AKG K 272 HD + E-MU 0202 ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 26. 12. 2008 03:02

Zdravim,
Rad bych povysil svoji audio sestavu, coz by nemelo byt tezke, vzhledem k tomu ze nyni vlastnim sluchatka Icemat Syberia + Realtek High Definition Audio.
Jde mi o co nejkvalitnejsi poslech hudby, za rozumnou cenu, kterou povazuji max. 7-8tis. (dohromady) .Posloucham temer vse, predevsim Metal, Rock, Klasiku, vyjmecne Trance, Hardbass a Hip-Hop.

Jak tema ve kterem pisu napovida, resim temer uz jen sluchatka, ale rad si necham poradit i ve zvukove karte.
Prave zvukovou kartu mam prozatim vybranou E-MU 0202 (cca. 2 800,-), kterou jsem si vybral, protoze splnuje to, ze je externi a podporuje MacOS (budu ji pripojovat k iMacu) a podle vseho dosahuje vice nez dobrych vysledku. Budu rad kdyz me v tom ujistite :nenapadne

Velkym oriskem je pro me vyber sluchatek a tak vas prosim o radu. Sluchatka budu pouzivat vyhradne doma a z 80% k ucelu poslechu hudby (20% online gaming). Zatim nejvice me oslovila sluchatka AKG K 272 HD , ktere dobre vypadaji, podle zahranicnich reakci i reakcich zde na foru, hraji opravdu dobre.

Zajima me tedy, zda E-MU 0202 a AKG K 272 HD je dobra kombinace, zajimaji me vase pripadna jina doporuceni, vase rady a nazory. Dekuji :-)
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 26. 12. 2008 12:50

Nevybral si zle, len si dovolím 2 upozornenia :

> E-MU 0202 na online gaming nie je veľmi vhodná. Oproti integrovanej mám na nej dosť biedne FPS (procesor Athlon64 3200+, Windows XP a Vista)

> K 272 HD majú veľmi nízku citlivosť. Pokiaľ si poslucháč vysokých hlasitostí, nemusí ich 0202jka dostatočne vybudiť. Nehovoriac o nevyužitom zvukovom potenciáli slúchadiel. Pokiaľ teda trváš na K 272, odporúčam dokúpiť aj zosilňovač.


Ak máš možnosť, odporúčam pred kúpou zbehnúť do Hi-Fi štúdia a vypočuť si ich na vlastné uši. Možno si vyberieš úplne iné slúchadlá a investícia do zosilňovača odpadne (aj keď na škodu nikdy nie je). Nejaké tipy > Sennheiser HD 595 (citlivosť až 112dB), Beyerdynamic DT770 250 ohm (vybudil ich dostatočne aj môj mobil a to na polovičnej hlasitosti, takže bez obáv).
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 12. 2008 13:49

Suhlasim s eraserom. Nie je dobre vyberať si sluchatka na zaklade toho ako vyzeraju, a že sa o nich niekde piše, že hraju dobre. Ich prejav ti totiž nemusi vôbec vyhovovať. Preto odporučam vybrať viacej modelov (napr. tie, kt. boli spomenute), porovnať ich a vybrať tie, ktore ti zvukovo vyhovuju najviac. Nikto ti totiž lepšie neporadi ako tvoje uši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 26. 12. 2008 15:42

Dekuji za rady. Sluchatka Sennheiser HD 595 se mi velmi zalibila, bohuzel nemam moznost si je vyzkouset osobne, ale budu jim proste verit :)

K te E-MU 0202, ten pokles FPS zmerim a pokud by to bylo vyrazne, nejak to vyresim.

Jeste jednou dekuji.
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 12. 2008 18:36

Axeli_Machal píše:Dekuji za rady. Sluchatka Sennheiser HD 595 se mi velmi zalibila, bohuzel nemam moznost si je vyzkouset osobne, ale budu jim proste verit :)

Nejde o to, či im veriš, alebo nie. Tie sluchatka hraju vyborne (mam ich doma). Ide o to, že ich zvukovy prejav ti nemusi vyhovovať, každemu totiž vyhovuje niečo ine (jeden chce basy, iny vyšky...). Preto pouvažuj nad tym, či si ich ozaj nevypočuť na vlastne uši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 26. 12. 2008 18:58

Rozumím :) , cetl jsem jak hraji a presto, že to neni to same jako si je na vlastni usi vyzkouset, verim ze to bude ono :)
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 12. 2008 19:15

HD595 mají takový ten charakter zvuku co se líbí skoro každému. Neznám nikoho komu by se nelíbil. U AKG naopak spoustě lidí vadí absence basů.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 26. 12. 2008 19:20

já myslím, že sis vybral velmi dobře, zkus někam zajít a porovnat s HD595 uděláš si obrázek pokud nejsi z Brna tak chápu není to jednoduché z realizovat, pokud preferuješ uzavřenou konstrukci není moc co řešit ;-)
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 26. 12. 2008 19:35

Vzhľadom k širokému rozsahu počúvaných štýlov môžem tiež súhlasiť... HD595 sú známe ako výborné "allroundery" ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 1. 1. 2009 15:05

Jelikož používám E-MU 1616M v kombinaci s HD-595, tak se taky přikláním na stranu HD-595. V porovnání s AKG (501, s laskavým dovolením mého kolegy :D) mají dle mého soudu (osobní test) trochu přibarvený projev. Taky se mi zdálo, že AKG mají zvuk posazený trochu dozadu (ale to je pouze můj názor, takže mě neberte moc vážně).
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilegal 2. 2. 2009 10:47

Axeli_Machal (případně eraser_svk): jak si prosímtě dopadl s tím tvým "online hraním"? Skládám si domů trochu jiný zvuk než Genius+vyšeptaná integrovaná zvukárna a koukám hlavně po E-MU 0202. Počítač mi nebude jen zdrojem hudby, ale také na něm přehrávám filmy, sleduju televizi přes TV-kartu a dost hraju hry. Zajímalo by mě jestli je pokles výkonu opravdu tak markantní a jak je na tom v dnešní době kompatibilita asio a her?
ilegal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 2. 2. 2009 12:34

Zisťujem, že hrať sa dá s takmer rovnakým FPS ako na integrovanej zvukovke, problém však prišiel, keď som okrem Warcraftu3 mal zapnuté TS. Warcraft3 vpohode, ale zvuk z TS sa sekal. Pomohlo zvýšiť prioritu TSka, ale to už išlo trochu na úkor W3 (ale stále hrateľné). Predpokladám, že na dvojjadre či štvorjadre to bude lepšie :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilegal 6. 2. 2009 13:09

Tak 0202 je opravdu malý dělo. Zvuk je nádherně prokreslený (jak jsem z pc ještě neslyšel) a i s ASIO drivery nepřesáhne Foobar 20% zatížení CPU (Athlon X2 4200+), standartně tak 13%. S WDM, nebo jak se jmenují, je sice oproti integrované jistý nárůst požadavků na procesor, ale nic závratného.
Jinak co se kompatibility týče, tak jsem zatím narazil na jediný problém. Při přehrávání přes ASIO jdou stranou veškeré ostatní zvuky (vyzvánění skype apod.) Ale jinak bez problémů.
Spokojenost;)
ilegal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 2. 2009 19:43

Tak Wara3 rozjedeš skoro na všem. Na Crysis, UnrealT 3, NFS Undercover, Grid, CoD 4/5, Left 4 Dead nebo Dead Space by byl rozdíl větší. Ale u E-MU 0202 USB to nemá smysl řešit. Na hraní náročnějších her je lepší to zapojit do integrované.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 16. 2. 2009 23:55

Zdravim, HD595 + E-MU 0202 jsou objednane. Přinesu o tom podrobnejsi recenzi, doufam koncem tydne.
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků