DAC/AMP

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod f1sker.com 14. 8. 2014 15:04

Dobry den, mam chut na novu hracku a prisiel som si po radu :)
Rad by som kupil novy DAC/AMP a do oka mi padli nasledujuci kandidati:

Yulong u100
iFi idsd Nano
Aune T1
Maverick audio D1 plus

Momentalne vlastnim sluchatka BD DT990 pro 250 ohm (neviem ci iFi by ich utiahli) a tiez stud. monitory (cize buduci DAC by mal obsahovat RCA vystupy ). iFi ma laka vdaka tech specifikaciii, Aune a Maverick ma laka vdaka elektronke.

Dakujem za kazdu radu a postreh k mojmu vyberu. Pripadne za novych kandidatov.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2014 18:31

Myslim, ze ku Nano by si potreboval vykonnejsi sluchatkac ku 250 Ohm DT990. Ale ku studiovym monitorom by bol velmi vhodny, kedze ma line out vystup cez RCA. Ku nano by sa dalo dokupit sluchatkac, kludne aj FiiO E9 (E09K) alebo BVaudio Headamp. Pred mesiacom - dvoma sa ponukali tu v bazari a mozno sa vsetko nepredalo.

Elektronky v nizkej cenovej kategorii znamenaju predovsetkym skreslenie.
D100 ma dostatocne silny sluchatkac, ale nie az tak kvalitny USB receiver a DAC ako Nano.

Pouvazuj nad Audio-gd NFB-11(2014). Kvalitny USB prijimac a DAC a na svoju cenu mimoriadne kvalitny a vykonny diskretny sluchatkac. Line out pre monitory samozrejme ma, dokonca aj regulovany.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 8. 2014 20:32

V téhle ceně by stál za zvážení i Audinst HUD-mx1, i když jde už o starší model.
NFB-15 a NFB-11 už budou asi mimo rozpočet...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2014 20:49

Pokud se povede, tak sehnat z druhé ruky Audio-GD NFB-15.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 15. 8. 2014 16:54

Mám sice iFi Micro iDAC (výstupní výkon ale není až tolik rozdílný) a sluchátka Beyerdynamic DT 880 250ohm a není vůbec problém s tím, že by je iDAC "neutáhl". Volič hlasitosti nikdy nešel přes půlku. Dále mám k tomuto dacu přes RCA připojeny reproduktory JAMO P 404 HG a hraje to velice dobře.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 15. 8. 2014 20:42

Ako je to s nakupom priamo od Audio GD ? ma s tym niekto skusenosti? (doba dodania, postovne do CR, dph a clo?) Zaujima ma priblizna cena v e za ten NFB11 2014

"NFB-15 a NFB-11 už budou asi mimo rozpočet..." nemam nejako pevne dany rozpocet, alebo datum, ze zajtra musim nieco objednat do 200e.... Dal som si nejaku psychologicku hranicu cca 200e ktora sa moze navysit, ak to bude stat za to.

ChilliMeat, mozem sa opytat z akeho si mesta ?

Dakujem.

-- 15. 8. 2014 20:45 --

Ako je to s nakupom priamo od Audio GD ? ma s tym niekto skusenosti? (doba dodania, postovne do CR, dph a clo?) Zaujima ma priblizna cena v e za ten NFB11 2014

"NFB-15 a NFB-11 už budou asi mimo rozpočet..." nemam nejako pevne dany rozpocet, alebo datum, ze zajtra musim nieco objednat do 200e.... Dal som si nejaku psychologicku hranicu cca 200e ktora sa moze navysit, ak to bude stat za to.

ChilliMeat, mozem sa opytat z akeho si mesta ?

Dakujem.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 16. 8. 2014 14:16

Já jsem z vesnice cca 25km jižně od Brna.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod Líto 16. 8. 2014 17:42

Já jsem kupoval NFB-15 přímo od Audio GD začátkem června, balík putoval týden, poštovné bylo 35USD.
Clo i dph bylo tuším asi jen 540Kč, protože prodejce se sám nabídl že na balík uvede cenu 100USD namísto skutečných 319USD.
A balík šel přes DHL, tam je tato 'taktika' často uspěšná, nikdo se neptá co je uvnitř a kolik to stálo.
Z mé strany naprostá spokojenost.
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 21. 8. 2014 07:30

ChilliMeat, dokaze iFi Micro iDAC regulovat hlasitost na RCA vystupe ?
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 21. 8. 2014 16:08

Nedokáže.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 8. 2014 21:51

to Líto: jak jsi spokojený se zvukem NFB-15? Píší, že jde o DAC/pre-amp/amp sluchátkáč čili doufám, že umí regulovat hlasitost na RCA, protože chci využít DAC/pre-ampu u mého koncového zesíku. Už ho mám na cestě a použil jsem taky služeb DHL díky jejich ´úlevám´při clení.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 8. 2014 17:22

bogino píše:Pouvazuj nad Audio-gd NFB-11(2014). Kvalitny USB prijimac a DAC a na svoju cenu mimoriadne kvalitny a vykonny diskretny sluchatkac. Line out pre monitory samozrejme ma, dokonca aj regulovany.
Sice sa tu piše o NFB-11, ale NFB-15 je ten isty pristroj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Líto 22. 8. 2014 17:48

Spokojenej jsem velmi.
Hlavně předzesilovač příjemně překvapil, v porovnání s Audinstem mx1 kterého jsem měl dříve, má pre-amp v NFB15 více energie, více dynamiky, rozdíl je znatelný hned na první poslech. Hlasitost na RCA výstupech regulovat jde.
Sluchátkový zesilovač ze začátku se mi jevil nepatrně tmavší, ale byl jsem navyklej právě na Audinst, a ten těch výšek do sluchátek posílá až až. Teď s odstupem bych NFB-15 hodnotil jako neutrální ve všech pásmech. Rozdíly ve zvuku obou sluchátkových zesílovačů jsou ale minimální.
Několik hodin jsem také laboroval s nastavením filtrů a oversamplingu, a ač někdy slyším 'trávu růst', tady rozdily neslyším vůbec žádné. Oboje (OS i filtry) se přepíná pomocí kontaktů uvnitř přístroje, tzn. (pro mě) o dva zbytečné přepínače na čelním panelu méně.
Pokud budeš OS a filtry taky zkoušet, při demontáži dej pozor na samolepku, asi není radno ji přetrhnout, při troše šikovnosti se ti krásně odlepí od horního deklu. Kontakty jsou celé zapatlané černým lepidlem, jako by výrobce ani nechtěl aby se v tom zakazník vrtal, chvíli mi dalo celé to očistit.
Celkové zpracování perfektní, NFB15 je už 'kus železa', ale pořád se vpohodě vejde na pc stůl.
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 8. 2014 19:24

Super, díky za rozepsání. Už ho mám na cestě, tak doufám že nezůstane někde na celním a doputuje co nejdříve. Za kombinaci 3 v 1 má bezkonkurenční cenu bez zbytečně přidané ceny za značku a nálepku hifi. Potom napíšu jak hraje s mým NADem, který má výšky příjemně načechrané a trochu zvýrazněné. Jsem zvědavý i na předzesilovač, budu ho využívat u v tomto režimu než seženu vhodného parťáka k mému koncovému zesilovači, kvůli tomu jsem bral právě NFB-15.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 8. 2014 09:14

Ohledně záruky mi píší, záruční pečeť nesmíš sundat do doby než potvrdíš, že zařízení pracuje v pořádku. Potom lze pečeť sundat a měnit např. zmíněné nastavení filtrů a záruka je stále platná! Jen pro info co jsem obdržel. Jinak zásilka DHL směřuje přímo do Ostravy, čili je velká šance, že dodání proběhne hladce bez zdržení a přirážek.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků