FiiO D3 DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod davidwebb 10. 2. 2012 01:19

FiiO D3 DAC

- Dva přepínatelné digitální vstupy (optika, koax), výstup 2x CINCH analog
- 24 bit / 192 kHz
- cena necelých 30€


Prosím vás nemáte někdo vyzkoušenou tuto malou 50g věcičku? Zajímalo by mě jak kvalitní to má výstup, např. jestli to hraje aspoň jako výstup uDacu, nebo hůř či líp. Prostě jakákoliv zkušenost přijde vhod.
davidwebb
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 2. 2012 02:40

hra to horsie ako udac
ak to chces k pc, tak zvaz xonar u1, hra lepsie ako d3 a ma aj sluchatkovy zosilovac
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod davidwebb 10. 2. 2012 13:57

Ne, já ho budu mít k TV, občas tam běží nějakej koncert dobrej tak to povedu přes D3 do preampu a do zbytku. uDac má kde kdo včetně mě, tak proto sem se ptal na srovnání s ním, abych měl představu co od toho čekat třeba. Myslím že za ty peníze asi není co řešit moc, že budu spokojenej.

Díky za recenzi Ryane.
davidwebb
Junior

Odeslat příspěvekod xenmaster 10. 2. 2012 20:16

Hrá to rovnako dobre/zle ako uDac, E10 a podobné hračky. Skúšal som to cez BV Headamp aj priamo cez jedny ťažkovybuditeľné slúchadlá aj na aktívne repro A5. Cez koax si ťahá všetok ruch zdroja (ak ho zdroj má), optika je v poriadku. Šum žiaden, zvuk je veľmi melodický a zábavný, pekne prekreslené spodné a stredné pásmo. Za tú cenu je to zadarmo.
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaPe3814 25. 3. 2013 13:38

Mám FiiO D3 ve spojení s EMTEC Movie Cube D850H a stereo receiverem Denon. Fiio jsem kupoval proto, že analogový výstup z D850H není nic moc a receiver zase nemá digitální vstup. Takže jsem připojil D3. Hudebně to hraje docela obstojně, alespoň co můžu posoudit. Přes D850H můžu pouštět do zesilovače televizi, internetové rádio, přehrávat muziku z CD nebo nebo z HD. A to je supr.
Ale, je tam jedno velké zklamaní a to při přehrávání MP3 z HD. Při přechodu od jedné písničky ke druhé v té tiché mezeře se ozve takové nepříjemné křustnutí. Je to opravdu nepříjemné a nepodařilo se mi to odstranit. Nevím přesně, čím by to mohlo být, ale zdá se mi, že přehrávač posílá při každé skladbě nějaký digitální signál pro normalizaci zvuku každé skladby a FIIO ho normálně převede do analogu, takže to křustne.

Ale otázka je, jestli by se to dalo nějak odstranit? Mám to připojené přes koaxiál, pomohla by tomu třeba optika?
PaPe3814
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kemo87 6. 4. 2013 14:04

Včera jsem tuhle věcičku přinesl domů a zatím spokojenost. Mám s tím propojenou skrz optiku televizi a aktivní repro Teufel. Původně mi šli ruchy z TV repráků, v případě připojení D03 přes optiku je vše čisté. Nápajím to skrz USB přímo z USB portu z televize takže se mi DAC zapne až při zapnutí televize, to je docela šikovný. Zvuk je zatím v pořádku. Myslim že takhle k televizi je to suprová věc, k PC a sluchátkům bych možná volil něco s USB. Za ty prachy je to fajn. Ještě dodám že mám tu modernizovanou verzi D03K Taishan.
1/ Quadral Montan mk.II + Yamaha AX-900 + Actidamp MK.II v2 + Tesla NC440 (AT-12S,CD4, Shibata)
2/ GrundigBox 650B + Universum system 8000 amp + Tesla MC600Q (AT95E)
kemo87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaPe3814 17. 2. 2017 20:15

PaPe3814 píše:Mám FiiO D3 ve spojení s EMTEC Movie Cube D850H a stereo receiverem Denon. Fiio jsem kupoval proto, že analogový výstup z D850H není nic moc a receiver zase nemá digitální vstup. Takže jsem připojil D3. Hudebně to hraje docela obstojně, alespoň co můžu posoudit. Přes D850H můžu pouštět do zesilovače televizi, internetové rádio, přehrávat muziku z CD nebo nebo z HD. A to je supr.
Ale, je tam jedno velké zklamaní a to při přehrávání MP3 z HD. Při přechodu od jedné písničky ke druhé v té tiché mezeře se ozve takové nepříjemné křustnutí. Je to opravdu nepříjemné a nepodařilo se mi to odstranit. Nevím přesně, čím by to mohlo být, ale zdá se mi, že přehrávač posílá při každé skladbě nějaký digitální signál pro normalizaci zvuku každé skladby a FIIO ho normálně převede do analogu, takže to křustne.

Ale otázka je, jestli by se to dalo nějak odstranit? Mám to připojené přes koaxiál, pomohla by tomu třeba optika?


Tak si odpovídám, optika hraje bez ruchů. Je to koaxiál, co si bere nějaké ruchy.
PaPe3814
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků