USB DAC do cca 3000,- - poraďte prosím :)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 8. 2017 15:42

_daRK: díky a nemusí se to vůbec externě napájet (pouze z usb) a nemá to vypínač?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 8. 2017 15:56

nie, napajane je to z toho isteho USB, co sluzi aj na zdroj zvuku. Vypinac to ma - otocne koliecko pre ovladanie hlasitosti (nie vsak pre zadny LINE-OUT) sluzi aj ako vypinac do polohy OFF. Ale ja to nepouzivam, ked vypnes PC/NB, automaticky sa vypne aj Fiio.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 8. 2017 16:00

Aha, škoda že to někdo neprodává, 2,5tis se mi za to dát hned nechce...
Navíc ten dac bude míň kvalitní než ten můj v Q1...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2017 16:02

foto1977 píše:Z těch nabízených vypadá nejvhodněji tento:
https://www.aliexpress.com/item/Music-hall-Latest-Mini-USB-TO-SPDIF-Converter-Coaxial-Optical-HA-info-PCM-AC3-DTS-Support/32816478422.html
ale kvalita je ve hvězdách...

No, tak on to je jen převod z USB na SPDIF, takže by to nemusela být tragédie, ani to není moc drahý, ale riskatní to asi je, no.

Jinak jak říkám pokud ti jde o cenu zaměřil bych se asi hlavně na bazar.
A nebo jak říká _daRK FIIO E10K 2, to má digitální SPDIF coax výstup i Jack 3,5 analogovej výstup. Mohl bys porovnat co hraje líp a to pak používat.
_daRK píše:Teraz som vyskusal, ze LINEOUT vzadu je len DAC.

Line Out znamená, že by ten výstup neměl být regulovatelný pomocí ovládání hlasitosti. Kdyby byl, tak by to vlastně nebyl Line Out.
foto1977 píše:_daRK: díky a nemusí se to vůbec externě napájet (pouze z usb) a nemá to vypínač?

Vždyť se podívej na fotky, žádnej napájecí konektor na nich nevidím. A přepínač ON - OFF můžeš nechat na ON.
anonymni

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 8. 2017 16:10

foto1977 píše:Navíc ten dac bude míň kvalitní než ten můj v Q1..

To si ako na to prisiel ? Podla mna su porovnatelne, len Q1 je portable a E10K desktop. E10K sa povazuje za jednu z Best Entry level DAC, stale mas moznost kupit to HifiMedyi.

-- 4. 8. 2017 17:17 --

L.U.K. píše:
_daRK píše:Teraz som vyskusal, ze LINEOUT vzadu je len DAC.

Line Out znamená, že by ten výstup neměl být regulovatelný pomocí ovládání hlasitosti. Kdyby byl, tak by to vlastně nebyl Line Out.

Gain mi nezafungoval tiez, je teda ten LineOut napojeny na sluchatkac, ci nie ? To len tak pre moju zvedavost.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 8. 2017 17:16

_daRK: jestli to E10K funguje jako moje Q1 tak line-out je poravdu jen výstup z DACu, zesilovací část to obchází...
Koukal jsem na to HIFIME SABRE 9018 USB DAC zde:
https://hifimediy.com/Sabre-9018-DAC
a trochu mě zarazilo v popisu funkcí: "Optical output" - to by moc na DAC nevypadalo...
p.s. omlouvám se, E10K II a Q1 mají stejný D/A čip PCM5102...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2017 17:39

_daRK píše:Gain mi nezafungoval tiez, je teda ten LineOut napojeny na sluchatkac, ci nie ? To len tak pre moju zvedavost.

Line Out by neměl být regulovaný ovladačem hlasitosti, ani ovlivněný nastavením gainu apod. Pokud by byl nebyl by to Line Out, ale Pre Out.
Tudíž pokud ho ovládání hlasitosti neovlivňuje, pak není napojený na ovládání hlasitosti a přepínač gainu pro sluchátkový výstup.
foto1977 píše:a trochu mě zarazilo v popisu funkcí: "Optical output" - to by moc na DAC nevypadalo...

Má to kombinovaný konektor. Analogový Jack 3.5 a digitální optický SPDIF v jednom. S takovým konektorem se setkáš třeba u notebooků.
Optický kabel pak musí mít takovouhle koncovku:
http://elektroelza.cz/73852-tm_home_def ... -cerna.jpg
anonymni

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 8. 2017 17:51

Aha, díky to jsem nevěděl...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 8. 2017 20:51

Ahoj, jak by jste to vyřešili na mém místě vy?
1/ Pořídit DAC a z něj to do receiveru poslat analogem
2/ Pořídit DDC a poslat to digitálně a spolehnout se na DAC v receiveru
Obojí by vyšlo na podobné peníze, takže to bych do rezhodování nepočítal...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 8. 2017 21:35

Já to mám řešené druhým způsobem. Používám optický výstup Audinstu HUD-mx1 a převod na analog nechávám na DAC v AVR. Mohl bych sice použít DAC v Audinstu a vést to analogem, ale to bych potřeboval 10m dlouhý RCA kabely.

Takže bych na tvém místě zohlednil vzdálenost mezi DAC/DDC a receiverem. Pokud jsou od sebe dál než řekněme max. 2m, použil bych DDC, signál vedl digitálně a převod na analog nechal na receiveru.

Pokud ti jde o to která varianta, jestli 1 nebo 2, bude hrát líp, tak pochybuju, že ti tu na to někdo s jistotou odpoví, prostě bys to musel zkusit.
anonymni

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 8. 2017 21:59

Díky za reakci, já mám pc hned vedle receiveru, takže propojovací kabely by byly max 50cm.
Přemýšlím jak otestovat ten DAC v receiveru, nemám klasický CD player, CDčka neposlouchám, mám teď připojen DVD player pres který pouštíme jen CD s pohádkami a písněmi pro děti. Tam jsem žádnou kvalitu nepožadoval. Teď je to propojeno obyč cinch kabely analogově, ale to DVD má i digitální výstup, takže kdybych to propojil digitální cestou tak to zpracuje až DAC v receiveru a tak bych asi poznal co od toho mám čekat ne? Ještě sehnat nějaké kvalitní CD...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 8. 2017 22:50

To je nejlepší cesta jak to vyzkoušet. Ale tady se pořád bavíme o krabičkách v ceně kolem tří tisíc a ty sháníš kvalitní CD abys to otestoval, jak kdybys to hodlal provozovat na aparatuře za statisíce. Vem prostě první zvukové CD (které není vyrobeno z mp3 souborů 128kbps) a pokud budou rozdíly mezi analogovou a digitální cestou, měl bys to poznat okamžitě. Zaměř se především na výšky, činely atd. Tam to jde poznat dobře, jestli cinkají a nebo chrčí, případně na drobné detaily zvuku, které třeba v jednom případě budou naprosto chybět a v druhém případě tam budou. Taky se může ve výškách ozývat nepříjemné sykání, může tam být nějaký šum, zvuk bude plochý bez dynamiky atd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 8. 2017 22:55

foto1977 píše:Díky za reakci, já mám pc hned vedle receiveru, takže propojovací kabely by byly max 50cm.
Přemýšlím jak otestovat ten DAC v receiveru, nemám klasický CD player, CDčka neposlouchám, mám teď připojen DVD player pres který pouštíme jen CD s pohádkami a písněmi pro děti. Tam jsem žádnou kvalitu nepožadoval. Teď je to propojeno obyč cinch kabely analogově, ale to DVD má i digitální výstup, takže kdybych to propojil digitální cestou tak to zpracuje až DAC v receiveru a tak bych asi poznal co od toho mám čekat ne? Ještě sehnat nějaké kvalitní CD...

Takovýhle porovnaní je ti k ničemu. Porovnáš tím leda převodníky v obou zařízeních + digitální transport v DVD mezi sebou.
Ohledně toho, jestli by bylo lepší pořídit samostatný DAC nebo DDC a jak to s těmi konkrétními kousky bude hrát, navíc z úplně jiného zdroje, ti to neřekne vůbec nic.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 5. 8. 2017 23:13

No ale zjistí, jestli je DAC v Onkyu naprostá bída nebo ne. Osobně si myslím, že nebude špatný a rozdíly nepozná.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2017 00:10

Zjistí tím leda tak to, jestli DAC v tom DVD hraje líp, hůř nebo srovnatelně jak ten v receiveru. Ovlivněný to ale bude samotnou kvalitou DVD přehrávače, jeho digitálním výstupem a v neposlední řadě taky prostě tím, že to DVD je naprosto a úplně odlišnej zdroj zvuku než ten, o který tu jde (PC).
Takže pokud jde o to co z tohohle bude lepší:
foto1977 píše:1/ Pořídit DAC a z něj to do receiveru poslat analogem
2/ Pořídit DDC a poslat to digitálně a spolehnout se na DAC v receiveru

Tak celý tohle porovnávání receiveru s DVD, neřekne zhola nic o tom jestli bude hrát "nějakej" externí DAC líp, hůř nebo srovnatelně jak ten DAC v receiveru. Abys to zjistil, musel bys porovnat konkrétní zařízení mezi sebou.

Snažit se odhadnout jakej bude výsledek srovnání DAC v receiveru s "nějakým," bůhví jakým, externím DAC jen na základě výsledků srovnání DAC v receiveru a DAC v DVD, podle mě nemá smysl a je to jen ztráta času.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků