USB DAC do cca 3000,- - poraďte prosím :)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod encroft 18. 1. 2012 08:05

Ahoj,
poslouchám hudbu prakticky jen na PC a tak bych chtěl, aby byl zvuk co nejkvalitnější. Vzhledem k tomu, že do pracovního PC nemůžu instalovat žádný HW ani SW, chtěl bych kvalitu zvuku z PC vylepšit nějakým USB převodníkem, který by nahradil integrovanou zvukovku. Mohli byste mi, zejména Vy zkušenější, poradit a odpovědět na moje dotazy?:

Můžete mi doporučit nějaký USB DAC do cca 3000,-, který bude o poznání lepší než integrovanaá zvuková karta? (rozhoduji se mezi uDAC2, FiiO E10, Topping D2, Firestone Fubar 2). Sluchátkový zesilovač nemusí obsahovat. Poslouchám převážně rock, blues, jazz, instrumental (vše FLAC popř. MP3@320). Repro Canton MX (cca 5000,-) zapojené do aktivního subwooferu Teufel (cca 4000,-)

Jaký bude rozdíl oproti integrované zvukové kartě? Bude zřejmý na první poslech? (jde mi především o dynamiku, podání prostoru a detailů. Jednoduše řečeno, vyplatí se taková investice?

Děkuji Vám za Vaše rady a názory.
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2012 09:07

Tak nejak pochybujem ze pri takejto zostave ma zmysel kupovat nejaky DAC. Podla mna zbytocna investicia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 18. 1. 2012 09:40

rozdil mezi integrovanou a udac2 je slyset i na radoby repro od creativu za 1000kc :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod encroft 18. 1. 2012 09:47

Děkuji za názory. V čem je ta sestava špatná? Myslím, že repro k PC za cca 9000,- je celkem slušné (???) Nebo má DAC smysl až k podstatně dražším nebo jiným reprosoustavám?
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod glassmoon 18. 1. 2012 10:06

e10
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2012 10:50

krovak_cze píše:rozdil mezi integrovanou a udac2 je slyset i na radoby repro od creativu za 1000kc :)

Pocut rozdiel nejaky mozno bude, otazka je ci to stoji za tie 3 litre.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 18. 1. 2012 15:19

Ne že by záleželo na kvalitě výstupu :lol:

Těžko ti poradíme, mnoho dnešních PC už má výstup z integrované zvukovky čistý, bez ruchů, šumu, brumu, takže není takový problém používat pouze ten. Z výběru bych zvolil FiiO E10.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod encroft 20. 1. 2012 08:01

Zvukovka hraje čistě, bez ruchů. Spíš mi jde o to, jestli by s přechodem na DAC výrazně přibylo prostoru, detailů, dynamiky... Tím výrazně myslím zřetelný rozdíl na první poslech (pokud bych musel hledat hodinu rozdíly, jestli se zvukovkou to někde cinklo trochu míň nebo že basy jsou lehce nevýrazný, pak by to pro mě asi ztrácelo smysl).
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 20. 1. 2012 08:28

rozdil bude velkej
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenicek321 20. 1. 2012 08:31

Tak já přecházel z X-Fi gamer (lepší než integr.) na Audinst mx1 a rozdíl byl okamžitě slyšet. Po dlouhé době jsem uslyšel i levé sluchadlo, že hraje špatně. A starší nijak zázračné repro Technics, které mám připojené, tak se pocitově také zlepšilo.

Každopádně pokud nebudeš spokojen, tak máš právo vrátit (pokud byl kup z inetu), myslím si, že je to fér :)
jenicek321
Junior

Odeslat příspěvekod sp00k 24. 1. 2012 15:13

Zdravím. Nechci unášet tohle téma, ale mám velmi podobný problém - vybírám USB DAC/sluchátkáč.

Zdroj dig. signálu je PC, poslouchám hlavně metal/rock, kvalitní mp3 a stále více flac. Používám Foobar a chci, aby DAC podporoval ASIO (nebo to podporují všechny?). Stávajícím zdrojem je integrovaná zvukovka IDT, analogový výstup.

Na druhé straně řetězce je buď integrovaný zesilovač Technics SU-600 (starší kousek, po rodičích) s doma dělanými repro - 2pásmo + bassreflex, vyráběl kdysi otec, předpokládám, že budou na tehdejší poměry kvalitní, měl to určite teoreticky najetý i konstrukce je velmi bytelná. Alternativou jsou potom sluchátka Sony MDR-CD 480. Taky už to není úplně aktuální model, tehda stály okolo 2.5k.

Otázkou je, má pro tuhle konfiguraci smysl pořizovat DAC, řekněmě do pěti tisíc? A jaký byste doporučovali? Vůbec nemám představu o kvalitě uvedených komponent v porovnání s dnes prodávanými.

Samozřejmě bych pořídil taky lepší signální kabely DAC->AMP a taky tlustší a hlavně kratší kabely k repro, teď tam jsou ty původní, asi 10x delší než je třeba, průřez žádná sláva a o kvalitě materiálu si taky nedělám iluze, bylo to prostě limitováno dobou.

Taky se mi doma váli Creative SB X-Fi Surround 5.1, USB zvukovka, ale zatím se mi na ni nepovedlo sehnat ASIO ovladače a s originálníma praská atd, že radši používám integrovanou. Nebylo by i tohle zajímavé řešení? Díky předem za odpovědi.
sp00k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hynpin 24. 1. 2012 19:25

ASIO je jenom ''jedno'', musis si pohrat s nastavenim. Jinak DAC se urcite vyplati ;)
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 24. 1. 2012 20:16

sp00k píše:Zdravím. Nechci unášet tohle téma, ale mám velmi podobný problém - vybírám USB DAC/sluchátkáč.

Zdroj dig. signálu je PC, poslouchám hlavně metal/rock, kvalitní mp3 a stále více flac. Používám Foobar a chci, aby DAC podporoval ASIO (nebo to podporují všechny?). Stávajícím zdrojem je integrovaná zvukovka IDT, analogový výstup.

Na druhé straně řetězce je buď integrovaný zesilovač Technics SU-600 (starší kousek, po rodičích) s doma dělanými repro - 2pásmo + bassreflex, vyráběl kdysi otec, předpokládám, že budou na tehdejší poměry kvalitní, měl to určite teoreticky najetý i konstrukce je velmi bytelná. Alternativou jsou potom sluchátka Sony MDR-CD 480. Taky už to není úplně aktuální model, tehda stály okolo 2.5k.

Otázkou je, má pro tuhle konfiguraci smysl pořizovat DAC, řekněmě do pěti tisíc? A jaký byste doporučovali? Vůbec nemám představu o kvalitě uvedených komponent v porovnání s dnes prodávanými.

Samozřejmě bych pořídil taky lepší signální kabely DAC->AMP a taky tlustší a hlavně kratší kabely k repro, teď tam jsou ty původní, asi 10x delší než je třeba, průřez žádná sláva a o kvalitě materiálu si taky nedělám iluze, bylo to prostě limitováno dobou.

Taky se mi doma váli Creative SB X-Fi Surround 5.1, USB zvukovka, ale zatím se mi na ni nepovedlo sehnat ASIO ovladače a s originálníma praská atd, že radši používám integrovanou. Nebylo by i tohle zajímavé řešení? Díky předem za odpovědi.


ked mas w7 pouzi wasapi. ked mas xp tak nemusis pouzit asi - nastav syst hlasitost na full a pre usb zvukovku zakaz mapovanie tohto zariadenia v systeme (ovl panely) - tym obides k-mixer winXP
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sp00k 25. 1. 2012 02:08

Mám W7. Vím, že ASIO je jen "jedno", ale pokud chápu problematiku spávně, tak musíš mít na svou zvukovku drivery, které tenhle režim podporují. A na tu zmíněnou od SB jsem žádné funknční nenašel.
sp00k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sp00k 25. 1. 2012 17:00

No dobře, když vynecháme SW stránku věci, spíš mi jde o to, jestli se pro mou sestavu vyplatí DAC a jestli jo, tak jaky býste doporučili?
sp00k
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků