Oehlbach XXL DAC-Ultra

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dofo 10. 7. 2014 09:04

Dalsi z mnozstva pristrojov pre sluchadlovych nadsencov za slusnu cenu, ktory bude dostupny v septembri:
http://www.i-fidelity.net/news/details/ ... d-dac.html
Obrázek
Obrázek
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 10. 7. 2014 09:27

Pozrel som si aj stranky vyrobcu, ale presnejsie technicke udaje tam nie su uvedene, nevidim tam presne uvedeny ani len DAC chip a to uz maju hotovy produktovy list a aj manual. Ziadne parametre sluchatkoveho zosilnovaca - vystupna impedancia, vykon do zataze atd.
http://www.oehlbach.com/de/home-hifi/el ... =296645101
Takychto kompaktov je kopec. Z toho nicoho, co vyrobca o produkte ponuka (ono vlastne ma uvedene, ze kontakty su pozlatene 24 karatovym zlatom a to dal ako prvu feature ;) ) vlastne nerozumiem, cim by ma mal tento vyrobok zaujat.

Taky Kingwa (Audio-gd) nepise o 24 karatovom zlate, pozlatene kontakty su proste standardom, ale uvadza relevantne technicke udaje.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dofo 10. 7. 2014 11:41

Je tam pouzity hochwertiger High-End 32Bit/384kHz D/A-Konverter (Burr Brown) :-)
Nepredpokladam vsak, ze to bude konstrukcne a suciastkovo top vyrobok, navyse Oehlbach je skor znamy svojimi kablami. Uhorkova sezona Peto....:-)
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 10. 7. 2014 12:22

tu je hochwertiger High-End XXL ultra posluchac zo stranok Oehlbach:

Obrázek
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 11. 2014 16:16

...náhodou mám teraz XXL DAC-Ultra doma ... a myslím, že je to celkom podarená krabička! 8-)

oehlbach_xxl_dac_ultra_xb600.jpg
Podľa mojich prvých dojmov je zvuk v pohode, pomerne neutrálny (aj DAC aj analóg RCA) bez nejakých vážnejších problémov (dobrý aj s TH-900kami, ale napr. na COP moc nie) ... je jasné, že HP-A8 to nie je, ale mne sa to celkom páči (napr. v spojení s mojim starým DVD S-49 cez optiku) ... celkové prevedenie možno nie je stopercentné a aj napájanie sluchátkového výstupu nie je úplne "Hi-End", ale páni čo by ste chceli za tie prachy!?!

oehlbach_xxl_dac_ultra_xc1024.jpg
PS: v sluchátkovom výstupe je TPA6120A2 (nameraný výstupný odpor 10 ohm a max. výstupné napätie 6,95Vrms/600ohm ... čo zodpovedá zdroju cca +/-12V). RCA linkový výstup cca 2,1V ... DAC používa PCM5102
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 11. 2014 17:02

bogino píše:Pozrel som si aj stranky vyrobcu, ale presnejsie technicke udaje tam nie su uvedene, nevidim tam presne uvedeny ani len DAC chip a to uz maju hotovy produktovy list a aj manual. Ziadne parametre sluchatkoveho zosilnovaca - vystupna impedancia, vykon do zataze atd.
http://www.oehlbach.com/de/home-hifi/el ... =296645101
Takychto kompaktov je kopec. Z toho nicoho, co vyrobca o produkte ponuka (ono vlastne ma uvedene, ze kontakty su pozlatene 24 karatovym zlatom a to dal ako prvu feature ;) ) vlastne nerozumiem, cim by ma mal tento vyrobok zaujat.

Taky Kingwa (Audio-gd) nepise o 24 karatovom zlate, pozlatene kontakty su proste standardom, ale uvadza relevantne technicke udaje.


Díval jsem se na ten jejich datasheet... A jsem z toho stejně znechucený jako ty. K čemu mi je dop*dele údaj 80 mW do 600 ohmů?! Kdyby tam aspoň zmínili konkrétní Burr Brown chip, který používají... :-|

Tohle bych si teda nekoupil ani náhodou... Prezentace výrobku na jejich stránkách mi připadá skoro z ranku teleshoppingu a podobných vymýváren mozku.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 11. 2014 18:02

MHOE píše:... Kdyby tam aspoň zmínili konkrétní Burr Brown chip, který používají... :-|

Tohle bych si teda nekoupil ani náhodou... Prezentace výrobku na jejich stránkách mi připadá skoro z ranku teleshoppingu a podobných vymýváren mozku.


...no tak to sa niektorým fakt celkom uľavilo, že si to nekúpiš ... marketingové oddelenie Oehlbachu s tebou totiž ani vôbec nepočítalo ... im je úplne jasné, že ty musíš hlavne poznať „chipset“, aby si vedel ako to bude hrať :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2014 21:09

Ono to má dost velkej význam, jakej čip se skrejvá ve škatuli - o některejech se všeobecně ví, že jsou to laciný šmejdy a nestojí ani za 2 věci, naproti tomu jiný typy můžou mít pověst vynikající a zařízení s nima to automaticky posune do žádanější kategorie... Nezavrhoval bych informaci o použitým "švábu" mezi ty málo nebo vůbec nedůležitý - naopak, podobně jako u auta bych její existenci pokládal za podobně vyžadovanej údaj, jako je údaj o přesný konstrukční verzi a výkonu motoru v autě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 11. 2014 22:54

Ja nezavrhujem informácie o šváboch, ale netreba to dogmatizovať ... v každom prípade bežný DIY entuziasta nemá nikdy informáciu kompletnú ... ono sa totiž šváby použité v aparátoch „renomovaných firiem“ (kde s niektorými parametrami je možné ísť v rámci dohody priamo s výrobcom čipu vysoko nad rámec datasheetu) dosť odlišujú od „tých istých“ švábov použitých v aparátoch nejakej „garážovej“ firmy (o maloobchode radšej ani nehovorím :-\ ) ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 11. 2014 18:13

MHOE píše:... Kdyby tam aspoň zmínili konkrétní Burr Brown chip, který používají...

:idea: :arrow:
PCM5102BB_x400.jpg
PCM5102BB_x400.jpg (86.97 ) Zobrazeno 12506 krát
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 28. 2. 2015 21:04

Stejnej chip PCM5102 používa taky Luxman DA-100 s cenovkou 30 tisíc Kč.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod cejny666 7. 4. 2015 17:07

Myslite ze se vyplati za ty penize? nebo nejaky doporuceni ve stejne cenove kategorii?diky
cejny666
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Lago12 18. 9. 2018 10:28

Ahoj.
Mám možnosť kúpiť tento produkt, avšak na internete sa stretávam s problémom, že prevodník nemá driver pre windows 10.
Drvivá väčšina článkov a recenzií je v nemčine a tú nezvládam.
Vedel by mi niekto poradiť?
Ďakujem
Lago12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 9. 2018 11:28

Ak sa nič nezmenilo, tak to stále pokračuje a ak tá krabička nemá možnosť fungovať aj v 1.1 móde (teda do 24/96 či ako to je), tak by inak nešiel.

Prvé miesto, kde takéto veci riešiť je ale výrobca, ozvi sa im.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků