DAC s HDMI

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 9. 2016 20:49

Nie som si isty ci nieco take existuje.
O nejaku stratu kvality by som sa velmi nestaral. Je to zvuk z tv.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyr 8. 9. 2016 21:42

O zvuk z TV mi nejde. Chci přes TV streamovat hudbu ve FLAC z DLNA serveru, tam na kvalitě celkem záleží.
johnyr
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 9. 2016 21:50

A není lepší koupit nějakou krabičku např. s OpenELEC, která toho bude umět víc a dělat to mnohem líp než ta TV?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 9. 2016 05:08

johnyr píše:O zvuk z TV mi nejde. Chci přes TV streamovat hudbu ve FLAC z DLNA serveru, tam na kvalitě celkem záleží.
Kedze to prezenies cez mizerne obvody TV, komplikovanou cestou, tak ani velmi nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyr 9. 9. 2016 07:26

OK, to se dostávám opět k tomu, co už řeším delší dobu. Vezmu to od začátku. Potřebuji zaprvé zapojit TV do HiFi zesilovače. Jediná možnost je optický výstup-->DAC-->Zesilovač.
Dále potřebuju nějak streamovat muziku ze serveru opět do HiFi. Streamer by vyšel minimálně na 15000, tolik za to dát nechci, takže mě napadlo použít jako streamer televizi, která veškeré potřebné funkce má. Snažil jsem se dopátrat, jak moc to poškodí kvalitu reprodukce a v podstatě jsem se dobral k tomu, že bez přímého srovnání to nejspíš nepoznám. V softwaru v TV asi problém nebude, takže zásadní bude asi horší kvalita Toslinku v TV, kde bude větší jitter. Jestli to reálně bude slyšet bez možnosti srovnání se asi nedozvím jinak než že to zkusím.
Krabička s OpenELEC je předpokládám něco jako Raspberry Pi. To by mělo tu výhodu, že bych k tomu mohl připojit zesilovač přímo přes USB (můj zesilovač má USB DAC), ale předpokládám, že by k tomu nešla připojit ta televize optikou, takže bych stejně musel koupit nějaký DAC pro TV. Vzhledem k tomu, že kromě muziky přes DLNA hodlám poslouchat záznamy oper a koncertů šířené přes aplikace v TV, potřeboval bych maximální možnou kvalitu dostat i z TV. Proto mi kvalitní DAC přišel jako rozumný kompromis, který vyřeší všechny zmíněné problémy. Ale rád si nechám poradit, pokud by Vás napadlo něco lepšího.

Díky
johnyr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 9. 2016 08:06

Teda ty se v tom plácáš, kup něco takové https://www.tsbohemia.cz/zotac-zbox-bi3 ... 0wod0MQOcQ (nebo to RabsPi) nainstaluj OPENELEC s KODI a ovládání jde přes tablet,mobil ap. a nemusíš řešit ani propojení k TV. DAC v zesíku bude úplně jinde než ***** v TV.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyr 9. 9. 2016 08:22

Myslím, že si nerozumíme. Já POTŘEBUJU připojit TV k HiFi. Jediný výstup z TV je optika, takže jediné řešení je DAC s optickým vstupem. K další diskusi je, jestli streamovat přes TV nebo koupit něco jako píšeš a streamovat přes to. S tím pak souvisí otázka, jestli k té TV koupit nějaký levný DAC, který pro TV stačí a ten počítač pak připojit přímo do DACu v zesilovači nebo jestli koupit samostatný DAC, který bude v ceně kolem 5500 dost možná lepší než ten v zesilovači a připojit to k němu.

Jako nejrozumnější řešení teď vidím koupit slušný DAC, připojit ho k TV a až v případě, že by kvalita nevyhovovala, tak dokoupit nějaké streamovací zařízení.
johnyr
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 9. 2016 11:01

Já osobne jsem pripojil noname DAC s optickým vstupem a jeho výstup poustím přes cinche do zesiku.Kvalita je odpovídající cene...Když jsem tám soupl MOJO,tak byl rozdíl samozrejme výrazný.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyr 9. 9. 2016 11:05

Ano, přesně toto zapojení mám v plánu. Co řeším je, jestli optický výstup z televize není tak špatný, aby kazil výkon slušného DAC (bavíme se o cenové relaci okolo 6000).
Díky
johnyr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 9. 2016 13:11

Otazka je, aby zvuk sel z TV v "RAW" do externiho DACu a nebyl ovlivnovan, protoze si bud jisty, ze TV ma naprosto sh itozni prevodnik, ktery nebude dosahovat ani hodnoty 1000Kc. Jinak reseni ala Raspberry vyjde porad lepe nez tupa TV, nemusis resit DAC a hlavne pres KODI ti pojede tuny streamu a DLNA.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyr 9. 9. 2016 13:20

O (ne)kvalitě převodníku v TV nepochybuju, nicméně aby se nějak projevil na kvalitě zvuku jdoucí z optického výstupu, muselo by dojít k D/A a pak znova A/D převodu. K tomu není důvod a nenapadá mě, proč by to ta televize měla dělat. Čeho se trochu obávám je vyšší jitter optického výstupu, který navíc asi nebude nějak extra kvalitní. Na druhou stranu jsou tu i názory, jiter stejně neuslyším a je to spíš zaklínadlo hifistů, aby si ospravedlnili cenu své sestavy. Pravda bude nejspíš někde mezi, ale myslím, že tak špatné, aby se to nedalo poslouchat to nebude.
Samozřejmě nechci do zesilovače připojit sluchátkový výstup z TV, to bude tragedie, ale takhle pře optiku se snad bát nemusím.
johnyr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 9. 2016 14:06

To neni pravda, kazda slusnejsi MMC ma moznost nastavit zda jde vystup v RAW at je to toslink,koax co HDMI.A kdyz nedas RAW(ci obdobu pojmenovani jako passthrough), tak bych se vsadil, ze zanese zarizeni (TV,MMC) do audio prenosu nejaky bordel, ktery uslysis vic nez nejaky jitter. Resis veci kolem jitteru , ktere by mi vrtali hlavou mozna u daleko drazsi sestavy, jestli vubec.Uz muzes rovnou resit napajeci,reproduktorove ci signalove kabely, ale pak se pohybujes ve sferach, kde jini utraci za takove kabely vic nez stal ten Pincek.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyr 9. 9. 2016 14:18

To je pro mne nová informace. Zkusím to zjistit, nicméně si nevzpomínám, že by to někde šlo nastavit. Mohl bys mi vysvětlit, v jaké fázi tam ten přehrávač může něco zanést? Myslel jsem, že problém může být v ne/kvalitě převodu do analogu, ale ne v softwaru, který převrací FLAC na nějaký SPDIF signál.
Díky
johnyr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 9. 2016 15:07

Mel jsem moznost LPCM nebo RAW.Ohledne linearni PCM jde hlavne o to, ze je to starsi typ modulace, ktery ma limity 44kHz/16bit.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků