HRT music streamer III nebo DacMagic 100

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gdak01 23. 9. 2014 16:53

Nechci dávat za kabely nesmyslné sumy, ale když sečtu kolik to všechno celkem stojí, tak dokážu část peněz investovat i do kabelů, ve finále to je pár %. Navíc audio je pro mě radost, tak proč si tu radost neudělat drobností jako je kabel za 1000Kč, osobně směřuji sem http://www.supracables.cz/supracables/e ... -2-0-Cable, dobré recenze, víc asi není potřeba. Asi nepoznám rozdíl mezi WireWorld Platinum za 13k, tou Suprou a kabelem z alzy za 100kč, nadruhou stranu budu vědět že pokud mi něco przní zvuk, tak to nebude kabel.
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 9. 2014 17:04

Pochybuju, že by mohla nastat situace, kdy by ti mohl USB kabel 'prznit zvuk'... Možná, že neuslyšíš o těch 0,0...1% lepší/věrnější zvuk, který nějaký audiofilní USB kabel teoreticky může nabídnout, to bych však rozhodně nenazýval nějakým 'przněním'.

Tvé repro/sluchátka, zesilovač, DAC, analogové kabely atd. ti budou zvuk prznit více, i kdybys za ně dal celé jmění. USB kabel je to poslední, za co bys měl dávat tisícovky - pokud je tvojí prioritou mít za dané peníze co nejlepší zvuk. Toť můj názor, samozřejmě.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gdak01 23. 9. 2014 17:22

Neočekávám, že bych to poznal, spíš to beru jako malou radost za málo peněz, a když už to kupuju tak proč ne, alespoň pro pocit.
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 19:32

Mozny vplyv USB kabla vnimam zhruba na urovni vplyvu nenakladnej filtracie napajania. Dokazem ho jasnejsie vnimat az na mojej aktualnej zostave, ktoru mam slusne vyladenu, nie je v nej nejaka zasadna chyba, co by "rozmazavala" zvuk.

Na moje pocudovanie (a musel som to stravit) coax kabel moze mat na zvuk podobne vyrazny vplyv, ako analogova RCA kabelaz. Rozne kable dokazu zmenit tonalitu (miera svetlosti, objem basov) a aj dynamiku. Kedze kabel nedokaze nic ine len skreslovat, ide o rozdiely v charaktere skreslenia, prip. mozny vplyv odrazov (nemam 75 Ohm RCA konektory). Moje poucenie je, ze na coax, ak sa pouziva S/PDIF, si uz treba davat vacsi pozor, podobne ako na analogovu kabelaz. Za nevyhodu USB to S/PDIF prevodnikov a DACov bez USB vstupu povazujem prave nutnost riesit S/PDIF kabelaz. Nemal som tak dobry kabel, ktory by som v podstate "nepocul" a z tohoto pohladu som nebol celkom spokojny.

Na figu RCA kabelaz, ale v podstate aj coax, dokaze podla mojho nazoru zvuk degradovat na uroven rozdielu medzi slabsim a lepsim sluchatkovym zosilnovacom / predzosilnovacom. Z tohoto pohladu sa mi investicia do dobrej kabelaze javi byt dokonca financne efektivna, lebo cenovy rozdiel medzi zosikmi na urovni 100€ vela neznamena. Cez leto som organizoval Group Buy (slo to hlavne na vedlajsom fore) a takto ziskany Andrew Heliax FSJ1-50A vysiel pri kratsich dlzkach cca 20€ vratane velmi slusnych konektorov.

Urcite nie som za to, aby ludia kupovali kable za trojciferne € sumy. Sam som za kabel viac ako nejakych 30€ nikdy nezaplatil, najma preto, ze si ich viem zhotovit. Tym padom som mal moznost viac porovnavat, par ludi mi kabel pozicalo a nejake som si pozical z jedneho highendoveho studia. Ked som si trufol niekomu poradit, bol som si isty, ze radim cenovo vyhodne. Vyssie spomenuty Belkin USB kabel som na Yulong DA8 dokazal spolahlivo rozlisit voci kablu, co ku tomuto DACu dodava sam Yulong, Zvuk bol zivsi, cistejsi vo vyjadreni farieb nastrojov, proste priznaky efektu, ked sa zjavi o nieco viac detailu v dosledku precistenia, cize mensej urovne skreslenia. Ten Supra USB moze byt dobry (rad by som ho porovnal), ale mnou doporuceny Belkin za $19 je lacnejsi a podla mna staci na to, aby si si bol isty, ze si chybu nespravil.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 9. 2014 20:25

Testoval jsem vedle sebe několik různých koaxiálních kabelů... Rozdíl byl nulový, přestože jsem měl chvíli pocit, že něco slyším - ukázalo se to však býti placebem. To samé ethernet kabely - testoval jsem cat 5e vs cat 6 vs cat 7 - nulový rozdíl. Testoval jsem rovněž USB kabel od Yulongu vs vlastní USB s odstřiženým napájením vs Nuforce USB kabel - nulový rozdíl.

S tím, že slyšíš rozdíl v tonalitě kabelů, souhlasím, pokud bychom se bavili o těch používaných v analogové části řetězce... S rozdílem v dynamice však nesouhlasím - tranzienty ani dozvuky se podle mě nijak nezlepší, podle mě se jen lehce mění tonalita. Bohatě odzkoušeno na OCC copper, OCC silver, OFC copper, silver-plated copper a dalších materiálech, použitých v rámci sluchátkových i RCA/XLR kabelů.

Na čem se shodneme, je fakt, že je dobré do kabelů trochu investovat, aby se člověk vyhnul šmejdům... Vyhnul bych se Alze/Datartu/apod. a vyrobil si je sám, případně někoho o tuto laskavost požádal. Zároveň je v případě analogových kabelů příhodné volit materiál podle typu řetězce (pokud možnost volby existuje)... Já mám například v oblibě OCC měď, ta mým uším produkuje nejpřirozenější zvuk (nebo se minimálně hodila nejvíce jak k HD800, tak k HE-500 a HE-4).

Testoval jsem na DA8 + HD800 v plně symetrickém i single-ended módu... Tudíž tě podezřívám, že máš netopýří uši, bogino .-)

EDIT: U jednoho teoreticky kvalitně provedeného analogového RCA kabelu jsem měl pocit, že zní trochu zrnitěji... A tudíž jsem uvažoval o tom, jestli není technicky skutečně horší. Byla to však výjimka a mohlo to být způsobeno i zvukovou nekompatibilitou se zbytkem řetězce. Tento kabel zároveň přenášel trochu humu (jiné ne), tudíž ona uvažovaná zrnitost mohla být způsobena jeho defektností. Podobné zkušenosti s horším zvukem mám i se šmejd kabely za desítky korun - tudíž moje rada vyhnout se Alze/Datartu apod. S kvalitním DIY kabelem by podle mě problémy ani starosti o jeho zvukovou kvalitou nemusely být...
Naposledy upravil MHOE dne 23. 9. 2014 20:56, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 20:56

V pripade coaxov nejde len o kabel, ale aj o nadvazujucu elektroniku a jej impedancne usposobenie. Odbornici tvrdia, ze kabel odhali nedostatky v konstrukcii pristrojov. Niekedy ani dokonaly kabel vec celkom neriesi, lebo nim prepojene zariadenia su nedokonale. Matematicky vychadza, ze najma pri kratkych kabloch su odrazy realnym problemom, odraz stihne prist este v case snimania vzorky a ked je jeho amplituda dostatocna, moze ju ovplyvnit. Pokial si niekde cital, ze digitalny attenuator (na niektory koniec kabla nasadena taka kratka trubicka) moze v takom pripade pomoct (neskusal som), princip je v tom, ze amplituda odrazu sa znizi pod uroven, ktory S/PDIF prijimac dokaze zaznamenat, ale amplituda samotnych "pravych" dat bude este dostatocna. Existuju urcite navthy, aku minimalnu dlzku by S/PDIF kabel mal mat, aby ku otmuto nedochadzalo, odporucalo sa myslim najmenej meter a pol, ale skor viac. Davam to len ako priklad mozneho vysvetlenia pocutych rozdielov. Takto nejak to pri S/PDIF naozaj funguje, digitalny prenos dat nie je tak protokolovo osetreny voci chybe ako zapis na disk.

Ohladom rozdielu v dynamike ... mam na mysli napr. rozostrenie, zanesenie detailov, ktore sa mi de facto javi ako strata v mikrodynamike zvukov nastrojov, ako su rozne "klopnutia", napr. perkusie. Rozdiel moze byt aj vo vyraznosti basov.

Je jasne, ze najvacsie rozdiely su medzi sluchadlami, potom medzi triedami prevodnikov a zosikov. To ostatne su menej podstatne veci.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 9. 2014 21:01

Přidal jsem edit, který může trochu objasnit můj pohled na věc...

S tou dynamikou tak, jak ji popisuješ, popravdě nevím... Možná, že kdybych se na to skutečně zaměřil, že bych tam něco málo slyšel - ale asi by to byl malý rozdíl, pokud jsem ho dosud neslyšel. Nebo zkrátka nemám tak dobré uši či neposlouchám hudbu, kde by to vyniklo (mám rád vážnou hudbu, ale netvoří převážnou část mé knihovny).

Zároveň by mě zajímalo, jestli máš nějaký svůj oblíbený materiál? Už jsem zmiňoval, že mně se osvědčila OCC měď...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 22:02

Nemam oblubeny material. Napr. v analogu vyssie spominany Heliax neobsahuje ziadne striebro, ani teflon, ale med a penove dielektrikum. A zvlast hrube spiralove tienenie.

Heliax nie je high end kabel, je to skaredy a zle ohybny cierny kabel z metraze, urceny pre gigahertzovu telekomunikacnu techniku. Nikde v maloobchodnej sieti ho nenajdes. Z oblasti pouzitia vyplyva, ze mu musel predchadzat seriozny vyvoj pre priemyselne nasadenie. Musi mat velmi stabilne parametre, aby v GHz oblasti fungoval na velke dlzky. Pre audio je dobre myslim to, ze je dostatocne hruby, ma malu kapacitu a je velmi dobre tieneny.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gdak01 24. 9. 2014 17:18

Vrátím se ještě k původnímu tématu. Mám možnost koupit za 8500 nový Arcam rDAC? Předpokládám že to bude lepší volba než DacMagic 100? Vzít nevzít? V porovnání třeba s HRT MSII+? Díky
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 24. 9. 2014 20:30

Chces to spojit optikou s TV alebo nechces?
Z tych troch by som bral najskor Arcam rDac.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gdak01 24. 9. 2014 21:17

Bude to přijemný bonus, ale jde mi zejména o USB. Přijde mi že to je hezká cena, tak to zkusím...
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků