jak dostat (kvalitně) zvuk do S.M.S.L m3

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zvuk11 21. 10. 2018 13:48

Zdravím,
minule jste mi tady dobře poradily s DT770 a výše zmíněním DAC, bohužel se mi rozbil input usb vstup a nepodařilo se mi rozchodit ani SPDIF přes externí zvukovku (CM106 chipset), DAC má ještě cinch vstup.... budu potřebovat zvukovku s cinch výstupem a nebo třeba jen usb to cinch kabel ? Případně nějaký tip jak rozchodit SPDIF na CM106 v linuxu ?
zvuk11
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 10. 2018 15:57

Ta zvukovka se připojuje přes USB? Systém ji vidí? Zadej do příkazového řádku lsusb. Pokud ji vidí, vypíše to její název. Pokud ano zkus ještě do příkazového řádku zadat alsamixer a podívej se, jestli jen nejsou zvukové výstupy ztlumené.

Jinak pokud bys chtěl provozovat zvuk přes digitální coax, nestačí jen kabel USB-cinch, musí tam být DDC převodník, něco jako M2Tech Hiface Two, což je docela drahé a ne příliš šťastné řešení. Možná se dá sehnat nějaká levná noname čína, ale nevím jakou to bude mít kvalitu.

Tomu USB vstupu se stalo co?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 22. 10. 2018 17:20

zdravím,
usb zvukovka jde normálně vidět, a funguje výstup z JACKů. Její ovládání normálně funguje přes Kmixer a pulseaudio.. jen nejede spdif výstup
zvuk11
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2018 17:55

Zkus přehrávač Audacious, tam jde nastavit přímo výstup na který se zvuk posílá a jde to bez převzorkování, takže bit perfect.
download/file.php?id=62194&mode=view

Ten výstup bude označen hw 2.0 nebo podobně jako je to na fotce.
Mimochodem já jsem Pulse vypínal, připadlo mně že to mrví zvuk.
V tom alsamixer je spdif zapnutý?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 26. 10. 2018 16:19

zdravím,
chyba byla v povolení výstupu v yastu.... ale strašně to šumělo a praskalo a tak jsem to poslal zvuk přes JACK server a jack sin pulseadio a je to fajn :) děkuji za rady
zvuk11
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků