AKG K 272 HD + E-MU 0202 ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 22. 2. 2009 16:11

Takze, naproti puvodnimu planu, pisu jenom prvni dojmy. Rozsahlejsi recenzi si necham na dobu pozdejsi. Me predchozi sluchatka byli cca. 4 roky Koss The Plug [ty nedavno odesli] a nahradili je CX300ky [14 dni] [vsude se pise, jak prilis basuji, ale mne moc nebasuji, jinac je zvuk ok, mam na nich nahrano uz pres 30h cisteho casu [Vim ze Koss The Plug basuji hodne a tak se muze zdat, ze si jen nemuzu zvyknout, ale ty CX300ky opravdu basuji dost pomálu, temer vubec, vlozim to do jineho tematu, jako zvlast dotaz] a zhruba 3-4 roky pouzivam icemat audio siberia. Pripojil jsem E-MU k iMacu, najel nejdrive do Windows (Vista Ultimate 64-bit) nainstaloval ovladace (jsou skutecne ovladace jen 32-bit ? Ovladace se mi totiz nainstalovany do Program Files X86) z prilozenych CD, pak jsem zjistil, ze na webu jsou jeste novejsi, tak jsem stahl a nainstaloval i ty. Pripojil sluchatka, spustil JetAudio a jal se testovat. Zachvilku jsem i zjistil, ze bude lepsi vypnout veskere prvky, ktere "vylepsuji zvuk". Zvuk byl ihned uchvatny, detailni, ostry, ale jako bych stale chtel vic + obcas se ozyvalo praskani, respektive dost casto. Zkusil jsem jeste nainstalovat vsechen ostatni SW na CD´s, s ocekavanim nejaky zajimave featury, nic takoveho jsem nenasel a protoze e-mu pouzivam jen k poslechu [alespon zatim] zase jsem vsechno odinstaloval, vcetne ovladacu a nainstaloval jen ty z webu. Vsechno bez vysledku, obcasne-dost caste praskani mi lezlo na nervy. Na nic jsem necekal a na windows jsem se s odpustenim vy*ral. Prepnul se do MacOS, nainstaloval ovladace z webu. V iTunes vypnul vylepsovani zvuku a znova se jal testovat. Zvuk perfektni, zadne praskani, az asi po 20 minutach hrani se par praskani ozvalo a pak mi to doslo, uz 10 let jsem zapojen do SETI@Home a BOINC mi bezi na pozadi v Macu i ve Windows temer nepretrzite [vytezuje procesor stale na 100%] a tak jsem na nej zapomnel ;]], takze jsem ho vypnul a pak uz naprosto zadne praskani = Tedy v MacOS zvukovka pracuje naprosto bezproblemu a zvuk je jednim slovem fantasticky. Logicky me tedy napadlo ze to same by mohlo zpusobovat praskani ve Windows, ale temer se nic nezmenilo, praskani sice s vypnutym BOINCem neni tak caste, ale je tam. Misto JetAudio jsem vyzkousel foobar, nainstaloval plugin ASIO support. Zkousel nastavit vyssi hodnotu [jakou mate mimochodem nastavenou vy?] a nic. Tedy na windows zatim neposloucham.
Jinak zde padl dotaz ohledne her, iMac zrovna neni herni delo - C2D 2.0GHz, 3GB RAM a ATI Mobility Radeon HD 2400 XT. Hraju jenom Team Fortress 2 a ze jsem jinac na FPS hodne haklivy a poctim kazdou zmenu, tak zde zmena neni nebo je minimalni a tak hraju normalne s E-MU [zvuk je paradni, hned se lepe hraje .] . Jeste jsem to testoval na notebooku s HD 2600, 3GB RAM a C2D 2.2GHz na hre FEAR 2 a taky jede bez problemu [medium detaily]. Pravda ze na tomhle notebooku [jsou tam WinXP] jsem netestoval delsi dobu prehravani hudby, abych overil, jestli se tam praskani take objevuje. Takze to jeste, az bude vice casu, otestuji a dam vedet.
Jinac jsem s kartou a se sluchatky velmi spokojen, zatim nemam moc naposlouchano a tak jak jsem psal v uvodu, na bohatsi dojmy si musite pockat.
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 2. 2009 16:20

Praskání může byýt způsobeno i hardwarově (uzemněním, chyba kusu atd.)
0202 USB má i 64bitové ovladače.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 22. 2. 2009 16:33

To praskanie je známa vec, ktorú sa mi zatiaľ nepodarilo vyriešiť. Jediné zatiaľ funkčné riešenie bolo (v prípade EMU 0404) pripojenie cez SPDIF (bohužiaľ môj terajší nb SPDIF nemá :-( ). Problém, podľa toho čo som sa na internete dočítal, spôsobuje zrejmä rovnaké prerušenie USB portu na ktorom je zk pripojená a nejakej inej periférie.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 2. 2009 16:35

A připojit to na jiný port nepomáhá?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeli_Machal 22. 2. 2009 17:01

Ted to prave zkousim, v Macu, kdyz mam zapnuty ten BOINC [vytezuje CPU na 100%] tak to obcas zapraska, kdyz ho vypnut tak nic, vsechno jede jak ma. Coz by vylucovalo tu chybu HW a snad i zapojeni. Vim ze na strankach E-MU je nabizeji, ale kdyz dam vybrat z Windows nebo Mac, ty windows, tak ty co stahnu se nainstaluji do 32-bit slozky, tzn. ze jsou 32-bit....uhh, musim tedy zkusit znova.
Audio: E-MU 0202 + Senn HD595 / iPod Touch 4G 64GB -> FiiO L9 -> FiiO E11 -> Senn IE8
Video: Epson EH-TW3200
Axeli_Machal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků