Sluchatkovy zosilovac pre AKG K701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 8. 2014 10:15

Jenže ty jsi ve svém předchozím příspěvku vyloženě řekl, že X3 je "kvalitativně slabý zdroj"...

Popravdě bych se též divil, kdyby byl X3 "SLABÝ zdroj". Když si vezmu kvalitu převodníku ve svém smartphonu, která je překvapivě dobrá, tak si spíš říkám, jestli trošku nepřeháníš, bogino (nic ve zlém). X3 jsem však neslyšel, takže vyhraněný v tomhle případě nejsem, spíš postřeh...

Souhlasím však s tím, že amp/DAC kombo by nejspíš bylo vhodnějším řešením...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 8. 2014 12:00

MHOE: kvalitativne slabsi voci kvalite ostatnych uvazovanych komponentov retazca.
V tomto zmysle som to pisal a to aj mojim nazorom ostava.
X3 som mal moznost porovnat s viacerymi inymi prehravacmi a DACmi.
Nikoho nenutim s mojim nazorom suhlasit ... len ho upresnujem.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 8. 2014 12:48

Taky jsem spise pro stolni dac nebo prip. dac/amp combo.x3jsem neslysel ale vlastnim colorfly c3.sice k702 hraji v kombinaci s c3 a hypa1 poslouchatelne,ale je znat slaby zdroj.to s ruby2 se to srovnat neda.zvuk poskoci o znatelny kus kupredu.jen pro zajimavost-zkousel jsem i kombinaci c3,e12,ale tady je to uz spise neposlouchatelny pro agresivni podani,sykavky.proste k702 se dostatecne nenazraly...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 8. 2014 13:03

... ja by som skôr navrhoval tie K701/K702/Q701 hodiť o stenu a to čo z nich ostane ešte poctivo rozšlapať. Určite by sa tým veľa problémov (a nie len s X3) vyriešilo! :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 8. 2014 13:12

Bacil:opravdu vecny prispevek do diskuze...
Ja na k7.. Nedam dopustit.analyticky prednes mi vyhovuje.oproti drivejsim dt880 med a balzam pro moje usiska.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 8. 2014 13:30

... ja sa náhodou snažím byť čo najvecnejší !
... mám doma X3, Q701 aj E12 a aj iné sluchátka (uvedené v podpise) ... a musím priznať, že Q701 som zatiaľ nerozšlapal iba preto, lebo ich občas používam ako určitý etalón „uřvanosti“ ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 8. 2014 21:01

O urvanosti nemuze byt rec.me sedi.zvlaste po rekablovani.agresivita jen u veskrze maleho procenta nahravek.vim co mas v podpisu,kdybys nahodou chtel akg rozslapat,radsi mi je prenech.klidne i nejaky to euro obetuji.nebo dve...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uk99 21. 8. 2014 10:22

Mě teda dočasně nouzově hrajou k701 z x3 na high gain.
A výsledek je takovej že do do 90dB vůbec nezvýrazňujou sykavky a žádná zbytečná ostrost se nekoná.
Na 85dB což považuju za dost vpohodě hlasitost jsou bez nepříjemnejch sykavek i ty nejusyčenější nahrávky co mám.
Jasně, když se to přihulí tak x3 těžce nestíhá a je to prů*er. Podobně low gain totálně nepoužitelný. No, těším se na pořádnej zesilovač.
Fiio x3 Lineout > Yamaha HS8
Fiio x3 Headphone out> HiFiMAN RE-272 / k701
Audio-Technica PRO35 > Focusrite Scarlett 2i2 > Ableton Live
uk99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 23. 10. 2018 09:08

Už sem pár zesilovačů pro K701 vyzkoušel a zatím je to u mně takto:
Hutný středobasový poslech bez uřvanosti poskytne - výstup přímo z jacku Xonar STX II (muses op-amps), Little Dot mkII (Vostok, Mullard)

Zvuk zaměřený na středo-výšky poskytne většina levnějších zesíků: Shiit Magni 3, Fiio E12 MB (16dB gain), Little Dot mkII (GE, Mullard kopie) Yamaha desktop amp.

Zastavím se u E12 MB: Pokud se přepne na GAIN 16dB a Bass ON (+5db), stane se z K701 bestie s velkým basem, který ale už trochu leze do středů a třpytivými výškami. Super na EDM a metal.

Dnes si jdu vyzvednout Arcam rHead a vyzkouším K701 i s ním. Když nebude sedět, vrátím.
Jinak K701 považuju za sluchátka s výborným poslouchatelným rozsahem, či jak to nazvat. .... Po určitém čase v hudbě nejvíc vnímám rozsah od cca 1 000 do 10 000 Hz a v tomto pásmu musím mít kompaktní, čistý zvuk bez špiček a aby středy plynule navazovaly na výšky ... tady K701 excelují.

EDIT: Tak Arcam rHead je u mě zatím nejlepší volbou pro K701 ... objemné basy, neutrální středy, potlačené výšky a kompaktní soundstage ... co se píše v recenzích souhlasí a K701 si libují. Jedině bych si mohl vymyslet ještě trochu tepla do středů, ale to bych dostal až ze zesilovače za násobek ceny.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 24. 10. 2018 15:21

Pridaj linearny zdroj k rHeadu a hneď máš lepšie stredy. Aspoň mne tak hdplex urobil, neviem ako to bude s iným. Ak arcam nepredám,asi si dokupim nejaky lacnejsi,lebo ten je uz preč.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 5. 11. 2018 15:57

Tak rHEADa jsem vrátil. Ony ty potlačené výšky a kompaktní stage jsou na mě už moc. V důsledku se u některých vokálů objevovaly divné sykavky.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 11. 2018 19:49

amarok: mám taký pocit, že už si vyskúšal dosť kadejakých zosilovačov na to, aby si mohol konečne pochopiť, že K701 sú jedny s tých sluchátok, ktoré nie sú na pohodové počúvanie muziky moc vhodné ... majú proste až tak "dobrý" zvuk, že to nie je normálne
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků