07:33

Není třeba to asi tak hrotit.

Když mi sands1 napíše, jak to mám vyzkoušet správně, respektive, co mám udělat jinak, já to rád zase zkusím. Nikdy jsem nic takhle nezkoušel a netvrdím, že jsem nemohl někde udělat chybu.

Nebyl to, řekl bych, nějaký seriozní test, prostě mě to napadlo, jak to spolu bude znít NAD a HRT, tak jsem to udělal a překvapil mě ten výsledek. V první chvíli mě napadlo, že jak tady občas píšete (především u sluchátek) o světlejších a temnějších převodnících, jestli by to nemohlo být tím, ale ono tam fakt bylo znát vícero detailů. Pak mě ještě napadlo, jestli by to nemohlo být i tím, že Oppo má svoji regulaci hlasitosti, což by bylo něco v cestě signálu, ale na druhou stranu hlasitost můžu regulovat i v tom foobaru, čili tam by takový rozdíl být neměl. U obou to bude zřejmě softwarová záležitost.

Jinak mě ale napadlo stejné vysvětlení jako bogina. I když je Oppo rund za cca 20tis., tak zřejmě to nebylo dost, aby byla převodníková část řešená tak dobře, jako u toho HRT.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 11. 2014 07:37

...a navíc za analogovou audio část je velmi kladně hodnocený spíš OPPO 105, než 103.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 1. 11. 2014 08:08

sands1 píše:Sorry ale siris tu nepravdive myty. Dalej, ja mu nehovorim co ma pocut, ale udajny rozdiel je to az dovtedy kym nie je potvrdeny riadne vykonanym testom, a z toho co pise mi to zatial tak nepripada.

Testy/recenzie zalozene cisto na pocuvani sa nachadzaju nielen vo vsetkych prispevkoch oznacenych [recenze], ale aj na portali AVmania (nemam na mysli forum). Typicky neobsahuju ziadne slepe testy ani merania. Vymena posluchovych dojmov, skusenosti je na tomto fore nosna, je jeho zakladom, je zmyslom, ktory spochybnujes!

Pocuvanie hudby je subjektivny posluchovy zazitok, posluchove dojmy jedneho nemozno aplikovat automaticky 1:1 na niekoho druheho. To ale neznamena, ze je dovod na spochybnovanie ludi, co tu svoje posluchove dojmy uvedu.

Pre pripad, ze tu mienis spochybnovat kazdu diskusiu, v ktorej su uvedene posluchove dojmy a lacnym sposobom takto vyvolavat flame, davam ta radsej do pozornosti moderatorom. Som zvedavy, ci su schopni vyjadrit nejaky nazor. Tomuto foru totiz casto chyba nazor, usmernenie moderatora, hlava a pata.

Nedostatocna ochrana tych, co tu pisu o svojich posluchovych dojmoch, bola hlavnou pricinou, preco som pred 2 rokmi zalozil moje web stranky (linka v mojom profile) a prestal som uverejnovat kompletne posluchove porovnania na tomto fore. Zmenilo sa tu na klime nieco? Je pre pisanie recenzii priaznivejsia nez pred 2 rokmi, alebo nie je?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 11. 2014 11:46

Tak je jednoznačně danej fakt, že každej máme jiný uši (i bulvy), bo nejsme mašiny, ale lidi a ani jeden tudíž nejsme dokonalej.

Ergo kladivo - RECENZE je a vždycky zvostane OSOBNÍM vyjádřením dojmu, kterej na někoho učunil svojí funkcí nějakej zvuk (obraz) reprodukující aparát.

Opačnej extrém je ZNALECKEJ POSUDEK nebo HOMOLOGAČNÍ PROTOKOL, který musejí vycházet z exaktního měření a na osobní dojmy v nich není místo. Takže si můžem vybrat - budem poslouchat muziku (případně sledovat obrázky) na mašinkách posuzovanejch lidskýma smyslama (pro který to je primárně určeno), nebo si budem pouštět stereotypně ve vlastnostech strojně nalajnovanej repertoár?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sands1 1. 11. 2014 12:21

Petulda zase si vymyslas blbosti? Radsej nam vysvetli ako mozes pisat blbosti ze "Yamaha (pozn.: R-N500) leží na opačném konci, je více bumcinkověkší" :-D
a mozno sa rozhodni ktory NAD mas naozaj doma, kedze raz pises C375 a o par dni zazracne uz C372 :-D

-- 1. 11. 2014 12:34 --

Ryan Giggs píše:A preco by sa nemohol? Aj mechanika aj usb maju vlastne obvody ktore mozu mat na zvuk nejaky vplyv. Bezohladu na priame porovnanie. Prave take dogmaticke tvrdenia ako tu pises su blbost.

Pozor dalsia chyba, musis si uvedomit ze technicke rozdiely nesuvisia vzdy aj s pocutelnymi rozdielmi.
Naposledy upravil sands1 dne 1. 11. 2014 12:43, celkově upraveno 2
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků