Topping D30 + A30

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 08:51

Ano, mám koupeno zatím:
Sennheiser HD 660 S
Arcam irDAC-II
DragonFly Red
NAD C326BEE
a bedny budu vybírat mezi Xavian Bon Bonus a RIHA Nano S, ještě mě mrzí, že jsem neslyšel Warfedale 11.2, ale předpokládám, že Xaviany ani RIHA nepřehrají tak, že bych litoval.
Takže zbývá ještě vyřešit optický výstup z TV, přikláním se k S.M.S.L. M3 z Amazonu DE.
Další varianta je koupit Topping D50 a pak případně prodat Dragon Fly Red, ale to se mně nechce, když ten Sabre ESS 9016 je jak v Arcamu, tak v Audioquest Dragon Fly Red a tak mám hezky shodnou konverzi do sluchátek i do repro a ještě jsou to oba oficiální produkty západních firem se zárukou a ne Čína z Číny. Jen je trošku blbý financovat 3 převodníky.
Já jsem se nechal přesvědčit, že je dobrý mít zvlášť kvalitní analogový zesilovač a DA převod mít oddělitelný a upgradovatelný, to jsem ale netušil, že vlastně budu potřebovat 3.
Arcam jsem kupoval jako společný pro sluchátka i zesilovač, jenže prostorově to nedám, nepotáhnu 7 metrů kabel. Buď 7 metrů USB - to ani nejde nebo 7 metrů cinch - cinch nebo prostředkem pokoje 3 netry kabel ke sluchátkům s tím, že bych si musel hudbu pouštět přes Team Viewer na mini PC, to je všechno tak nešikovný nebo degradující kvalitu, že Arcam, který by se krásně hodil k zesilovači, budu mít u PC a sluchátek. Dragon Fly Red má dva problémy se Sennheisery: brumí na desktop PC a nemá dostatečnou sílu jako Arcam.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 09:58

Riha Nano S? Takze nakonec se Ti vejdou sloupovy? No pokud jo, tak zas usetris za stojany :)
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 11:24

Tak jsem se asi upsal, prostě RIHA Nano M.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 6. 2018 12:08

nevím jestli jsem něco prosvihnul někde ale na co máš 3 převodníky? chápu jeden k PC na sluchátka a další na tv, resp. mini PC co máš k TV ale na co třetí? Ptám se protože to mám stejně a staci mi bohatě 2 převodníky, resp jeden k tv před zesilovačem a jeden mobilní k notebooku, mobilu apod.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 13:02

Arcam irDAC-II mám připojený k USB výstupu počítače na pracovním psacím stole, u kterého střídám poslouchání muziky s prací nebo to u práce méně náročné na soustředění míchám.

DragonFly Red jsem zapojil mezi multimediální mini PC a zesilovač NAD C326BEE. Je to podél stěny vzdálené 7 metrů od pracovního stolu a 3 metry středem obýváku, takže bohužel neexistuje rozumný způsob, jak Arcam využít i na poslech ze sedací soupravy když člověk nepracuje u psacího stolu, ale s rodinou poslouchá hudbu či sleduje film či koncert.
Dragon Fly Red má výhodu shodného DAC čipu jako Arcam, takže charakter té hudby zůstává stejný jako ve sluchátkách, pochopitelně ve sluchátkách je kvalita lepší, ale projde to přes stejný převodník (Arcam nebo Audioquest DragonFly), takže na vstupu do zesilovače to je stejně zkonvertováno do analogu. A mám to tedy dvojitě ověřené, že mně to vyhovuje.

No a bohužel DragonFly má nevýhodu pouze USB vstupu, takže do něj nenapojím televizi Sony XE90 s Androidem, co má SPDIF optický Toslink výstup, která user-friendly způsobem pouští filmy, koncerty a prostě audio-visual obsah. Samotnou muziku pouštím z foobar 2000 na mini PC, kdy obraz do té televize jde přes HDMI a zvuk přes DragonFly do NADu. Jenže existuje spoustu dobrých důvodů proč audio-visuální obsah často nehonit přes to mini PC, ale přímo přes televizi.
Jeden z těch důvodů je třeba, že TV umí 4K video, to mini PC-čko s onboard grafikou pochopitelně ne. Další důvod je, že zapnutí televize a spuštění nějakého filmu či koncertu je rychlejší někdy o hodně a někdy o strašně moc. Záleží na tom třeba kde je zdroj toho multimediálního obsahu. Ale zapnutí televize s Androidem je stále rychlejší, než mini PC s Widlema 7, které se furt na tom ZOTACu různě vypínají, aktualizují a vypínají, odhlašují, musím zapnout vzdálenou klávesnici, počkat, až se domluví, .... A pak přes touchpad honit kurzor a pouštět Power DVD 17 nebo Kodi, zatímco na tom Androidu na TV je sice taky menu nic moc, ale jde to přesto rychleji. A pak Kodi na TV optimalizované na ovladač je přeci jen lepší, než něco na W7. Třeba jsem jen nešikovnej, .... Zase ale Internet na TV pustím raději přes Win 7, než tu Operu na Droidu.
Takže hledám 3. převodník, už jsem měl vybraný SMSL M3, ale dočetl jsem se, že prý umí jen 24-bitový zdroj, no a co já vím, jestli z té televize nejde 16-bitový. Už mně někdo napsal, že AC3 a možná i DTD se předělá na PCM, takže jestli to bude PCM 24 bitů, tak O.K.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 6. 2018 13:16

formáty poresi sw to bych neřešil. jinak proč teda zůstávat u toho dragonfly když nemá dost vstupu? kup něco jako ten topping d30 nebo SMSL, já mám třeba sanskrit 6th za 3k cca a určitě nebude zásadní rozdíl v kvalitě proti tomu dragonfly. nebo prostě něco z toho amazonu. já si troufnu tvrdit že na těch bednách o kterých uvazujes ten rozdíl nebude nijak dramatickej jestli vůbec nějakej poznáš. na sluchátkách ty rozdíly víc vyniknou ale na repro to není nic drastickyho, resp. nejvíc se na zvuku podepíše repro a zesilovač. dac je jen tresinka na dortu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 13:21

Mozna nebude umet zpracovat 32b, ale pokud umi 24bit, tak bude umet jiste i 16b. Ale neznam ho a hledat to nebudu.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2018 13:33

Tohle mě znervóznilo:
https://www.xtenik.com/smsl-m3-portable ... phone-amp/
Tam někdo píše v review:
One thing to remember is that the M3 is NOT COMPATIBLE WITH 16 BIT AUDIO -only 24 bit, which is fine, just set Windows and Foobar to output 24 bits.

Ovšem Topping D30, který má také dekódující čip CS4398, tak ten má umět 16-24 bitů, zatímco u SMSL M3 píšou pouze 24 bitů a dokonce i v popisu na eBay píší u Topping D30 16-24bitů, 44/48/96/192 kHz a u SMSL jen 24bitů/192kHz.
Je to možný??? meno je to chyba. Topping D30 by pak byl zbytečně o 900 Kč dražší, což na třetí DAC....
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2018 15:00

To bych neveril, ze je mozny. Takze k tomu nepripojis CD nebo DVD prehravac a i v PC musis vsechno upsamplovat? To je pitomy. I kdyz on je to koncepcne skutecne spis DAC k PC kvuli tomu USB napajeni.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 6. 2018 16:20

tak se vykašli na M3 a vezmi trochu lepší Sanskrit 6th nebo Pro verzi s BT nebo M8, všechno máš na Amazonu a dragonfly můžeš prodat. Mě osobně to přijde prostě ne moc ekonomicky efektivní mít 2 dacy pro jedny repráky, navíc se bavíme o kategorii kde IMHO nemá dac zásadní vliv na zvuk. Resp. lepším dacem si polepsis o pár procent, lepsima bednama o pár desítek procent. takže bych se soustředil na nákup beden a zesilovače a pak prostě koupil dac za to co zbyde a šel hlavně po konektivitě a ne po výrobci čipu, což samo o sobě moc neznamená.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 21. 6. 2018 17:16

Ale už to tu prestáva byť o Topping!!!
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 7. 2018 19:36

Dnes som do D30 objednal OpAmp. Konkretne OPA2228P
https://www.tme.eu/sk/details/opa2228p/ ... gLE1fD_BwE
Nie je to sice SparkoS ale dufam ,ze neurazi
https://sparkoslabs.com/discrete-op-amps/
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 17. 7. 2018 18:18

OpAmp je doma.
Je to uplne iny level ako s OPA2134.
Celkovo sa prejav presvetlil, basy spevneli a priestor je viac definovany a otvoreny.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos66 18. 7. 2018 06:19

OPA2134 je SoundPlus. OPA2228 je obyčajný šváb. Teda ak sa ti svetlejší zvuk páči viacej, alebo to vyžaduje tvoja zostava, tak vyskúšaj aj OPA2604. Ten je na tiež dosť slušný a hlavne už hodne svetlý a taký moc technický.
Čo sa týka celej rady SoundPlus, tak si myslím, že sú to podarené šváby s hodne presným zvukom. Možno by u teba stálo za zmienku vyskúšať aj niečo od NJR rada Muses https://www.njr.com/MUSES/index.html
Ja mám v prevodníku na výstupe Muses8820 a zdá sa mi veľmi dobrý.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 7. 2018 09:46

Jedinou nevýhodou je fakt jeho svetlosť.
Teraz už počujem aj to čo som pred tým nepočul a veľa nahrávok je zbytočných pretože sú skutočne nekvalitné.
Pokiaľ ide o celkový vnem, tak si to potrebuje "sadnúť" s mojimi ušami.
Momentálne sa mi to páči tak ako to je. Už aj preto,že nie je potreba si pred repro sadat na vrchol pomyselného trojuholníku a to bez straty detailu či pocitu priestoru.
Ak ma to zunuje tak možno siahnem po dacom inom.
Zatiaľ nemám potrebu.
A Opa2604 ani zďaleka podľa datasheet nedosahuje to čo 2228.
Možno by to chcelo zmerať aby bolo isté ,že je všetko v poriadku ale do tohto sa mi akosi nechce.
hifionania
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků