DAC k Multimediálnímu centru

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lybuna 12. 12. 2018 19:02

Zdravím, jsem tu nový tak nevím jestli to neni už obehrané téma ale mám dotaz jestli někdo nemá zkušenost s externím dac k multi centru propojený přes optiku, hudbu přehrávám z centra Dune HD přímo do zesilovače yamaha dsp a 2070 k bednám BC Accoustique Niger, takže nějaký dac v dune je ale samozřejmě asi nic převratného a tak mi hlodá zda by externí dac tak do 10k Dacmagic, Denon DA-300, pro-ject, Schiit Audio Modi 2 zvuk pozvedl, nebo tímto propojením a touto kategorií Dac to nemá smysl. díky
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod jbajci 12. 12. 2018 20:59

já bych se podíval na TOPPING DX3 Pro DAC, osobně jsem ho neslyšel, ale recenze jsou velmi dobré a vzhledem k ceně je to za babku. Doprava do ČR gratis. Dac magic i ten Denon jsem slyšel a moje Allo Piano + RPI3 ( cca 4k) nyní mnou používané určitě nepřehrají.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 12. 12. 2018 23:33

Dík, mě jde ale spíše o přímou zkušenost s tím jestli tyhle cenově dostupné dac ( jde mi o cenovou kategorii cca do 10k než přímo o konkrétní značku) pozvednou zvuk multicentra dune hd kde již nějaký dac je, na mé sestavě a při nutnosti použít externí dac pouze přes optiku
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 13. 12. 2018 02:06

Zbytečná mezikrabička, když ho máš v yamaze. Nevím sice který konkrétní typ Dune máš ale když jsem uviděl toto téma, hned jsem to vyzkoušel na mém Dune HD Duo. Optiku z Dune jsem strčil do CA 840C a pak jen přepínal vstupy CA a Dune na zesíku. Zvukový rozdíl žádný. Se mi nezdá, že by externí DAC byl výrazným přínosem.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 13. 12. 2018 08:10

moje yamaha dac nemá,tak jedu přes dune přímo do zesíku, tvoje dune duo ale má dac ess sabre pokud vím a CA využívají myslím wolfson což jsou oba přeci jen kvalitnější než u mého dune kde má na starosti audio i video jeden čip myslím sigma designs
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 13. 12. 2018 13:11

O te yamaze jsem to nevěděl. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků