DAC/AMP a integrovaná zvukovka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod uk99 16. 8. 2014 00:31

Hraje to obojí. Možná je to kravina ale měl jsem pocit že zapojená sluchátka mají vliv na zvuk reproduktorů, teď se mi to nechce zkoušet, uvidíš.
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2014 06:22

Vypajat konektory nutne nemusis. Ked budes pocuvat cez sluchadla tak repro predsa jednoducho vypnes. A ked budes pocuvat repro tak tie prehlusia sluchadla a moze ti byt jedno ze hraju aj tie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 16. 8. 2014 11:16

Ok, díky. To jsem přesně potřeboval. Z toho Realteku totiž nedokáže zároveň hrát zvuk z předního panelu do sluchátek a ze zadního do reproduktorů.

V pondělí nebo v úterý bych měl mít FiiO, tak pak napíšu jak hraje.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 10:55

Takže E10 už mám doma. Stačilo to jen zapojit a vše se samo nainstalovalo a hlavně tam nejsou žádné zbytečné ovladače jako v Realteku.

Žádný šum ani jiné rušivé zvuky nejsou slyšet ani při přehrávání videa a hraní her, takže OK.

Kvalita zvuku je taky lepší. Zvuk mi příjde trochu víc prostorový, lepší jsou hlavně střední tóny a celkově lepší detaily a není to přebasované.

Hlasitost je na mě až moc vysoká, takže ve Windows to mám na 50% a na ovládání hlasitosti na E10 většinou na 2 a 3, max. na 4 dílky.
Nevím jestli to ovlivňuje nějak kvalitu, když to nemám ve Windows na 100%.

Takže vše je OK, jen když ztlumím zvuk pod 0,5 dílku, tak zvuk hraje víc z levé strany. Ale nějak zvlášt mi to nevadí, pod 1 dílek to nedávám. Je to tak u všech E10 Olympus, nebo je to vada konkrétního kusu? Četl jsem, že to dělá více lidem.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uk99 20. 8. 2014 11:22

Ovlivňuje to bitovou hloubku, obecně je lepší to mít na 100% a ubrat potenciometrem, pro mě bylo maximum dva dílky. U rocku/popu tě to nemusí nějak moc trápit ale u klasiky s velkou dynamikou by ta 50% hlasitost mohla škodit. Souběh "pod půl dílku" nemá dokonalej snad žádnej potenciometr, má to takhle více méně každá e10.
Pokud používáš foobar2000 tak bych ti doporučil stáhnout do něj asio for foobar a nainstalovat si asio4all a jet přes to.
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 13:54

Já pořád nevím jak si to nastavit. Kdybych si dal na 100% hlasitost Windows, tak jsou pro mé uši snesitelné maximálně ty 2 dílky na potenciometru. :D Když mám Windows na 50% tak můžu max. 4 dílky no. Zkoušel jsem to různě, ale nepříjde mi v tom rozdíl, když dám Windows třeba na 10% a potenciometr na nejvíc. Nebo naopak... časem to nějak vyladím.

A takže ten nesouběh "pod půl dílku" není teda vada? Je to běžná věc i u ostatních zesilovačů? A ty jsi měl teda E10 a taky Ti to dělalo?

Jinak bass boost je dobrá funkce, ale mám radši přirozený zvuk, takže to mám vypnuté.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 8. 2014 14:25

Idealne je mat hlasitost v PC na 100% alebo blizko 100% (v systeme a aj v softverovom prehravci) a ovplyvnovat ju az potenciometrom E10. Pri opacnom pristupe budes v nejakej miere stracat na impakte, dynamike a rozliseni.

Ak musis ist s citlivymi sluchadlami na prilis nizkej hlasitosti, skontroluj si nastavenie GAIN na spodku pristroja a nastav si nizsi zisk (gain) zosilnovaca. Tento prepinac si vyssie nespominal, presne na to tam je. Pokial si to mal na HIGH, prepni na LOW a tvoj problem je pravdepodobne vyrieseny.

Obrázek

Nevyvazenost celkom na zaciatku drahy potenciometra je celkom bezna, robi to aj moj E11. U mna je to vsak na tak nizkej urovni hlasitosti, ze ani s citlivymi IEM mi to nevadilo (a to nepocuvam moc hlasno).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 14:54

Ano, však ta nevyváženost je až pod nějakých 0,4 dílku, takže to nevadí.
A ten gain mám celou dobu na LOW. Vím, že HIGH je pro sluchátka s vyšší impendancí.

Ale i na gain LOW, na takové 3 dílky (u tichých nahrávek 4 dílky) a 50% hlasitost ve Windows je to docela hlasité. Nebo mám prostě citlivější sluch... :D

No zatím si to nechám ve Windows na 50%, ale v přehrávači jsem si to dal na maximum. Tam mi to připadá, že to trochu ovlivňuje dynamiku.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uk99 20. 8. 2014 15:04

Sluch máš normální, jen máš citlivý sluchátka. Nevyhovuje ti mít ve win. 100% a fiio mezi 1 a 2?
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 15:20

Tak v podstatě to tak můžu mít, ale není tam už tak velká možnost ovládat hlasitost :D jen mezi 1 a 2. Méně než 0,5 už to utíká doleva a víc než 2 je to strašně nahlas. No možná je zvuk trochu lepší, když je Windows na 100%, ale je to těžké porovnat. No prostě to časem nějak nastavím.

Jinak jsem s E10 spokojený :) až na tu nesouměrnost pod 0,5 dílkem. Zvuk je lepší než Realtek a hlavně není slyšet šum a vrčení a jiné zvuky z počítače.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 8. 2014 15:57

Ten nesubeh kanalov nie je vecou len E10. Tym trpi väčšina zariadeni s potenciometrom. To je normalka, s tym veľa nenarobiš.
Pokiaľ ti vyhovuje viac krutiť kolečkom, tak si to daj v systeme tichšie. No problem. Sice sa straca bitova hlbka, dynamika atd. ale keby ti to tu chlapi nespomenuli tak si tonajskôr ani nevšimneš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 16:18

Ok :) je to jen takový detail. Ten rozdíl oproti Realteku jsem poznal hned po prvním přehrání hudby. A to jsem se bál, že nepoznám rozdíl. :D
Naposledy upravil _TiGeR_ dne 20. 8. 2014 16:24, celkově upraveno 1
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 8. 2014 16:21

HD558 su slušne sluchadla na to aby sa ten rozdiel počuteľne prejavil.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 20. 8. 2014 16:28

Ještě, že se takové krabičky vyrábí. Několik procent lidí to dokáže ocenit, zbytek ať si poslouchá z notebookových repráčků atd. Když z takových zařízení slyším hrát hudbu tak se mi dělá zle, hlavně od té doby co mám HD 558. :D
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 8. 2014 18:53

A to je len obyčajne Fiio. Uplny lowend medzi takymi krabičkami.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků