[recenze] HRT MS II vs Firestone ILTW + 4 sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 14. 10. 2012 21:20

lieti mi to pozical so solidne vyzerajucim RCA kablom, ktory je sucastou dodavky a ten som aj pouzil, kedze lepsi nemam.
Kabel + zdroj davam na obrazku. Vlastne este je dodany I2S kabel, vyzera ako klasicky LAN kabel, ten na fotke nie je, ostal v krabici, lebo som ho nepouzil.
Přílohy
ILTW_kable.jpg
Kable ku ILTF + zdroj (I2S kabel na obrazku nie je)
Naposledy upravil bogino dne 14. 10. 2012 22:50, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lieti 14. 10. 2012 21:46

Výborné čítanie, vďaka za test a recenziu. Veru verím aj ja, že niekedy je menej viac, resp. nie je všetko zlato, čo sa zľavou blyští (z 300€ na 200€). Každopádne sa aj ja asi poobzerám po HRT MS II, keďže sa mi hlavne nechce HW/SW issues riešiť. Akurát pri predaji ILTW mi asi táto recenzia moc nepomôže ;-) Jo a hlavne vďaka za návod ako ten DAC rozchodiť.
lieti
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 14. 10. 2012 22:01

je vidět zapálení pro věc a hlavně hudbu všeobecně.bravo a dík za zhodnocení zařízení!
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 14. 10. 2012 22:17

lieti píše:Každopádne sa aj ja asi poobzerám po HRT MS II, keďže sa mi hlavne nechce HW/SW issues riešiť.

S vysokou pravdepodobnostou (kedze nejde o novy produkt) by si s Win7 32bit nemal issues.

Je bezne, ze predajca umoznuje vyrobok v nejakej casovej lehote vratit (dolezite je dohodnut vratenie co najskor, cestovat to nasledne moze dlho). Ak sa naozaj obavas 'issues', kontaktuj predajcu, opis mu tazkosti na Win7 64bit a spytaj sa ho na moznosti riesenia alebo vratenia. Uvidis, ako zareaguju. Za otazku nic nedas.

Prehladaval som aj web na ILTW a Win7 64bit, ale nikto sa nechvalil, zeby fical asynchronne na 64bit OS. Debaty o driveroch na forach su dost zmatocne.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 14. 10. 2012 23:33

Este som si spomenul, ze som neporovnal zvuk ILTW v adaptivnom USB rezime s asynchronnym.

Rozdiel je jasne pocutelny. Na porovnanie som opat pouzil No Quarter, lebo tuto vec mam napocuvanu. Dalej som skusil aj tu trubkovu binauralnu nahravku. Zvuk v adaptivnom rezime sa napadne podoba zvuku DACu FiiO E10 (ten ma aj line out a aj som ho v minulosti skusal s BVa Headampom). Urobil som este dalsi pokus, ku ILTW v adaptivnom rezime som pripojil FiiO E11. Zvuk nebol lepsi, nez ide z FiiO E10.

Strata detailov v adaptivnom mode je oproti asynchronnemu evidentna. Na tom istom hardveri ide o vyrazne vacsiu zmenu, nez aky je rozdiel vo zvuku v async mode medzi MS II a ILTW. Toto je pre mna zaujimave zistenie. Je fajn, ze ILTW toto umoznuje porovnat.
Naposledy upravil bogino dne 15. 10. 2012 14:07, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod encroft 15. 10. 2012 13:03

Máte nějaký tip, kde se dá HRT nejvýhodněji koupit? Pokud je HRT zvukově lepší a porovnám-li cenu (ILTW u nás stojí 7500,- a HRT na cca 150 $ ), pak by se jednalo o skvělou koupi...
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 10. 2012 14:06

Moj som kupil z ebay.de za 149 € z Nemecka, cena zahrna dopravu a dorucenie kurierom.
viewtopic.php?f=1920&t=1174765&p=9034014&hilit=Music+streamer+ebay#p9034014
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 10. 2012 19:54

Pocas testu som sa vo velkej miere zaoberal stabilitou ILTW na mojom notebooku a nenasiel som si cas zahrnut od testu aj IEM Vsonic GR04. Tak to urobim oneskorene teraz. Nejde uz o test DACov, ale skor o doplnenie porovnania nahlavnych sluchadiel z testu.

V kapitole, venovanej sluchadlam, som sa o GR04 vyjadril, ze hoci dych nevyrazia, su nezvycajne vyrovnane a hlavne nemaju vyraznu slabinu, co je ich najvacsia prednost. Pri nich nehrozi, aby ste ich zlozili z usi s konstatovanim, ze "toto sa na nich uz neda pocuvat". Je tazke najst skladbu, o ktorej by sa dalo povedat, ze GR04-kam vyslovene nesedi. Sice neposkytnu taku mieru vykreslenia detailov, ako testovane nahlavne sluchadla, avsak neurazia a trufam si tvrdit, ze v teste spolu s Amfitonmi a Beyermi patria zanrovo medzi najuniverzalnejsie.

Urobim dost nezvycajnu vec. Do GR04-iek natlacim presne tie iste 3 HiRes 96k binauralne nahravky, ako v predoslom teste a ako stvrtu pridam moju oblubenu testovaciu No Quarter od Led Zeppelin. Je to hlupost pustat od sluchadiel za 44€ 96k/24bit nahravku? Co urobi binauralna nahravka s IEM? Spomente si, mimoriadne dynamicka HiRes country skladba v teste "odrovnala" AD700-ky, v trubkovom cisle boli SRH940-tky neprijemne ostre, Bachove organove cislo v nahote ukazalo slabu stranku SRH940 a komplikovanost a pestrost No Quarter bola akosi nad sily AD700-iek. O GR04 pisem, ze nemaju vyraznejsie slabiny. Teraz, pred testom si myslim, ze tieto spunty mi sice zrejme dych nevyrazia, ale zahraju solidne v kazdej z testovanych skladieb. Bude tak? Citajte dalej! :)

Amber Rubarth - Storms Are On The Ocean (country, spev, akusticka gitara, slaciky)

Akusticka gitara ma prijemny zvonivy zvuk. Kratke zatlacenia hlasu na vyssiu uroven hlasitosti su v usiach "citit", ale este je to v norme. Tak na hranici. Zatlacenie cela je OK. Hlas je taky neprifarbeny, nepritepleny, nema detail drahsich nahlavnych sluchadiel. Chyba tomu taky ten WOW efekt, ale sluchadla to zahrali so ctou.

Wycliffe Gordon & Friends - Back Home Again In Indiana (dychova kapela s tradicnymi bicimi)

Tak ako, nebudu trubky hlasnej dychovej kapely na 24 ohmovych IEM prilis ostre? Je to opat tak na hranici, o ostrosti sa tu da hovorit, ale nie v takej miere ako u Shuriek a AD700-iek. Dobre usadene penove spunty to zvladnu este v norme. Bicie su slabsie, to je hlavny poznatok. Priestor taky ako u Beyerov a AD700-iek necakajte. Celkovo tato ostra nahravka dala GR04-kam viac "zabrat", nez predosla country skladba. Da sa povedat, ze sice o sklamani sa neda hovorit, tento zaner GR04-kam sedi menej. Tu treba skor sluchadla typu DT880 600 Ohm, ktore dobre znasaju hlucnost a ostrost skladby, ktorym proste mozete "nalozit" a este sa v tom budu aj "vyzivat".

Gregory D'Agostino - Bach Toccata And Fugue (organ vo velkom priestore)

Prave sa pustam do sadizmu a do GR04 pustam brutalny organ s mnozstvom dozvukov a ozvien, skladba, ktora Shurkam totalne nesadla. Co to urobi s lacnymi spuntami?
Farba organu je prekvapivo verna. Chyba tam detail Amfitonov vo vykresleni dozvukov, ale dozvuky tam su. Chyba ta uzasna atmosfera doznievajucej zvukovej vyplne velkej haly, aku podali Beyery, ale priestor velkej haly predsa len citit. Hlasnu pasaz zvladli GR04ky dobre, pociatocny bas bol slusny, v hlasnej casti urcite ovela lepsie nez Shurky, na ktorych sa zvuk zlial, tu ostal konzistentny. Skratka, nebolo to tak celkom ono, opat tomu chyba WOW efekt, ale ani to nebol "pruser". Skor dobre nez nie. Ale na organove cisla Bacha radsej ine sluchadla. Tato skladba je velky oriesok aj pre sluchadla ineho kalibru.

Led Zeppelin - No Quarter (rock)

Konecne pustim do GR04 nieco, co nie je dynamicky brutalne a ani zvlast ostre, ajked zaverecna pasaz ostrost v sebe urcite ma. Tato skladba sa vyznacuje komplikovane farebnymi stredmi, premenlivymi zvukmi s ich vlastnou texturou, do toho gitarove riffy, klavirik a nezamenitelny spev. Pojde najma o test vernosti stredov a test detailnosti.
Po par sekundach trocha pridavam hlasitost. Nezvycajny, akoby zblnkotajuci zvuk elektrickej gitary vykreslia GR04 vyborne, bicie maju dobry drive, ovela lepsi, nez AD700-ky, trocha podobny Shurkam. Hlas Roberta Planta je vyslovene prijemny. Gitarovemu riffu pocut texturu. Klavirik je farebne prijemny, ale chyba vyssi detail klopnuti. Zaver je co sa tyka ostrosti tak na hrane.
Toto cislo vychadza GR04kam najlepsie, doteraz najlepsie bolo country cislo, ale Zeppelini su lepsi. Vyzera, ze akonahle sa to s dynamikou neprezenie a do GR04 pustite nieco "normalne", zahraju velmi slusne.

Zaver

Ano, moze sa to javit ako scestne takto trapit lacne IEM. Kazda z testovanych skladieb je v niecom extremna, je to taky specificky vyber, test, ktory moze tie ci one sluchadla "odrovnat". Ale dava to informaciu o charaktere sluchadiel a o ich odolnosti voci tym tazsim veciam, ktore mozu vo zvukovych nahravkach zazniet. GR04 su zazrak na svoju cenu, ale urcite maju svoje limity. Ani v jednej z testovanych skladieb neprepadli, hrmotna dychova kapela s ostrymi trubkami im sedela najmenej. Brutalny hlucny organ, zaplnajuci halu vo velkej miere svojimi dozvukmi, im tiez celkom nesedel, ale pocuvat sa to dalo a znelo to ovela lepsie, nez zo Shuriek. Led Zep boli celkom dobri, stredy maju GR04 verne a ajked miera detailu bola nizsia, znelo to fajn.

Dnes som sa od Cinana dozvedel, ze moje GR04 Flagship-y su na ceste, tak ked o mesiac dorazia, lebo menej to trvat nebude, po ich rozohrati na nich tento narocny test zopakujem. Budem mat zaroven k dispozicii classical aj flagship edition, takze budem vam moct priblizit, nakolko sa GR04 flagship najma detailom priblizuju ku drahsim nahlavnym sluchadlam z testu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků