Čínský DAC. Stojí to za to?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 7. 2008 21:41

Zdravím,

Je to jenom něco málo přes měsíc co jsem si pořizoval HD595. V současnosti je provozuji skrze externí usb zvukovku. Pořád mám ale takový pocit, že ze sluchátek nedostávám zdaleka to nejlepší. Projíždím si tak internet, pročítám různá fóra a hledám co bych mohl koupit abych situaci nějak napravil. Počítám, že poslouchat budu tak jako doposud hudbu z počítače. Dost často jsem začal narážet na fóru head-fi.com doporučení k pořízení samostatného externího D/A převodníku jako zdaleka nejlepšího řešení k počítači a když na takové převodníky přijde řeč tak vždy někdo zmíní Zhaolu 2,5 jako nejlepší v poměru cena/výkon. Nedalo mi to a začal jsem si o něm zjišťovat co možná nejvíc informací a opravdu mě zaujal. Posuďte sami:


http://www.audio-magus.com/Zhaolu_2_5_D ... ac25c2.htm
http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REF ... 20dac.html

Tahle krabice z Číny obsahuje D/A od Cirruss Logic 4398 což je prý jejich nejlepší model a zároveň obsahuje i modul, který slouží jako sluchátkový zesilovač kde jsou 2* OPA 2604. Přiznám se, že operákum ani D/A moc nerozumim. Ale o co mi jde? Cena je jenom 200 dolarů + poštovné dejme tomu 50 dolarů. To jsou necelé 4 tisíce v českých a to je podle směšná částka pokud to má opravdu takový kvality co se všude uvádí.

Mám to risknout a koupit to? Předesílám že 4 tisíce by mě fakt nějak extra nebolely.
Stojí to za to nebo je to jenom nafouknutá bublina?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 11. 7. 2008 10:17

Zazraky sa od toho asi cakat nedaju, ale ako vstupenka do HIFI by to asi mohlo stacit.
Skus sa este pozriet po Keces 131 alebo Keces 151 USB DAC, je to tiez vyrobok Made In Thaiwan, ale minimalne vnutro vypada oproti tomuto o dost uhladenejsie, vydno ze si dal vyrobca zalezat... Cena je podobna
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 7. 2008 10:49

Ten Keces 131 nevypadá špatně, ale je tu několik problémů. Zaprvé vypadá že má horší převodník, ale jestli má líp zpracovaný "to okolo" tak je to asi jedno. Ale hlavní průšvih je, že nemá sluchátkovej výstup. Zhaolu má výstup přímo ze sluchátkovýho zesilovače navíc s regulací hlasitosti což je úplně paráda zabít 2 mouchy jednou ranou - převodník a zesilovač. Takže zatim mě docela svrbí kapsa to Zhaolu koupit. Navíc v tom internetovym obchodě (1. odkaz) tvrdí, že tam udělali ještě nějakej "tuning" a něco tam vyměnili pro ještě lepší zvuk. Tak teda nevim.

Každopádně bych chtěl SPDIF připojení radši než usb z důvodu, že už teď na usb zvukovce slyším z při poslechu hudby ruchy z počítače což by u Spdif být nemělo. Výstup by byl kabelem s koncovkama 3,5mm jack z notebooku - toslink na dacu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 11. 7. 2008 11:32

Každopádně bych chtěl SPDIF připojení radši než usb z důvodu, že už teď na usb zvukovce slyším z při poslechu hudby ruchy z počítače což by u Spdif být nemělo.


tak tym by som si na 100% isty nebol v nb je nevyhodou, uz to tu bolo dakde spominane, ze zvukovka je blizko hdd z coho plynu aj tie ruchy. mne sa to naposledy prejavilo pri pripojeni k plazme. z repro mi vychadzal brum a cvakanie hdd. ale mozem sa aj mylit. kazdopadne ukaze to prax.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 7. 2008 11:43

RB_Wariorr píše:
Každopádně bych chtěl SPDIF připojení radši než usb z důvodu, že už teď na usb zvukovce slyším z při poslechu hudby ruchy z počítače což by u Spdif být nemělo.


tak tym by som si na 100% isty nebol v nb je nevyhodou, uz to tu bolo dakde spominane, ze zvukovka je blizko hdd z coho plynu aj tie ruchy. mne sa to naposledy prejavilo pri pripojeni k plazme. z repro mi vychadzal brum a cvakanie hdd. ale mozem sa aj mylit. kazdopadne ukaze to prax.


No v nejhoršim bych použil jako transport stávající usb zvukovku, taky podporuje optickej Spdif.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 11. 7. 2008 12:24

No pokial ma pamat neklame, prevodnik je od BurBrown. Ale neviem ako si stoji v ich produktovych liniach.
Sluchatkac aj prevodnik v jednom, to vsetko z Ciny a za 200 dolacov... To asi nebude ani na tu vstupenku do HIFI... :D
Kazdopadne, penazi to nie je az tak vela, takze mozno to stoji za skusku a pokial to bude sediet tvojim usiam tak je to ok a aspon usetris...

BTW: Aku mas USB zvukovku?
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 12. 7. 2008 13:11

Zvukovku mám Edirol UA-1EX. Jinak co se týče převodníku a sluchátkáče za podobný peníze "v jednom balení" ,není to nic až tak divnýho. Výrobců je víc, ale právě tenhle je asi nejlíp hodnocenej na zahraničních fórech proto mě zaujal. Je třeba si uvědomit, že díly použitý na stavbu podobnej převodníků a zesilovačů jsou směšně levný a zatimco jinde se platí za značku nebo i samozřejmě i kvalitu zpracování a sladění komponentů, tak číňani v tuhle chvíli žádný jméno ve světě vybudovaný v týhle oblasti nemaj tak to prodávaj s nízkou marží, teda aspoň tak to chápu já. Samozřejmě sluchátkáč tady rozhodně nebude na úrovni samostatnýho jako třeba Vincent KHV1 nebo Edgaru za desetitisíce, to snad ani nikdo neočekává. Ale co se vstupenky do Hi-Fi týče, tak to je právě to co řešim. Respektive jestli je to na takový úrovni aby to mělo smysl. Teď jsem se dočetl na head-fi.org, že právě na Zhaolu tam přešlo pár týpků ze zvukovky E-MU 0404, což je určitě lepší než moje zvukárna a nemůžou si tenhle step-up vynachválit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 12. 7. 2008 15:12

Prave som chcel navrhnut, ze nejake obdobne riesenie napr. od EMU by nemuselo byt na skodu.
Kazdopadne, ak budes objednavat - nezabudni na to, ze objednavas mimo EU, takze si k cene pripocitaj este clo a dph. A podel sa potom so skusenostami... Urcite to vela ludi privita...
http://avmania.zive.cz/Uzivatelske-recenze/sc-112/default.aspx?ur=1 8-)
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 12. 7. 2008 15:37

Tak jsem to nevydržel a objednal, páč jsem kvůli tomu den nejedl a nespal :-) Jestli je to podle uživatelů lepší než E-MU tak neni co ztratit. Zásilku umožnili na e-shopu z 1. odkazu nechat zaslat jako "gift" což znamená, že se nebude muset platit clo+dph. Jinak dík Tomequ za rady nebo minimálně za komunikaci a samozřejmě až to přijde tak se podělim o dojmy.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků