USB DAC do cca 3000,- - poraďte prosím :)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 8. 2017 06:51

hele napiš jakej máš receiver a bedny a pak ti třeba někdo řekne jakej DAC v tom receiveru je a jestli by mohlo mít cenu ho nahradit externím. já si myslím že pokud to není nejlevnější receiver na trhu tak rozdíl dost možná ani nepoznáš. taky záleží na bednách.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 8. 2017 09:43

Ahoj pánové, děkuji za zajímavou diskusi, musím uznat, že to asi opravdu přeháním. Kvalitním poslechem hudby jsem se začal zabývat před rokem kdy jsem přešel z mobilu a klasických špuntů na USB Dac/amp a lepší uzavřená sluchátka. Tam byl a je rozdíl v podání zvuku opravdu znát. Pak jsem rovnou používal pro přenos hudby do HiFi věže také ten dac/amp a oproti propojení ze sluchatkového výstupu na PC je to také veliký rozdíl.
Asi to nebudu hrotit a budu nadále používat to fiio jako dac a hold před každým poslechem ho připojím a pak opět odpojím.
Výstup z něj mi vyhovuje, i když je to jen krabička za 2 tis. Ale vzhledem k mé sestavě viz. podpis to bude asi vyhovující a lepším dac bych si o moc nepomohl...

-- 6. 8. 2017 10:45 --

Vencaxxx: tvůj příspěvek jsem přehlédl, čtu to na mobilu :)
Mám receiver Onkyo TX-8020 a repro Wharfedale Diamond 9.1.
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 8. 2017 11:02

Vencaxxx: ty máš ještě tu yamahu? Ta na ton s dacem asi bude podobně ne? Je to taky ta nižší řada, jak to řešíš ty? Pokud tedy do toho poustíš hudbu z pc...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 8. 2017 11:24

To Onkyo by mělo mít chip Wolfson WM8718.Jestli to je, či není dobrý DAC nejsem schopen posoudit, ostatně na zvuk nemá vliv jen vlastní chip převodníku, ale i to co je okolo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 8. 2017 11:27

mám ale nepoužívám. jedu na delenec Rega viz podpis plus SMSL Sanskrit. ale momentálně si myslím že nejslabší článek jsou bedny, takže řešit DAC nebo něco jinyho už nemá smysl. Rozdíl mezi DACem a výstupem z TV byl slyšet jednoznačně, ale treba rozdíl mezi Shanlingem M1 nebo Geekoutem 720 který jsem taky měl tam už bych rozdíly hledal těžko.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 8. 2017 11:36

Vencaxxx: ten rozdil jak píšeš shanling, geekout jsi asi nemyslel v porovnání s dac v yamaze?
P. S. Myslel jsem že ty riha ti vyhovují, ale jak vidím tak virus hi-fi už tě také nakazil... :-)
P. S.2:To je ten SMSL Sanskrit 6th oproti Dacu v M1 opravdu o tolik lepší? Vždyť je to krabička také jen za 100 USD...

Martas38: kde jsi ten DAC objevil? Já to právě nikde nenasrl, tento je zmiňován jen u vyšších řad jako jsou 8130 nebo 8250...
Za ty se mi nechtělo dávat ty peníze, stojí vic jak 2xtolik,chtěl jsem to řešit externím DACem..
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 8. 2017 11:51

nene, myslel jsem oproti výstupu z TV nebo přehrávače. Yamahu jsem s tím SMSL ani Geekoutem nesrovnaval, ani se mi do toho už nechce, ale verim že rozdíl by nebyl moc velkej jestli vůbec. jinak ja jsem s bednama spokojenej, ale tak vždycky to může být lepší ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 8. 2017 15:16

foto1977: tady:
https://www.mall.cz/prijimace/onkyo-tx- ... ab=reviews

Myslím je hned pod tím tvoje hodnocení :)
Ale jestli je to pravda netuším.

Ještě bych dodal, že ty tvoje bedny nebudou špatný, ale bys na nich netopýřím sluchem hodnotil, jestli to líp hraje chipy od Wolfson a nebo od Sabre, to asi ne. Jak už bylo řečeno, na zvuk mají největší vliv repro.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 8. 2017 15:45

martas38: díky za odkaz, to jsem nenašel, jinak já to kupoval na CZC, takže jsem tam žádnou recenzi nedával :-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 8. 2017 17:32

ten přehrávač jsem měl na mysli minix u1, ne ten Shanling m1. jak jsem psal, všechny převodníky - Shanling mi, GO720 i SMSL Sanskrit jsou cca na srovnatelný úrovni, resp. Shanling trochu ztrácí, ale nic propastnyho, ty rozdíly jsou minimální. tzn. já si myslím že to co máš ne naprosto OK a řešit to dal má cenu až s novýma/lepsima bednama.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 8. 2017 18:01

Ok díky za info, já mám teď to FiiO Q1, ale to mám primárně na poslech hudby z mobilu na sluchátka (tzn. "přenosné). Dočasně ho mám zapojené mezi PC a reciever a tam jsem spokojen, ale hledám něco co bych použil mezi to PC a reciever napořád.
U té Q1 mi vadí to pořád zapojovat, navíc to má v sobě baterii a když je PC zapnuto tak to pořád nabíjí... Prostě chci něco co čím propojím to PC a reciever a nebudu se o to starat...
Jak to tak zkoumám tak už se rozhoduji jen mezi:
1/ HiFime Sabre 9018 USB DAC - funguje buď jako DAC nebo i jako DDC - cena cca 1400 Kč
2/ U2S DDC - cena cca 850 Kčhttps://www.aliexpress.com/item/Music-hall-Latest-Mini-USB-TO-SPDIF-Converter-Coaxial-Optical-HA-info-PCM-AC3-DTS-Support/32816478422.html
s tím, že bych použil až DAC v recieveru...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 8. 2017 18:49

tak jestli jde o cenu tak nejakej jednoduchej převodník z USB na optiku je asi ideál, ale klidně bych vzal nejakej klasickej DAC, Třeba ten Sanskrit nebo něco podobnyho pokud plánuješ v budoucnu nejakej upgrade beden. ten DAC už se ti pak neztratí a pokud neresis nějaký dsd apod. Což stejně nemá smysl u beden v zaplatitelny cenový relaci pro normální smrtelníky tak se ti bude hodit.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 8. 2017 22:33

Ahoj tak jsem se rozhodl zkusit ten čínskej DDC :
https://www.aliexpress.com/item/Music-hall-Latest-Mini-USB-TO-SPDIF-Converter-Coaxial-Optical-HA-info-PCM-AC3-DTS-Support/32816478422.html
Jakej by jste k tomu doporučili propojovací kabel v odpovídající kvalitativní hodnotě? Délka cca 50cm stačí.
Co tento:
https://www.czc.cz/bandridge-bal4801-digitalni-coaxial-kabel-1m/53409/produkt

Jinak ten U2S USB TO SPDIF Converter je na netu, např. amazonu velice dobře hodnocenej...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 8. 2017 08:43

vencaxxx píše:klidně bych vzal nejakej klasickej DAC ... ten DAC už se ti pak neztratí a pokud neresis nějaký dsd apod.

Presne tak, kupit si jednoucelove zariadenie moze cloveka neskor nahnevat. Dokonca ak to chces na doma, mozno by som porozmyslal nad DAPom, ktory vie urobit transport z USB (napr. bazarovy Fiio X3 2gen) - mas potom 3in1... a ak nie taketo riesenie, tak aspon tu zvukovku s opt.alebo coax vystupom.

Co sa tyka kablu - na kvalite kabla, po ktorom tecu 1 a 0, nezalezi az tolko ako na kabloch do repro. Ak sa nebavime o kabloch za par centov z Ali.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 8. 2017 09:04

no jemu vadí to prepojovani, mobilní DAC už má, takže spíš by bylo řešení ten stolní DAC nebo ten ddc co už koupil. já měl taky takovou krabičku z číny a odešla asi po 2-3 letech intenzivního používání což je docela úspěch na to že stala 7$.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků