HRT music streamer III nebo DacMagic 100

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gdak01 21. 9. 2014 11:13

Jaký vybrat DAC v ceně max 7000? Za ten půlrok kdy jsem se na to naposledy díval, se situace docela změnila, HRT šlo cenou výrazně nahoru a už to nevypadá tak lákavě. III je prý lepší než II a výrazně se přiblížil II+. DacMagic 100 je asi osvědčená volba co bude šlapat. Co bude lepší řešení po zvukové stránce? Díky
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 21. 9. 2014 18:50

DacMagic 100 som nepocul. Kvalitativne tam velky rozdiel nemusi byt. Ak by si ho prenasal s notebookom, tak skor HRT. Ak by mal byt stale na tom istom mieste a najma ak by si prip. ocenil aj sirsiu konektivitu (2 coax a jeden opticky vstup), DacMagic je vyhodou. MS III podporuje PCM do 96k, DACmagic do 192k. MS III vystaci so systemovym driverom pod Win. DacMagic do 96k tiez, pre 192k hires vyzaduje jednorazovo nainstalovat driver.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gdak01 21. 9. 2014 19:35

Připojovat budu pouze k zesilovači, optiku bych využil k TV. Pokud nebude DacMagic horší šel bych do něj, Casea ho dokonce nějak vylepšuje, tak je tam nějaký prosor pro zlepšení, pokud to má cenu... Má cenu řešit na tomhle levelu kabely? Koukal jsem např po Altas http://puresound.cz/kabely-atlas-cables ... ement.html
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 21. 9. 2014 19:49

Podla mna ma cenu. S HRT MS II som rozdiel medzi kablami pocul. To sa ale neda zovseobecnovat, niekto proste vyhlasi, ze tam rozdiel nie je. Osobne by som za kabel viac ako par desat EUR nedal. Pouzivam ale podomacky robene kable. Keby som musel kupovat, musel by som za rovnaku zvukovu kvalitu zaplatit viac. Atlas kabel nepoznam, neviem sa vyjadrit.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gdak01 22. 9. 2014 19:38

Objednávám DacMagic, snad to bude šlapat... Má smysl ještě nějak řešit USB kabel?
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 22. 9. 2014 20:43

Nekvalitne sa da vyrobit vsetko. Lepsie lacny a dobry nez lacny a smejd.
Mam velmi dobru skusenost s tymto - 6 stop, $19 aj s dopravou:
http://www.amazon.com/gp/product/B00004 ... PDKIKX0DER
http://www.ebay.co.uk/itm/Belkin-Gold-S ... 234098a8b3

RCA kabel tento sa zda sa este nepredal a za tu cenu je dobry:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... bf7#217518
Niektori si tu pochvaluju Kabelguru, aj ten Atlas moze byt fajn, akurat ze ich nepoznam.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 22. 9. 2014 23:23

Trochu mi unika dovod preco ma kupovat kable zo zahranicia
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 00:05

sands1, ak v prvych 2 riadkoch mojho predch. prispevku ziaden dovod nevidis, kup si hocijaky kabel kde len chces.

Mne je jedno, kde tovar kupim, dolezity je pre mna pomer cena/vykon a doba dodavky. Dany kabel som v ponuke SK/CZ obchodov lacnejsie nevidel.

Porad gdak01-ovi konkretne...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 23. 9. 2014 08:21

No mas pravdu, nevidim dovod. USB kabel moze kupit v beznom elektro obchode a o nic nepride.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 09:49

"a o nic nepride" je tvoj nazor, ja mam iny. Ani tvoj, ani moj nazor nie je absolutnou pravdou.

Pocuvanie hudby je individualny zazitok. Kazdy pocujeme inac, mame iny zvukovy retazec a ine posluchove skusenosti. Mieru pocutelnych rozdielov medzi komponentami audio retazca kazdy hodnoti podla seba, zhodu tu nehladaj. Ide o to, aby konkretny posluchac bol spokojny so svojim posluchovym retazcom, nie aby s nim boli spokojni ini, co mu od toho kibicuju. Ked sa jeden vyjadri v tom zmysle, co ma druhy pocut alebo nepocut, je z toho jasne, ze nechape tieto suvislosti. Trvanie na vlastnej pravde v takto subjektivnej veci nikam nevedie.

Dovody, preco je posluchove rozdiely medzi USB kablami mozne pocit, su rozne a maju samozrejme technicky charakter. Spomeniem len par bodov:
- Dodrzanie priebehu charakteristickej impedancie po celej dlzke kabla vratane konektorov. Impedancia kablov, vyhovujucich USB2.0 specifikaci, ma byt okolo 90 - 100 Ohm. Pre koaxialny S/PDIF kabel je dodrzanie charakteristickej impedancie standardna vec, pri USB kabloch sa data bezne prenasaju vacsou rychlostou. Pri danych frekvenciach ide o vplyv moznych odrazov z ukonceni kabla.
- Miera vplyvu rusenia z napajania pocitaca na datove vodice a pripojene zariadenie
- Kvalita tienenia
- Kvalita kontaktnych ploch, pajkovania, celeho vyhotovenia.

Niektore starsie USB kable mozu mat problem s rychlym USB diskom. Tak ako vsetko, aj USB kable sa mozu od seba lisit kvalitou. Pri prenose dat z USB disku su v hre aj samoopravne protokoly, moznost vypytat si data opakovane. Pri audiu, ktore je presne casovanym prudom dat, toto vo vseobecnosti neplati. USB audio sice moze byt implementovane asynchronne, buffrovane, ale nejaka retransmisia chybne prijatych dat zatial standardne riesena nie je.

Zhrniem to tak, ze rozmenene na drobne, je tema USB kablov ovela zlozitejsia, nez ako sa laikovi moze na prvy pohlad zdat. Cim lepsi posluchovy retazec mas a cim viac si das zalezat na jeho doladeni, tym skor mozes stat zoci-voci tejto realite. Kvoli roznej kvalite USB kablov je mozne aj pri nich hovorit o pomere cena/vykon.

Dam ti otazku: Preco existuju vyrobky ako iFi Micro iUSB Power alebo Schiit Wyrd?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 23. 9. 2014 11:21

Samozrejme, kup si ten kabel a „urcite“ bude zvuk cez ten kabel lepsi ako co si ja kupim v najblizsom elektre :D
Neexistuje nic take ako „rýchly“ USB kábel. V najhorsom pripade host software použije tzv. full-speed, co je stale rychlejsie ako potrebujes dokoca pre 24bitove 96khz stereo audio.
Okrem toho audio cez USB je digitalne a kabel nema vplyv na audio. Kvalitu audia ovplyvni jedine ked je taky nekvalitny, ze sposobi datove chyby ale potom by uz bolo pocut vypadky.
Naposledy upravil sands1 dne 23. 9. 2014 12:38, celkově upraveno 1
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 12:00

Mylis sa, rozdielom medzi pocitacovymi a audio aplikaciami nerozumies. Napr. pri prenose dat na USB disk na casovani toku dat nejako zvlast nezalezi. Prenos je protokolovo osetreny inac, nez pri audiu. Kym nebudes mat specificky o teme digitalneho audia cez USB viac nastudovane a aj odskusane s realnymi zariadeniami na kvalitnom posluchovom retazci, nema pre mna zmysel stracat s tebou cas. Tvrd si co chces.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 23. 9. 2014 12:26

Jasne ja nicomu nerozumiem a ty vsetkemu to je dobry argument :D
Tolko o tvojej odbornosti.
Uprimne, aj mne je jedno co tu tvrdis, zadavatel tejto temy sam zhodnoti kto ma pravdu a kto nie.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 9. 2014 12:52

Já teda sice rozdíly mezi digitálními kabely také neslyším (vyzkoušeny koaxiální, usb, ethernetové), někdo je však slyšet může...

Ať už se v případě těch, kteří rozdíly slyší, jedná o placebo či nejedná, ani jedna strana podle mě nemá v rukou dostatečně neprůstřelné argumenty, aby mohla tu druhou přesvědčit. Jakákoliv diskuze na toto téma v souvislosti s pravdou/nepravdou je bezpředmětná. Tedy podle mého názoru, samozřejmě.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 9. 2014 13:25

Toto je velice diskutovane tema,ktere je probirane napric internetem.Kdyz vidim ceny nekterych kabelu,protaci se mi jen oci.Ale firmy,ktere to vyrabi,tak prisperuji,takze kde je pravda?
Ja to tedy nevim...
Ale k diskuzi to je a je dobre,ze existuji zastanci a odpurci.Je to koreni techto for a vzdy si muzeme s pomoci googlu dohledat dalsi pro a proti.Takze za mne- jen drazi kolegove argumentujte,presvedcujte.Jen diky tomu se nam ostatnim obcas poodevrou vratka vedeni.
vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků