Audinst HUD-mx1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 1. 2015 18:06

Tak ještě jeden dotaz - momentálně řeším, jak řešit přehrávání hudby, aniž bych musel pokaždé pouštět počítač (všechnu hudbu mam jako flac) a narazil jsem na možnost propojení Samsungu S3 s Audinstem MX1. Máte to někdo ozkoušené? Co používáte za přehrávač? Je kvalita srovnatelná s přehráváním přes PC?

Další varianta je samostatný flac player (iBasso, Fiio), ale do toho se mi uplně nechce, pokud najdu jinou alternativu.
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2015 18:49

Ked to pripajas cez usb tak zdroj (pc/telefon) sluzi len ako ulozisko dat. Takze kvalita nema byt preco rozdielna.

K tomu S3, zoznam podporovanych zariadeni priamo zo stranky Aufinstu: http://audinst.com/en/index.php?mid=Com ... ity&page=2
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 1. 2015 21:02

Díky za info. Tu kvalitu jsem myslel tak, že ten Audinst není asynchronní a že nemám predstavu, co z toho S3 leze v dostupných flac playerech. Ale jestli to bude shodné s notebookem, tak budu spokojený.
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2015 21:35

Cez usb z toho S3 lezie to co z NTB.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r33d 14. 2. 2015 15:34

Mám doma od včerejška MX2, myslím, že se liší jen optikou navíc. Mám krátce Beyery 990 Pro a ve zkratce za 6.000 Kč mi to nestojí. Zvukově nepozoruju dramatické zlepšení. přínos vidím v posunu max hlasitosti a to je mi málo. Ale je to jen názor, nehledám nic konkrétního ve zvuku, abych se ujistil, že to tam je nebo není. ale pár naposlouchaných tracků jsem zkusil a měnil během nich výstupy. Nemít 250 Ohm sluchátka, asi to nebudu řešit vůbec, takhle jen možná někdy a ideálně.
r33d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2015 22:43

Nechci radit, ale co jsem se dočetl a i sám vyzkoušel, tak HUD potřebuje alespoň 50 hod. na zahoření. Jestli ho máš od včerejška, tak je opravdu ještě syrový a nic moc z něj nepoleze.
Dej mu chvíli čas a ještě jednu šanci a pokud nepoznáš změnu, tak ho vrať.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r33d 15. 2. 2015 11:43

OK, díky za názor. Já ho mám půjčenej oproti záloze. Namapoval jsem si přepínání výstupů ve foorbaru na dvě klávesy a "blbnu si".

Já čekal krapet víc "jistoty", kdy na úkor kraválu bude dynamika.
Fakt se bráním na tom nějak ulítnout. Čas, peníze atd. Ale asi neumím ocenit externí DAC a přemýšlím o "analog" zesáku a na prase ho připojím "jack-RCA". Případně pak dokoupit DAC samostatně.

Toto není OT :)
Jak byste srovnali čistě zesilovací část MX1/MX2 s tímto? http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ad-box-se/
r33d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 2. 2015 14:11

Neviem ci je najlepsi napad pripajat zosilovac priamo na vystup integrovanej zvukovky. Navyse tie Projecty nie su nicim zaujimave. To radsej ako kupovat ten, kupit nejaky lacnejsi dac/amp ked ti ten Audinst za tie peniaze neprinasa zelany efekt. Nejake Fiio E10 alebo nieco podobne hoci aj z bazaru.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r33d 15. 2. 2015 14:40

OK, díky za radu. Já čekal větší výkon, z toho audinstu mám pocit, že je slabej. Ne že by to neřvalo, ale že to v té hlasité fázi už není ono. ale je to aasi jen pocit, nemám rád "píchavý" výšky a proto jsme třeba zavrhl jakýkoli uzavřený sluchátka. asi je to jen moje vada :)
r33d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 2. 2015 21:08

Audinst nie je slaby (ani kvalitativne ani vykonovo). Len mozno nedokazes dostatocne vnimat ten rozdiel. Alebo ti nesedia a nestacia sluchadla.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2015 22:48

Ty agresívní výšky právě zmizely po několika dnech poslechu, stejně jako zmizelo dunění basů a celé se to pěkně vykreslilo.
Analogový zesilovač jsem taky zkoušel připojit přímo na výstup z integrované zvukovky, ale to co z toho lezlo bylo skoro na zvracení. Hodně zkreslený a nepřirozený zvuk, celý zahuhlaný. S externím DAC naprosto nesrovnatelné.
S odstupem času jsem opravdu rád, že jsem HUD-mini nevrátil po jednom dni poslechu, kdy jsem byl velmi rozčarovaný a zklamaný.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r33d 15. 2. 2015 23:39

OK, supr, díky za názor. Já tady narazil na jekjsi malajskej DAC a asi si i pschicky rozvážu ruce tím, že koupím něco takovýho a k tomu AMP. ušetřím na tom, že nebudu mít vše integrovaný a u ampu budu řešit jen a jen amp a ne kombinaci. uvidím. tombas: co k tomu máš za sluchátka?
r33d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2015 23:50

Sluchátka mám AKG K404, takový přenosný cestovní základ, ale DAC používám právě pro propojení PC se zesilovačem a pouštím to do velkých beden.
Popravdě sluchátka moc nepoužívám, spíše pouze na cestách, doma prakticky vůbec.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 7. 4. 2015 17:32

aky je rozdiel medzi Mx1 a MX2 ? Samozjreme v cene ale HW ma zaujima.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 4. 2015 22:23

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků