USB DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 7. 2014 20:36

Vykonovo moze byt ten Audinst zbytocne silny a dnes uz mam aj zabrany ho odporucat, lebo medzicasom prisli na trh nove zariadenia, ktore pouzivaju integrovane obvody, co pred par rokmi neboli.

To je sice pravda, ale treba brať do uvahy aj to, že napr. taky XS je vzhľadom k možnostiam pripojenia podstatne menej použiteľny ako Audinst. Takže ono sa to veľmi neda porovnať, keďže oba mieria na trochu inu cieľovu skupinu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 12. 2014 22:05

menší refresh...
E10k vs HUD-mini Audiotrak Prodigy Cube?
napájať to bude Microlab B77(neskôr Solo6C) a Kingston Cloud (QPAD-QH90/TakstarPRO80) a hypoteticky pre NB, kde by som asi použil kvôli kompaktnosti svoje Soundmagic ES18 (jedno slúchadlo sa rozpadlo, musím spájkovať späť kábliky - neskôr pravdepodobne upgrade na vsonic VSD1S)
z toho, čo som pochytil nepotrebujem potenciometer pre repro - tie, čo mám a aj tie, čo plánujem to majú v rámci nich a ďalej som na slepom bode

teda ak niekto okúsil E10k aj HUD-mini, tak by to bolo skvelé ;-)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 12. 2014 11:16

Zítra by mi měl dorazit Audinst HUD mini, tak potom dám vědět, jak to hraje, i když zatím mám jen sluchátka AKG K404 a upgrade na něco lepšího je v plánu až po novém roce.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2014 11:42

hudmini vypadlo - nedostupné
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 12. 2014 11:51

asi jsem vzal poslední kus na K24.cz
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2014 11:57

aj si vyberal, či jasne si šiel po hud-mini?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 12. 2014 12:04

Tak koukám, že na stránkách je pořád skladem:
http://www.k24.cz/search/cs/run/showPro ... ry=audinst

-- 18. 12. 2014 12:14 --

Vybíral jsem, pročítal diskuse na zahraničních fórech, testy apod.
Podle všeho je HUD mini trochu lepší zvukově než E10K, navíc má lepší konektivitu.
Dokonce jsem narazil na názory, že hraje líp než Fiio E17, což mě trochu překvapuje, ale nemám možnost to ověřit.

HUD mini má trochu slabší zesilovač třeba proti MX1, takže už se moc nehodí pro sluchátka s vysokou impedancí nad 300 ohm, ale E10K je na tom podobně, do 300ohm OK, nad 300 už je to slabé.

Ještě jsem přemýšlel, že bych zkusil nějaký malý DJ DAC, třeba Reloop play nebo traktor audio 2 MK2, podle recenzí taky výborné (traktor trochu lepší než reloop), ale všechny testy byly pro DJ, jako klasický audio převodník žádný.
Traktor má trochu nevýhodu, že umí vzorkovací frekvenci jen 24bit/48kHz (pozor na hodnoty uváděné v naších e-shopech, liší se od oficiálních stránek výrobce), ale zase má dva regulovatelné 3,5 jack výstupy, jeden pro sluchátka, druhý pro repro.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 12. 2014 12:58

tombas píše:Podle všeho je HUD mini trochu lepší zvukově než E10K, navíc má lepší konektivitu.
Dokonce jsem narazil na názory, že hraje líp než Fiio E17, což mě trochu překvapuje, ale nemám možnost to ověřit.

Nie je dovod si mysliet, ze E17 ma lepsi zvuk nez novy E10K, skor ocakavam, ze je to s novym modelom E10K naopak.
E17 je drahsi kvoli tomu, ze ma lepsiu konektivitu (vstupy, vystupy), lepsie moznosti nastaveni (equalizer ...) + bateriove napajanie. To nemoze byt zadarmo.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2014 13:35

ekvalizér tiež nie je na škodu, pokiaľ e10, ak sa nemýlim je driver-less, teda tam asi ťažko očakávať ekvalizér, teda taký audinst má ovládače, kde.je aj ekvalizér, či?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 12. 2014 14:25

Audinst má hlavně celkem slušnou zákaznickou podporu, fórum na svých stránkách, nové ovladače pro win 8/8.1 a aktualizaci firmware, což není úplně běžné u většiny low-end značek.
Jestli má nějaký ekvalizér nevím, ale možná se to dá řešit i softwarem třetích stran.
Dočetl jsem se, že se dá použít třeba ekvalizér v iTunes.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2014 15:53

to áno, rovnako napríklad vo winampe, no prídu veci ako YT a napríklad hry a tam už ekvalizér nie je

edit://už aj na k24.sk je zase skladom hud-mini...takže dilema späť, toto je zlé, že nemám s týmto dostatok skúseností, teda neviem, čo by som mal očakávať ako od prodigy, tak od hud-mini alebo e10k, o to ťažšie je si naslepo vyberať, čo by bolo lepšie
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 12. 2014 16:10

E17 ma hardverovy equalizer v analogovej casti, ovladanie tlacitkami, informacia na displeji.
E10 ma bass boost, ktory je takym zjednodusenym equalizerom, aspon co sa basov tyka.

Equalizer nebyva sucastou drivera. Ale byva sucastou SW ku integrovanej zvukovke.
V pripade lacnejsich zariadeni, o ktorych sa v tejto teme bavime, ma equalizer svoje miesto.
Audiofili sa snazia svoje zvukove retazce doladit tak, aby equalizer nebolo treba. Vyse rok som equalizer urcite nepouzil ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2014 16:52

viem, že je to riešene SW, to je jasné, len to je sú časťou "utility", ktorá je k driveru, keď ho človek inštaluje...napríklad pri mojom realteku AC1150 to je "Správce zvuku Realtek HD"

rozmýšľam, že nebudem to riešiť nejako ďalej a zajtra doobedu objednám fiio e10k, majú to bohužiaľ na slovensku len na hifisluchadla.sk a tam to je na externom sklade, takže si ešte pekne počkám a dočkám sa možno posledný decembrový týždeň, ešte skúsim niečo pohľadať a teoreticky by som zobral hud-mini, keďže je znovu na k24.sk skladom a mal to aj pred sviatkami
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 12. 2014 17:58

Taky jsem měl objednané Fiio E10K, ale jelikož nebyl skladem a další dodávka je v plánu snad koncem roku, vzal jsem HUD mini. Osobně si myslím, že je to kvalitativně naprosto rovnocenné zařízení s výhodou lepší konektivity.
Zítra večer sem hodím první dojmy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 12. 2014 21:13

ja som napríklad zistil, že by sa mi zišiel mic in ako je na prodigy, pretože kvalita nahrávania na integrovanej 1150tke od realteku (MSI Gaming5) nie je nic moc a ja občas aj nahrávam interne z PC nejaké veci, no takže zase som si dal chrobáka do hlavy, no to už nechám na svojom uvážení, že ako sa nakoniec rozhodnem, uvidím :)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků