Sluchatkovy zosilovac pre AKG K701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 25. 3. 2013 10:10

Hergarok píše:PiNa.cz Bylo by dobré, kdyby's buď ty slyšel ten kus, co jsem slyšel já nebo naopak. Když přihlédnu na problémy, které byly v minulosti s řadou K70x, tak se nedá vyloučit ani vadný kus, navíc si na stejný problém stěžoval i majitel K702.


To máš pravdu, pokud jsi z Prahy, tak se to dá domluvit. Reagoval jsem na to jenom z toho důvodu, že mi nepřijde fér, kvůli jednomu pravděpodobně vadnému kusu zatracovat všechna sluchátka K702.

Obrázek

O víkendu jsem měl půjčený DIY lampový zesík s integrovaným DACem s AKxxxx DA čipem a měl jsem možnost porovnat i tu tvoji nahrávku jak na něm, tak na DAC19MK3 přes lampy, který stále ještě mám, tak i na DACu z Ref 10.32 přes lampy. A obráceně všechny DACy přes zesík v Ref 10.32. Ani v jednom ze zmíněných případů jsem neslyšel žádný problém. Rozdíly samozřejmě byly, ale pouze v rovině jak dobře která kombinace hraje. Žádná z nich za uši netahala ;-)


bogino píše:Este som nepocul, aby dva rozne kable "hrali" na chlp rovnako, hoci som netestoval sluchadlove kable, len RCA kable. Urcity postrehnutelny rozdiel vo zvuku kvoli roznej kabelazi sa mi javi byt mozny.


Moje zkušenost je taková, že vliv kabelů se většinou přeceňuje. Určitý vliv na zvuk sice mají, ale spíš je to jenom takový jemný tuning, než aby se ze špatných/průměrných sluchátek jejich výměnou stala sluchátka dobrá a obráceně.
Naposledy upravil PiNa.cz dne 25. 3. 2013 20:23, celkově upraveno 1
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 25. 3. 2013 19:02

To po slovensky som pisal ja, nie Hergarok. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 25. 3. 2013 20:23

PiNa.cz: 1) Praha je trochu z ruky; 2) AKG se chlubí, že K702 jsou individuálně testovány a číslovány, tak nevím co si myslet; 3) Ta dřevěná lampárna - kdo ji vyráběl? Je mi totiž až podezřele povědomá... :love:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 25. 3. 2013 20:55

Moje K702 mají číslo 07306 a mám pocit, že jsou někdy z roku 2010. A ta dřevěná lampárna, ta prý pochází z Vysočiny z Horního Újezda. Jméno výrobce si už nepamatuju, ale když poslouchá na sluchátka, tak prý má doma K701 ;-)
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 3. 2013 07:37

Jop, K701 (SN kolem 20xxxx) toho týpka z Újezda jsem právě slyšel na svém ZERU i na jeho lampách - oboje v pohodě. ;-)
Ač lampy nemám v oblibě, tak jeho věci jsou bomba (hlavně ten DAC s AKxxx je velice zajímavý), vůbec neprasí zvuk jak mají lampy běžně ve zvyku.
A u něj jsem taky prvně slyšel repro, o kterém se už dá říct, že se dá poslouchat. Ač je pořizovací cena v jednotkách tisíců, tak to přehraje repro za několik desítek tisíc. O ceně to samozřejmě není, ale zkus to vysvětlit průměrnému hifistovi! :mrgreen:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 26. 3. 2013 09:50

Máš pravdu, bylo to moje první setkání s lampama a čekal jsem "teplou deku" a nic z toho se nekonalo. Na první poslech to bylo hodně svůdné, líbivý jasnější zvuk, se spoustou detailů, krásně čistý a průzračný, nalepený na uši, obalující celou hlavu ;-) S K702 zesík neměl žádný problém, hravě se s nimi poradil - potenciometr hlasitosti jsem vytočil maximálně tak o 30-40 stupňů. Až mě to trošku znervóznělo, protože pořizovací cena byla prý v řádu tisícovek ;-)

Tak jsem vzal svůj DAC19MK3 a připojil ho do vstupu, abych zjistil, co z toho zvuku má na svědomí DAC a co lampy. Díky přepínači a Foobaru se dalo celkem snadno přepínat mezi DACy a porovnávat. No a hned bylo jasno. Zesík sám o sobě hraje dobře, na můj vkus je hodně jasný, ale u DACu s AKxxxx chybí trocha basu i středů a výšky byly v některých nahrávkách až nepříjemné (což třeba u HD650 být nemusí). Oproti tomu byl DAC19MK3 krásně vyvážený a s lampama hrál výborně. Minimálně stejně dobře jako s původním zesilovačem C2C. Trochu jasnější podání u něho vůbec nevadilo. Prostor byl taky parádní, už žádná obalená hlava, ale krásně vzdušný prostor s nejjemnějšími detaily. To se dalo ;-)

Potom jsem do lampárny připojil DAC z Ref 10.32. To bylo taky parádní, ale už bylo znát, že zesilovač jede s tímhle DACem na hranici svých možností. Bylo to dobré, dalo se to poslouchat, ale podvědomě tomu prostě něco scházelo. Nakonec jsem vrazil sluchátka zpátky do Ref 10.32 a padla mi čelist, jak nádherně (přirozeně, vyváženě, transparentě, ...) to oproti všem předchozím kombinacím hrálo. Kingwa to má opravdu vychytané do nejmenších detailů. A můj závěr? Občas nezaškodí poslechnout taky něco jiného, aby si člověk uvědomil, co doma má a náležitě si toho vážil ;-)

Kdybych si ale chtěl DAC19MK3 nechat například do kanceláře, o té lampárně (bez DACu) bych určitě uvažoval. Poměr cena/výkon je hodně dobrý. Ale pořád přemýšlím, že byť nerad, ale nejspíš nakonec DAC19MK3 + C2C prodám, protože uši mám jenom jedny a volného času je tak málo, že nemá cenu, aby se na něj prášilo :-(

Obrázek

EDIT: Nebyly to tyhle bedny? ;-)
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 3. 2013 18:34

Však já mu říkal, že jeho věci ač jsou lampové, tak mají takový tranzistorový (v dobrém slova smyslu) zvuk... :mrgreen:
Nevíš, jak je ten DAC řešen? Je to ta "finální" verze s lampami na výstupu (dvě triody na každý kanál), nebo je to jen odvar s operákem? Z obrázku mi připadá, že tam je málo lamp na to, aby to bylo celo-lampové.

Jinak ty repro z fotky jsou dávný předchůdce, teď jsou řešeny trochu jinak (principiálně ale stejně), ale hlavně mají dva (asi) 18" basáky, takže to hraje odspodu a nezkresluje to při každé zmínce basu.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa.cz 26. 3. 2013 21:49

Ona ta lampárna byla stavěná primárně jako sluchátkový zesilovač pro HD650. DAC tam byl implantovaný tak trochu navíc a je to čistě modulární záležitost s operákem bez lamp.
Foobar 2K ► KS ► HiFace ► Belden 1694A ► Reference 10.32 s trafem Hogen ► K702
PiNa.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veet 12. 8. 2014 19:58

Zdravím, sháním sluchátkový zesilovač ke K701. Mám je pučené od kamaráda a nevím jestli je koupit, nebo ne. Teď je poslouchám z Fiia X3, ale cítím že tomu něco chybí. Jsem v tomhle laik a proto se raději zeptám zkušenějších.

Chtěl bych něco bazarového, abych to mohl v případě, že mě poslech moc neosloví poslat dál bez větších ztrát.

V bazaru jsem narazil pouze na dva zesilovače, bylo by některý z nich vhodný?

http://elektro.bazos.cz/inzerat/3643428 ... A300SE.php
http://elektro.bazos.cz/inzerat/3675238 ... PA6120.php
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 8. 2014 20:24

Přímo tady na fóru prodává někdo Vincent KHV-1. Zrovna tenhle zesík používám s Q701 a jsem s nim naprosto spokojenej:
viewtopic.php?f=1872&t=1217182
z těch dvou co si postoval rozhodně tu Hypu, ta by taky nemusela bejt k zahození, ale neslyšel jsem takže nemůžu sloužit.
anonymni

Odeslat příspěvekod bogino 12. 8. 2014 20:36

Veet: Co bude zdrojom signalu, z coho budes pustat hudbu? To mi nejako v tvojom prispevku chyba.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veet 12. 8. 2014 20:52

Z Fiia X3. Ten Vincent vypada zajimave, ale neni to pro Fiio zbytecny luxus?
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 12. 8. 2014 21:07

X3 je kvalitativne slaby zdroj ku Hype a K701, bol by to nevyvazeny retazec s jednym slabym miestom. Hladaj skor kombo DAC + sluchatkovy zosilnovac. Ked miesto tej Hypy kupis Audio-gd NFB-15 a X3 nepouzijes, podla mna to v celkovom vysledku s K701 prinesie viac.

Inak preco nerozmyslas radsej od piky, ze ake chces vlastne sluchadla? Cize ake zanre pocuvas, aky typ zvuku pozadujes (relaxovany, analyticky, viac basov alebo vyrovnany a pod.). Mal by si zacat tymto, na zaklade toho sa zamerat na vyber sluchadiel a potom ku nim hladat vhodny zdroj.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 8. 2014 13:34

Nesouhlas Bogino...zkousel jsem kombinaci colorfly c3-hypa-k701 a vubec to nebylo spatne..a x3 je dal nez c3...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2014 18:33

Ide aj o charakter zvuku, nielen o to, co je "dalej".
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků