Miniaturny 40€ async USB DAC UD110 od Stoner Acoustics

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 4. 2014 21:42

Bogino : Hmmm....tak, ale zaujíma ma teda toto : keď si kúpim ten DAC a pripojím ho cez USB do počítača....je to to isté, ako do mobilu ? ... takže aj v prípade PC tiež budem potrebovať zosilňovač ? (mám zvukovku Tascam, ale bez DACu) ... Lebo keď hej, načo je to dobré ? Veď samotný slúchadlový zosiňovač predsa má výstupy na slúchadlá... načo by mi potom k nemu bol tento DAC ? .... Chcem proste tento DAC len zapichnúť do notebooku po pravej strane do USB vstupu, napojiť naň slúchadlá (MODované Superlux HD330), a počúvať...nie ešte medzi to pchať niečo, na čo nemám peniaze. Je to teda takto možné ? Díky za odpoveď.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 17. 4. 2014 21:59

takže aj v prípade PC tiež budem potrebovať zosilňovač ?

ano.

DAC je sucast kazdej zvukovky. Akosi is nepochopil, ze kazdy prevod z digitalu na analog ide cez DAC. Tvoja zvukovka vari nema analogovy vystup?

Sluchadlovy zosilnovac ma vystupy na sluchadla, ale ma digitalny vstup?

Nejde len o typ vstupu a vystupu, ale hlavne o kvalitu (aspon pre niektorych), takze nam nie je jedno, ci DACom je integrovana zvukovka, alebo nieco lepsie.

Potrebujes vyjasnenie v zakladnych pojmoch, to sa posnaz sam, google, wiki a pod. Plus zdravy rozum.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 18. 4. 2014 04:33

myslim, ze bogino Ti to patricne vysvetlil.
minimalne Ti vsak chybaju zakladne znalosti a informacie.
a ak by si si chcel hudbu vychutnavat na cestach tak to sa radsej pri sucasnych znalostiach zameraj skor na ine zariadenia typu sansa ci zanovnejsi iPod.
nakolko pripojenie usb DAC k telefonu nie kazde taketo zariadenie podporuje a minimalne je tu poziadavka vlastnit zariadenie s OS Android.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 22. 5. 2014 08:10

Merania pri pouziti externeho napajania: http://www.head-fi.org/t/626632/tiny-da ... t_10513081
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušin 24. 5. 2014 18:13

Momentálně není k dispozici. Zde je odpověď od výrobce:
Sorry for the late reply and thanks for showing interest in UD110. Unfortunately, the UD110 are completely out of stock. Please stay tuned with us for the coming products, we assure that the coming product will definitely amaze you.

,,Omlouváme se za pozdní odpověď a díky za projevují zájem o UD110. Bohužel, UD110 jsou zcela vyprodán. Prosím, zůstaňte naladěni s námi v nadcházejících produkty, ujišťujeme, že přichází výrobek bude určitě ohromí´´
Dušin
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 24. 5. 2014 18:17

Zda sa, ze ho uz neplanuje dalej vyrabat a ze pripravuje nieco nove.
Tipujem, ze prida sluchatkovy zosilnovac.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r33d 15. 2. 2015 23:09

Zajímavé téma, díky. Aktuálně je verze STONER ACOUSTICS UD120. Straně mne láká myšlenka ukecat někoho DIY pozitivního a jednu krabičku s AMPem si udělat :)
r33d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 15. 2. 2015 23:34

Obcas sa tu vyskytne v bazari FiiO E10 za 1000 Kc, alebo E12 za cca 2000.
Alebo si na ebay vyhladaj cmoy http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... y&_sacat=0
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků