hi-fi zvukovka do PC - jakou vybrat?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MSG1 30. 10. 2008 15:25

Zdar,
potřeboval bych tip na nějakou slušnou (hi-fi) zvukovku. Chci to pouze na přehrávání, primárně na hudbu (mp3), sekundárně na ost. zvuk (filmy, hry); nějaké mixování či grabování zvuku nebo hudebničinu využívat nebudu.

Bude to zapojené do slušného stereozesíku a beden, čili nějaký prostorový zvuk typu 7.1 neocením.

Důležitá je pro mě také jednoduchost instalace a provozu bez nějakého složitého nastavování - prostě aby to bezproblémově hrálo plug&play, jako on-board zvukovka (ale líp).

Mám stolní comp s Win XP SP2, ale možná bych šel spíš do nějakého externího USB zařízení. Zatím jsem dostal tip na Edirol UA-1EX a EMU 0202 USB což není úplně mainstream ve zvukovkách, ale prý to hraje slušně.

Máte nějaký tip?
MSG1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2008 22:01

Skús sa pozrieť na Audiotrack Prodigy HD2. Je to dvojkanálová zvukovka s vymeniťeľnými operákmi (má ich v paticiach). Čiže môžeš "meniť" charakter zvuku bez toho, aby si menil zvukovku, alebo ich prepájkovával. Poprípade tie dve čo už si spomenul. Neviem ako je to s tým nastavovaním a ovládačmi, ale myslím, že by s tým nemal byť problém.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 11. 2008 22:55

Edirol mám, dřív jsem ho měl jako hlavní zdroj. Hraje docela dobře, lze připojit jako plug and play, pak hraje v režimu 16bit/44khz. Automaticky se z toho pak stane hlavní zvukovka v kompu. Když si nainstneš advanced driver z dodanýho CD tak umí i 24/96 a ASIO.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 11. 2008 22:57

Tieto tri sú na spomínané účely asi to najlepšie, čo sa dá za rozumnú cenu zohnať. Ak by som mal "na silu" pridať ešte jeden tip, bola by to M-Audio Audiophile USB. Ale tú by som favorizoval až ako poslednú, už len kvôli nepodareným ovládačom.

Audiotrack Prodigy HD2 je veľmi dobrý tip, ale ako už DC spomínal, veľmi záleží na tom, aké OP ampy máš dnu. Predáva sa viac verzií, tak bacha na to.

Pre mňa osobne je stále favoritom EMU 0202 USB - za tú cenu veľmi ťažko zoženieš lepší zvuk.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 11. 2008 15:12

Taky bych se připojil s Audiotrack Prodigy HD2 nebo do USB E-MU 0202.
Za dvojnásobek se prodavají E-MU 0404 USB (ale tam si od 0202 moc nepomůžeš a navíc má vlastní napájecí adaptér) nebo ASUS Xonar D2 či Auzentech Prelude, ale ty jsou spíše multimediální než vyloženě Hi-Fi, ale mají kvalitnější součástky než běžné multimediální karty (D2 má D/A Burr-Brown PCM1796).

Pokud to máš jako HTPC tak spíš ten Audiotrack HD2 (nebudou dropouty, bude to v jedné bedně). Pokud to máš do klasického PC, tak E-MU (když vyměníš počítač, tak nebudeš muset vyndávat kartu a navíc ji můžeš libovolně umístit)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 2. 11. 2008 17:38

Prodigy HD2 + tyto opampy.
http://gm-e.ru/cz/index.php?page=product&detail=310-512

Doma mam Prodigy 7.1 HiFi v kombinaci s temito operaky a je to skutecne exceletni kombinace i prestoze ty puvodni hraji take velmi solidne!
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MSG1 3. 11. 2008 10:03

Děkuji za rady, pánové. Tak to vypadá na tu HD2. Ty šváby měnit je celkem věc co by mě nenapadla, ale proč ne. Za ty peníze je klidně vyměním.
Takže ještě jednou jen pro jistotu - co se tam má ideálně vrazit? To co psal Emokid? Nebo je šance, že tam budou už defaultně?
MSG1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DC20 3. 11. 2008 10:14

Pokiaľ si dobre pamätám, tak sú dve verzie: HD2 a HD2 Gold. Prvá by mala byť osadená tromi operákmi NE5532 a druhá dvomi operákmi OPA2134 a jedným JRC5532.
http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/prodigy-hd2-gold-page1.html
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 11. 2008 17:51

Možná by stálo za úvahu, pořídit (vyrobit) jí nějaký stínící kryt (pokud by chytala ruchy ze skříně).
Nejlepší umístění je asi v nejspodnějším PCI slotu, aby nebyla hned pod grafikou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 11. 2008 18:25

Operáky co zmiňoval Emokid jsou špička stejně jako jim příbuzný LM4562, oba budou hrát podobně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MSG1 8. 11. 2008 11:05

Ještě jsem dostal tip jen D/A převodník, konkrétně externí USB Silverstone SST-EB01. Kvalitní zesilovač mám, takže by to stačilo a zvuk by měl být ještě lepší... nebo se pletu?

Má s tímhle výrobkem někdo zkušenost?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52694
MSG1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 11. 2008 12:58

Samostatný převodníky jsou obecně v jinym levelu než kompromisní řešení jako je zvukovka. Tady u tohohle kousku ale uváděný parametry nevypadaj zrovna dvakrát nejlíp, pouze 16bit, odstup signál/šum nic extra. Navíc nepíšou co je použito za převodník, opampy. Obvykle se výrobce "střevama" chlubí. Samozřejmě parametry nemusí vypovídat vůbec nic, ale nějak zvlášť důvěryhodně to na mě nepůsobí.
Naposledy upravil Kocmeister dne 8. 11. 2008 18:35, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 11. 2008 18:09

No právě tohoto jsem si taky všiml: SilverStone - já jen doufám, že to má od někoho licencovaný nebo okopčený a nevyrábí to sám.
Osobně bych raději investoval do zvukovky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MSG1 14. 11. 2008 21:27

Tak karta je už v kompu a hraje.

Pocitově celkem dobrý, ale čekal jsem popravdě víc:-) (výšky jsou např. dost ostrý), takže jdu hned do výměny těch operáků.

Aktuálně jsou tam 3x NE5532, takže co tam narvat?

Už se tu mluvilo o LM4562 a LME49720, je ještě něco?
Jo a někdo taky na nějaký diskuzi o těhle čipech říkal, že GE nebo GES mají občas nějaký čínský kopie čipů, že prej ne rozhodně tam :-(
MSG1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 11. 2008 08:54

Já nakupoval operáky tady: http://www.ezk.cz/analogove_integrovane ... lovace.htm
Bez problémů i po jednotlivejch kusech. Občas totiž chtějí prodejci odběr v řádu stovek kusů.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků