Benchmark DAC 1 HDR

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 10. 8. 2009 15:30

Pěknej přístup :) Zkus napsat do hifionline.cz, ty ho taky prodávaj.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 10. 8. 2009 15:38

Dobry napad. Skusim este to. Ale predpokladal som, ze prave v headphones.cz budu ustretovejsi a mozno mi navrhnu aj nejaku variantu.

BTW aj z predajne Platan v BA sa na mna vyprdli, ani mi neodpisali na mail. Mozem (s prepacenim) **** takychto predajcov. Chcel som sa dohodnut na posluchu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pHp 10. 8. 2009 16:27

A co bys ještě chtěl od obchodu, když ti dá takhle jasnou záruku?
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 8. 2009 16:29

Odar píše:mozno mi navrhnu aj nejaku variantu.

Na co variantu? Vždyť odpověděli poměrně jasně. ;-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 8. 2009 16:31

Ono by taky bylo dobrý mu naspat jak dobře je topaz utáhne, protože i můj cowon dokáže rozehrát akg pěkně nahlas.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 8. 2009 16:45

Pán dostal jasnou informaci, že tahle varianta mi ušima neprošla a já si takové věci zásadně nevymýšlím. (Těch asi 10 dalších odpovědí, co jsem mu krásně rozepisoval už asi pozapomněl).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 8. 2009 16:47

Bína: Já bych řekl, že dobře. Ono já na jednu stranu prodejce chápu. Člověk je vyzpovídá, získá zprostředkované zkušenosti a nakonec si to člověk objedná někde ze zahraničí. A na 98% nebude mít tenhle zesilovač zrovna s nízkoimpedančními K-701 výkonový problém.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 8. 2009 17:03

Výkonový problém mít nebude. Spíš tady vznikl trochu informační šum. Pochopil jsem to tak, že Odara zajímá jestli neexistuje lepší zesilovač/vhodnější k AKG než Topaz. Případně nějaká lepší varianta DAC+zes za podobný peníze. Ono co si budeme povídat, OPA2134 opravdu není žádný high end. Ale sám jsem neslyšel soudit taky nemůžu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 8. 2009 17:10

Odar píše:Pisal som aj mail do headphones.cz, ci Topaz utiahne 701

Tak to nevím, ze slova utiahne jsem měl pocit, jestli bude stačit výkon.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 8. 2009 18:22

Kocmeister píše: Ono co si budeme povídat, OPA2134 opravdu není žádný high end.

To asi ne, ale zase to není něco vyloženě špatného.

Za podobný peníz mě zrovna napadá akorát iBasso D10, RSA Predator, akorát že mají aku (pro někoho to může být výhoda) a ten Cambridge Audio DacMagic, ale ten zas má jen RCA výstup.

Topaz by na K 701 měl stačit, ale ten integrovaný se se samostatným zesíkem nemůže měřit. Rozhýbat membrány ale snad zvládne i takto žravým modelům.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 10. 8. 2009 19:12

jen že se blbě ptám, není rozdíl mezi hrat nahlas a skutečně vybudit civky ?
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 10. 8. 2009 19:24

pHp píše:Pán dostal jasnou informaci, že tahle varianta mi ušima neprošla a já si takové věci zásadně nevymýšlím. (Těch asi 10 dalších odpovědí, co jsem mu krásně rozepisoval už asi pozapomněl).
Nezapomel. Pisal som ti aj PMky, ale henta formulacia v maili, co si mi poslal bola voci zakaznikovi . . . divna, nemyslis?

Ja sa tu nechcem nikoho dotknut, ale ber to tak, ze napisat potencialnemu zakaznikovi v zmysle kupte to u nas a urcite to bude dobre trochu niecim zavana. Ber to tak, ze naozaj neviem, co si mam o tom mysliet, tak zistujem kade-tade. Viacmenej som cakal mozno navrh inych (mozno aj vyskusanych) kombinacii. Toto mi napriklad moj predajca vypoctovej techniky (od ktoreho som nebral ja a moja rodina jedno PC) ponuka automaticky.

Urcite nechcem v ziadnom pripade ociernovat headphones.cz (nic z toho nemam a nemam ani dovod to robit), ale napisal som len citat z oficialneho mailu, ktory smeroval od predajcu potencialnemu zakaznikovi. To, ze som s tebou komunikoval potom este cez PM je druhavec (povodne som ani nevedel, ze si predajca daneho EShop-u).

Mas este nejake ine varianty v tejto cenovej hladine? Vies nieco so svojimi skusenostami poradit? Ja predpokladam, ze ti prebehlo toho rukami ovela viac, ako beznemu smrtelnikovi.

A co sa tyka cien:
K701 v CR / SK sa pod cca 265 EUR nedaju zohnat a maju 2 roky zaruku. Preco by ich mal clovek kupovat doma, ked v zahranici ich kupi okolo 230 EUR s prstom v nose (dokonca niekde aj s 3 rocnou zarukou)? Keby mi na headphones.cz spravili cenu, keby zoberiem aj Topaz, aj AKGcka, mozme sa o niecom bavit. Ale tuto ponuku som od ziadneho predajcu nedostal. Ked ju niekde (hocikde - SK / CZ) dostanem - zvazim ju a podla toho sa rozhodnem.

A pokial nie je pre EShop zakaznik, ktory uvazuje o kupe cohosi v hodnote cca 10 000 CZK zaujimavy - je mi luto. Radsej to kupim (uz len z principu) inde.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 8. 2009 19:48

bubaak: K 701 hrají dle Bíny nahlas i na D2; na (dejme tomu) Casea Lyra by hráli sice ještě trošku víc nahlas, ale jde o to, že Lyra jako spec. zesilovač dodá víc šťávy, takže při stejné subjektivní hlasitosti dokáže víc cvičit s membránou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 8. 2009 19:56

Na tohle opravdu nevím, co vlastně napsat. Na jednu stranu děláš potenciálního zákazníka, na druhou rovnou říkáš, že stejně nic nekoupíš, pokud ti to nenabídneme pod nákup. To fakt nejde. Máš-li problém s tím, že obchod ručí jen za to, co sám dodá, OK. Každej je hold nějakej a svět je velikej.

My jsme tady zvyklí říkat lidem i věci hodně nepříjemný, když poznáme, že je to pro potenciálního zákazníka přínosné. (S kým jsem se potkal osobně, jistě ví, že věci presentuji hodně narovinu). Memusíme prodat za každou cenu, jediný, co nás zajímá je, aby s tím, co si u nás někdo koupí byl max. spokojen. Často je to dost těžká práce. Spokojení zákazníci jsou ale největším "pokladem" každého prodejce!
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 10. 8. 2009 20:03

Ale, že by jsme se dostali k podstatě věci zesilovačů?
A seš si jistý že Casea bude hrát víc nahlas s AKG než D2 ? Ja moc ne...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků