Sluchatkovy zosilovac pre AKG K701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 30. 8. 2009 19:22

Hi.
Zaujimalo by ma, ci ma niekto osobnu skusenost, alebo aj sprostredkovanu skusenost s nasledovnymi sluchatkovymi zosilovacmi. Info som viac-menej cerpal z head-fi.org fora. Pre AKG K701 odporucaju dost vela modelov. Cital som napr. nazor, ze konkretne pre 701tky nie je moc vhodny elektronkovy zosilovac, ale typek tam moc nespecifikoval a nerozvadzal, preco. Bol by som velmi rad, keby sa tu niekto, kto do toho trochu vidi aj rozpisal. Myslim, ze by to mohlo pomoct viacerym ludom, ktori uvazuju o tychto sluchatkach.

Ja osobne budem brat zaciatkom septembra brat sluchatkovy zosik Styleaudio Carat Topaz, ale uvazujem aj o tom, ze by som ho neskor pouzival ciste len DAC a dokupil si este aj osobne zosik. Len moc do toho nevidim.

Takze na head-fi.org odporucaju nasledovne (vybrane z vela topicov):
- Darkvoice 332 (http://www.darkvoice.com.cn/332.htm)
- Graham Slee Solo (http://www.headphoneamplifiersusb.com/s ... lifier.htm)
- HeadAmp GS-1 (http://www.headamp.com/home_amps/gs1/index.htm)
- Corda Swing (http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/swing.htm)
- Little Dot MK III (http://headphonesamplifier.com/little-d ... erpre-amp/)
- Heed Audio CanAmp (http://www.heedaudio.com/en/prod_el.html#2)

Kocmeister ma tusim Little Dot MK III, ak si dobre pamatam. Budem rad, keby mi niekto aspon ozrejmil, aky moze byt medzi nimi rozdiel, pripadne, akym smerom sa vydat.

Vdaka.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 8. 2009 20:40

No nejdřív by sis měl ujasnit co vlastně chceš. Modely co jsi tady uvedl mají hodně široký cenový rozpětí a kvalitativně se budou lišit taky.

Zmínil jsi vlastně 3 různý konstrukce: "Pravděpodobně" nejlepší a taky nejdražší, diskrétní (tj. bez operačních zesilovačů) je Headamp GS-1 za 900 USD. Pak tam máš klasický s operačníma zesilovačema jako oblíbenej a prý kvalitní Slee Solo a low-end Corda Swing. Elektronky jsou zase úplně jiný kafe. Maj jinej charakter zvuku. Měkčí, sladší, neagresivní. Ale ne všechny záleží na spoustě věcí jako výběr elektronek, trafo atd. To, že se nehodí k AKG je samozřejmě nesmysl. Jde o to, že některý elektronkový zesilovače si díky konstrukci příliš nerozumí obecně s nízko-impendančníma sluchátkama jako K701. Ale ne zdaleka všechny.

Pochybuju, že někdo v ČR slyšel byť jenom 2 z tvýho výběru vedle sebe takže poradit ti co vzít asi nelze. Vem toho Topaze a když ucejtíš rezervy tak to teprve řeš dál, ale tipuju že budeš spokojenej. No i když to jsem si taky vždycky řikal když jsem něco kupoval.... :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 30. 8. 2009 20:53

Odar: V úterý mi přijde dynavox csm 112, tak bych ti mohl klidně napsat jak hraje (po pár dnech zahoření) .. :)
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 30. 8. 2009 20:56

Kocmeister --> Vdaka moc za odpoved a trpezlivost. Viacmenej mi to len vrta v hlave, preto som to spisal a skor cakal na ozrejmenie. Preto aj ten dost siroky rozptyl cenovych kategorii.

Ono je to tak, ze niekto napise na Heaf-Fi, ze napr. 701 dobre hraju aj s Portable HeadAmp (tusim konkretne tam pisal typek o Little Dot MK I a ak som spravne pochopil, ten je Portable = prenosny). Iny zas napise, ze to prave to je na GS-1 - ale 900 USD urcite neplanujem utratit - to je uz moc.

Do 2 tyzdnov by som chcel mat Topaz doma a potom uvidim.

thePrayer --> Urcite napis. Myslim, ze to bude zaujimat aj viacero ludi.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 8. 2009 20:59

Tak ono to vždycky hraje dobře dokud si nepořídíš lepší (a dražší) :-D Navíc jak známe lidskou náturu, každej chválí co zrovna vlastní ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 8. 2009 21:18

Kocmeister: Asi tak nějak...

Odar: Já bych asi vybíral z něčeho, s čím jsou tady aspoň nějaké zkušenosti. Trochu bych ten výčet poupravil (nebo tyto aspoň zahrnul do výběrového tendru):
- BVaudio Headamp
- Graham Slee Novo
- Graham Slee Solo
- Canor SH-1
- Vincent KHV-1
- Vincent KHV 111 mk
- Casea Lyra
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hertz-sk 30. 8. 2009 21:21

Vincent by som osbone vyškrtol. (a najosobnejšie aj Canor :-) )

Pri elektrónkach by sa teoreticky mohli strácať tie povestné analytické stredy K701-tiek a to by mohla byť škoda.
Naposledy upravil hertz-sk dne 30. 8. 2009 21:30, celkově upraveno 1
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 30. 8. 2009 21:23

Na KHV-1 se s K-701 žádné analytické středy neztrácí. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 8. 2009 21:24

hertz: Mohly. Anebo naopak právě vyniknout. Neslyšel jsem, nevím. Proto jsem vypsal od každé konstrukce něco.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 30. 8. 2009 21:55

Parada. Aspon nech sa ma clovek od coho odpichnut. Este jedna prosba - nema niekto nejaky link, kde je problematika sluch. zosilovacov nejako popisana? Povezdme jednotlive konstrukcie, ich vyhody / nevyhody atd. ? Celkom by ma to zaujimalo.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 31. 8. 2009 06:57

thePrayer píše:Odar: V úterý mi přijde dynavox csm 112, tak bych ti mohl klidně napsat jak hraje (po pár dnech zahoření) .. :)


potvrzuju, dneska dorazí ppl-kem, tak je pak jednotlivě zabalím a rozešlu do všech koutů čr a zůstane mi tu ze 4 kousků 1 a další v nedohlednu :/
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 31. 8. 2009 06:57

Jersey II. píše:Na KHV-1 se s K-701 žádné analytické středy neztrácí. :wink:


khv-1 bude po měsíčním čekání součástí dnešní zásilky s dynavoxama - těším se na něj jak malej kluk :)
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod thePrayer 31. 8. 2009 10:59

Mi naštvali v Z+Z hifi tady u nás v Plzni, tam jdu pro profigold cinch , a maj mít otevřeno od 10-12 a pak 13-17 a byl jsem tam v 11:15 a zavřeno. :D Pacholcí. Tam skočim odpol,snad budou už mít otevříno.. když bude zas zavřeno, tak holt do datartu pro nejakej panasonic cinch.. :/ :D
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 8. 2009 11:43

To je dobře, že měli zavřeno alespoňs to nekoupil. Ber RG62. Kontakt ti kdyžtak dám v SZ.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 31. 8. 2009 11:53

No ja myslel že nějak do metru je to jedno jakej to je kabel a ten profigold by měl bejt kvalitní. :D Jojo napsal jsem ti SZ
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků