Aune x1s

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martinisko 15. 7. 2018 11:23

Zdravím,

pořídil jsem si novou hračku a chtěl měl bych dva spíše teoretické dotazy.
Aune mám připojené přes USB k PCV, hudbu pouštím zatím převážně ze spotify (premium) a pomalu sbírám Flacy, tzn. pomalu si ,,učím uši" 8-)

Moje dotazy:
1) Ovládání hlasitosti.
- potenciometr na aune vs. windows hlasitost?
Pocitově rozdíl nepoznám, ale říkám si, co je asi lepší. Jestli mít potenciometr na 100% a zvuk ovládat přes PC a nebo naopak. Můj pohled na věc je takový, že není ok aby něco jelo na 100%, tzn. zatím mám aune na 50-75% a zvuk reguluju na PC. Nicméně technický rozdíl, kdybych to dělal na opak? Tzn. zvuk v PC na 100% a hlasitost ovládat jenom na aune? Přeci jenom točit kolečkem je větší ,,pocitovka" :love: než mačkat tlačítko na klávesnici. Zvukově každopádně rozdíl na uších nepoznám (zatím).

2) Vypínání aune při nepoužívání
Jasně, je to elektronika a já jsem naučený vše vypínat když to nepoužívám, ale nedá mi to. Snižuju životnost DAC, když jej nechávám 24h puštěné? Ať poslouchám nebo ne, tak má pořád svou teplotu

Jestli jsou to z vašeho pohledu stupidní dotazy, tak se předem omlouvám. Jsem jen zvědavý a sám si to neumím zargumentovat. Tzn. rád bych využil prostoru tady na fóru.

Díky :-)
Martinisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 7. 2018 11:34

Ve Windows nastav hlasitost na 100 % a pak ovládej potenciometrem na Aune.
Já osobně elektroniku zaplou nenechávám. Na druhou stranu neustálým vypínáním budeš snižovat životnost zapínacímu/vypínacímu tlačítku :D.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 7. 2018 12:26

Doporučuje sa púšťať maximum do zariadenia na spracovanie zvuku a teda presne ako píše BabetakCZE vo Windows nastav 100%.
Riešenie na šetrenie elektroniky a vypínača zároveň je ovládaná zásuvka, sám používam v celom byte Solight DY01, podobných je veľa, aj cez wifi, no tie vyjdu viac.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 15. 7. 2018 14:57

Já Aune X1s po poslechu normálně vypínám. Hlasitost Windows (PC jako zdroj zvuku nepoužívám často) dávám na 98% a reguluji potenciometrem na Aune.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 7. 2018 16:34

Absolútne to nevadí, toto nie je nejaká citlivá elektronika s ktorou môžeme robiť len 30 minút denne. Moje R2R11 je jediné zariadenie, ktoré spracúvava zvuk z PC, takže u mňa je zapnutý naozaj dlho, cez víkendy vôbec nevypínam.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinisko 15. 7. 2018 20:12

OK, díky za tipy! Vypínání tedy neřeším, a to že mám hlasitost řešit přes Aune je jenom dobře :)
Martinisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 7. 2018 08:29

Jo, akurát ak sa nemýlim, tak X1S nemá regulovateľné zadné RCA výstupy (myslím, že až S7 ich má), tak ak a ak by si mal potom repro (napr. štúdiové monitory, ktoré majú často reguláciu hlasitosti na každom repráku a aj to vzadu), tak odporúčam niečo ako Little Bear MC2.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků