DAC/AMP a integrovaná zvukovka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 21:34

Nevíte proč mi s Fiio nejde zvuk při přehrávání videa ve formátu DVD (Video_TS) a v .avi ve Windows media playeru? Na integrované zvukovce to šlo... Tak jsem to zkusil v jiném přehrávači (Media player classic) a tam zvuk jde. Nevíte co s tím, aby to hrálo i v běžném Windows media playeru?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uk99 20. 8. 2014 22:05

A zbytek formátů v WMP hraje normálně? Koukni do nastavení zvuku. Jinak nejlepší rada asi je přehrávat hudbu ve Foobaru a videa ve VLC.
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 22:40

.mkv .MP4 a .M4V hrají normálně. To bude asi něco s kodeky, nevím... Ale na integrované zvukovce zvuk ve Windows media playeru jde ve všech formátech videa. Tak teda nechápu, proč přes Fiio ve WMP zvuk nejde, ale v jiném přehrávač jde.

A taky někdy třeba na 5 vteřin zmizí obraz ve WMP v těch zmiňovaných formátech a nebo se obraz chvíli seká... A to ještě před nějakými 2-3 dny to šlo úplně bez problému...

Hmmm, takže s tím zvukem už to asi jde. Zkusil jsem v ovládacích panelech - zvuk něco upravit:
Kódované formáty a "které z těchto formátů umí digitální zařízení dekódovat? a když jsem zrušil zaškrtnutí "Dolby Digital" tak už zvuk zázračně jde. A obraz už taky nemizí... tak já tady nad tím sedím celý večer a nakonec je to jen jedno malé políčko, kde stačilo zrušit zaškrtnutí... Prostě Windows :D
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 21. 8. 2014 07:06

uk99 píše:Jinak nejlepší rada asi je přehrávat hudbu ve Foobaru a videa ve VLC.

Vsetko je subjektivne preto by som slovne spojenie "nejlepsi rada" nepouzival, alebo sa mu vyvaroval. Nik nema povestnu Ekkar-vu kristalovu gulu.
Co zaberie na jednom PC(zostave) inde nemusi a skusil som toho pozehnane...

Hudba-Foobar
Video- K Lite Mega Codec Pack s MPC-HC + Reclock ak treba.

Na video nic "lepsie" (moj pripad) nepoznam v spojeni s lcd SONY, hlavne ak ma dakto problemovy procesor(Intel G630T) ako ja...

_TiGeR_ píše:.....Prostě Windows :D

alebo ten "clen" medzi klávesnicou a stolickou ;-) :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 21. 8. 2014 12:17

Tak to vypadá, že moje FiiO E10 je použitý kus... Protože v návodu je napsané, že v balení má být 8 nalepovacích gumových nožiček a je tam vysvětleno jak je nalepit na zařízení... ale já jsem už měl 4 nožičky nalepené, když jsem to rozbalil. Kdyby to byl nerozbalený kus, tak by třeba ani nebyl problém s tím potenciometrem... Koupil jsem si to na Alza.cz... ale tímhle u mě skončili. Jasně jsem si objednal NOVÝ kus skladem a oni mi poslali rozbalený a použitý...

Díval jsem se i na videa "unboxing" a všude byly nožičky ještě nenalepené.

Tak jen bych chtěl varovat ostatní před nákupem na Alze. Prodávají použité zboží jako nové.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 21. 8. 2014 14:19

Tak to vrat... ak si nespokojny.
Nemusis vôbec udavat dovod. Ak sa nemylim tak mate u Vas na to 14 dni.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 21. 8. 2014 17:48

No možná jen kvůli té nesouměrnosti zvuku pod 0,5 dlkem... Ale když říkáte, že je to normálka, tak to pravděpodobně bude mít i jiný kus E10.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2014 18:14

Ešte raz, to nebude mať len iny kus, ale väčšina zariadeni s poťakom. Obzvlašť u takto lacnych zariadeni. Takže kľudne môžeš ten E10 vymeniť za niečo uplne ine, toto tym ale veľmi nevyriešiš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 21. 8. 2014 20:12

Tak to mi tak ani nevadí, pokud i ostatní zařízení i třeba Audinst a dražší to tak mají taky. Stejně to pod 1 dílek nedávám. Spíš jsem překvapen tím, jak v Alze podvádí. Prodají Vám použité, rozbalené zboží, i když jste si objednali originálně zabalené nové. Tak tím u mě skončili. Dávejte si pozor, pokud nakupujete v tomto obchodě.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 8. 2014 07:01

Nemuselo to byt rozbalene. Kludne to tam mohli nalepit aj v tovarni priamo Cinania napr. pri vystupnej kontrole atd. To ze niekde na youtube si videl nejake video nic neznamena. Kludne mozu rozne varky balit inak. Nejdem sa Alzy zastavat, ale mozu v tom byt nevinne, moznosti je viacero.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 2. 9. 2014 16:59

Myslím si, že se skladník v Alze jednoduše spletl. Je absurdní si myslet, že na jedné straně rozdělují zboží do různých skupin "použitelnosti" a na druhé to pak prodávají jako nové. Viz zrovna FiiO, kde je to dobře vidět. Vše je jen o konkrétních lidech.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 2. 9. 2014 23:11

Tak asi s tím nic dělat nebudu, nechám si ho, hraje dobře... až na tu nesouměrnost pod 0,3 dílku. Ještě jsem si všiml, že když otáčím kolečkem při hraní hudby, tak v pravém sluchátku chrčí... Spíš jen když jsou slyšet hlavně basy. Když nic nehraje tak to nechrčí. A když s ním neotáčím, tak taky ne. Je to taky běžné, jako ta nesouměrnost?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 3. 9. 2014 20:28

Nesouměrnost je zcela normální, to chrčení by dělat v ideálním případě nemělo... Ale je pravda, že jsem se s tím u některých levných zařízení už setkal (např. Fiio E9 mi tohle dělalo).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 4. 9. 2014 15:32

Nesouměrnost na začátku dráhy potenciometru je běžný jev. To chrčení během změny hlasitosti se může vyskytovat i u dražších věcí - viz recenze CypherLabs Picollo (399$). Moje FiiO E09K tím ale netrpí.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 4. 9. 2014 16:17

Jo jinak OK. Taky bych tohle vše mohl řešit tím, že s kolečkem nebudu vůbec točit a hlasitost budu ovládat tak jako dřív ve Windows. :D Ale kolečko je víc praktické.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků