Sluchatkovy zosilovac pre AKG K701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 3. 2013 22:24

Hergarok píše:...K měření na IF můžu říct jen to, že rozdíl mezi K701 a Q701 je nezanedbatelný - pomerně vysoké zkreslení na středech u K701 celkem odpovídá tomu, co jsem slyšel.

:-\ Ty tu vždy prezentuješ len to čo sa Ti hodí do krámu a ostatné zámerne odignoiruješ!
...ja som na IF našiel dve dosť odlišné merania K701:
http://www.innerfidelity.com/images/AKGK701SampleB.pdf
http://www.innerfidelity.com/images/AKGK701.pdf
...každý nech si urobí úsudok sám... hlavne o tých tvojich „DIY-hertestoch“ :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 20. 3. 2013 00:17

Rozdíly nějaké postřehnout lze, i když pro mne je to s píš v rovině psychoakustické.
bacil2, ten posměch od tebe není na místě, tebou uvedená měření jasně dokazujou rozdíl a rozhodně bych neřekl, že by se ten rozdíl dal označit jako chyba měření.
Nicméně sem si jist, že takové rozdíly lze na najít i u jiných vyrobců. Na tomtéž webu bylo do nedávna možno porovnat měření Sennheiser HD800 a Sennheiser HD800 balanced, rozdíl v měření byl také nemalý.
Stejně tak, deset let staré HD600 s černým krytím měniče x nové HD600 s bílým krytím, u nich sem registroval rozdíl poslechem jednoznačně.
atd. atd.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 3. 2013 01:42

Ano, je to hlavne v rovine psychoakustickej. Uvedené merania ukazujú, že rozdiely medzi K701 a K701 môžu byť väčšie ako medzi K701 a Q701. Dá sa z toho usudzovať, že rozdiely závisia viac od „výrobných tolerancii“ jednotlivých kusov ako od typu! ...čo je v rozpore s Hergarokovými tvrdeniami
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 20. 3. 2013 07:24

Směj se bacile klidně jak se ti zachce, ale věř tomu, že se směješ jen své vlastní omezenosti. :lol:
V rozporu s mým tvrzením nic není - oba vzorky K701 mají charakteristické znaky, kterým se odlišují od Q701. Takže příště si ve vlastním zájmu odpusť komentáře k záležitostem, o kterých víš kulový ... tedy za předpokladu, že nechceš jen provokovat jak je tvým zvykem. 8-P
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 3. 2013 07:58

"oba vzorky K701 mají charakteristické znaky, kterým se odlišují od Q701"

aké sú to znaky?

..."vím kulový", tak se pre istotu pýtam
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 20. 3. 2013 15:01

Hergarok píše:Velmi krátce jsem slyšel K702, ale dost na to, abych došel k tomu, že to v určitých skladbách tahá za uši (hlasy jsou uřvané až nepříjemné jako když laciná sluchátka při vysokých hlasitostech zkreslují lichou harmonickou).
Po jisté době jsem slyšel K701 to a byl proti tomu balzám na uši. Pravda, K701 byly starší (tak 3 až roky), takže je možné, že ve stejnou chvíli vyrobené K701 a K702 na tom budou stejně "blbě".


Vzhledem k tomu, že K701 i K702 mají stejné drivery, stejné provedení "mušlí" a liší se vlastně jenom barvou a odnímatelným kabelem, přijde mi, že pokud to tak bylo, bude nejspíš chyba v konkrétním kusu. U sebe nic z toho co jsi u K702 popsal, nepozoruji. Hodně samozřejmě záleží na použitém zesilovači a na tom, aby sluchátka měla za sebou burn-in minimálně 300 hodin.

EDIT: Porovnání 70X od HeadRoom

Obrázek
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 20. 3. 2013 18:04

bacil2: třeba to zkreslení na středech, které jde přes 1% u Q701 není. Ucho je na zkreslení v těchto frekvencích dosti citlivé...
PiNa.cz: já testoval oboje na svém železe, takže by to teoreticky mělo oboje hrát stejně. Že si na K702 nevšímáš toho, co jsem popisoval může jednak být tím, že ti to třeba tolik nevadí a taky tím, co posloucháš. Já se zrovna trefil do nahrávky, kde to bylo znát dost, jinde to skoro nevadilo.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 20. 3. 2013 22:29

Hergarok Vzpomeneš si, u které nahrávky se to stalo? Myslím, že žánrově mám hodně široký záběr, ale zatím jsem se s tím opravdu nesetkal a rád bych to vyzkoušel.
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 21. 3. 2013 07:21

Omnia - Pagan Folk - Teutates, čas 0:09 až 0:11 (ale i v jiných částech nahrávky, tohle je však to první, co mě nakoplo). Znát to bylo hlavně při vyšší hlasitosti, nahlas sice neposlouchám, ale na takovéto krátké testování je to IMHO lepší.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 21. 3. 2013 08:43

Hergarok Díky, mám to tady, večer to poslechnu a dám vědět, jak to dopadlo.
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 21. 3. 2013 21:29

Poslechnuto a žádné anomálie, která by tahala za uši, jsem si nevšiml. Ve zmiňovaném čase jsou v levé části tři sborové "výkřiky". Vše zcela OK při různých úrovních hlasitosti. Tak ti nevím, ale nejspíš bych to viděl na špatný kus v tvém případě.
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 22. 3. 2013 09:43

Takže Bacil měl s těma testama pravdu.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 22. 3. 2013 23:52

PiNa.cz: lidi strkají K701 i přímo do zvukovky a nijak je to netíží, každý má evidentně úroveň tolerance k nepříjemným zvukům zkrátka jinde, mnozí jsou dokonce schopní dlouhodobě poslouchat Beyery! Bylo by dobré, kdyby's buď ty slyšel ten kus, co jsem slyšel já nebo naopak.
Když přihlédnu na problémy, které byly v minulosti s řadou K70x, tak se nedá vyloučit ani vadný kus, navíc si na stejný problém stěžoval i majitel K702.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 3. 2013 08:25

Niekedy v septembri som mal pozicane K702 a potom cca o mesiac neskor K701, ktore predo mnou rozohraval leroy26, ale nekupil ich. Tieto K701 napr. viac basovali. Potom som mal pozicane dalsie K701, tie basovali menej. Kedze som nemal moznost priameho porovnania, presnejsie ich porovnat neviem. Celkom tomu vsak verim, ze napr. medzi dvoma kusmi K701 moze byt pocutelny zvukovy rozdiel. Proste vyrobna tolerancia, iny rok vyroby, mozno aj iny sposob rozohrania - kazdy kus je original.

Okrem toho, cital som odporucania kupit K701 namiesto K702 kvoli kabelazi. Este som nepocul, aby dva rozne kable "hrali" na chlp rovnako, hoci som netestoval sluchadlove kable, len RCA kable. Urcity postrehnutelny rozdiel vo zvuku kvoli roznej kabelazi sa mi javi byt mozny.

Hergarok píše:mnozí jsou dokonce schopní dlouhodobě poslouchat Beyery!

Nie su Beyery ako Beyery, takto vseobecne sa hodnotit neda a vzdy ide o prednes kompletneho retazca. :) Suhlasim vsak s nazorom, ze vsetci pocujeme trocha inac a co je pre jedneho OK, druhemu moze vadit.

Kvoli vsetkym spomenutym moznym rozdielom som osobne skepticky ohladom moznosti celkom 'objektivne' zhodnotit, co pocuje niekto z nas s konkretnym kusom vyrobku. Proste jeden to vnima tak, druhy onak. Taketo informacie beriem ako uzitocne a ked ich je viac podobnych, zapadaju do mozaiky.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 25. 3. 2013 09:54

No a keď do mozaiky nezapadají, jsou to jen osamělý výkřiky do tmy.
Snaha na sebe upozornit, rádoby jiným názorem.

Ani Staufenberg nebyl sám.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků